ağırlık arttırma

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve van_damme34 tarafından 6 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. van_damme34

van_damme34 Yeni Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    bazı spor salonlarında belli bi süre sonra sporcular başına buyruk bir şekilde çalısıyor bir hafta önce 10 kg daha agır bi agırlık kaldırdıgını gördügüm adam bir hafta sonra eski kaldırdıgı agırlıga geri dönüyor. veya evde spora başlıyanlar agırlık kilosunu kafasına göre arttırıyor sonra eklemlerim agrıyor kolumda bir ilerleme olmuyor diye yakınıyorlar. sizce kaç ayda bir kaç kilo agırlıkları arttırmak gerekiyor?

2. F50

F50 Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    artırabildiğin kadar arttırmakta sorun yoktur sanırım. tabi basamıyacağın ağırlıkların altına giripte ıkına ıkına hareketten çala çala yaparsan zaten eklemlerde dayanmaz verimde alınmaz. zaten öyle kolay değil ağırlık arttırmak merak etme :)

van_damme34 bunu beğendi.
  3. skull

skull Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    38
    O eski kaldırdığı ağırlığa dönen adamlar ya iyi beslenmiyor ya da iyi dinlenmiyordur.Performans kişinin gününde olup/olmamasına göre bile değişebilir.

Zaten salonda hiç bir hocada başlangıç da verdiği program haricinde şu hareketi şu kiloda yap demez,diyemez.Doğru kiloyu siz belirlersiniz.

4. Eqo

Eqo Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Zorlanmadığın sürece düzenli bir şekilde günden güne ağırlık artırılabilir. Ama zorlanarak yapacağın ağırlığın altına yatarsan verim alamazsın.

5. van_damme34

van_damme34 Yeni Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    ben hem body hem fitnnees yapıyorum diyebilirim haftada 2gün hafif agırlık takılıyorum fazla tekrar yapıyorum haftada 1 gün daha fazla agırlık kaldırıyorum az tekrar yapıyorum. boks yaptıgım için fazla agırlık arttırmak gibi bi düşüncede degilim 2 ayda bir 1-2 kg arttırma yaparım. eskiden her ay 2 kg arttırma düşüncesindeydim baktım ki 3-4 ay sonra agırlıklar bayagı bi artmış ilerlemede sorun yaşadım sonra tekrar geriye döndüm ve şuanda herşey yolunda gidiyor.

6. mertoge

mertoge Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Mert
    Yer:
    Samsun
    Ağirlik artirma yuk artişi prensibi veya pramit sistemi ile olur her iki sistemdede yuk artirilir ancak pramitde arttirlilan airliklar iner yuk artişi sisteminde sadece yuk artirilr inilmez bu sistemde örneğin bench presste 1 tekrar da max kg niz 100 ise yuk artşi sisteminde 10 tekrar =%70 8 tekrar=%80 6 tekrar =%90 ağirliklarla yapilir yani 70kg - 80kg- 90kg gibi.. Kendi maxz kilonuzu ancak siz belirlersiniz yada matematiksel olark hesaplarsiniz max kilonuzu bulmaniz lazim oncelikle.sonrada max kilonuzn yuzdelerini alarak setlerdeki kilolarinizi berlirleyeblirsiniz.

7. semihus

semihus Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Kendiliğinden düzenli aralıklarla artıyor zaten. Ama burda önemli olan kişinin ne istediği. Bende 2-3 ayda ilk başladığım ağırlıkların 3-4 katına çıkardım. Ama sonradan amacıma hizmet etmediğini anladım. Ben zayıflamak istiyorum. Bunun içinde kaldırabildiğim max ağırlığın %75 ini hesaplıyorum. Bu ağırlıkla seri ve hızlı bir şekilde 15 tekrar yapmaya çalışıyorum. Hiç duraksama olmadan ve çok fazla zorlanmadan. Benim için böyle daha faydalı olduğunu düşünüyorum..

Bir de şunu gördüm iyi bir gözlemleyici iseniz zaman geçtikçe sizin için neyin daha iyi olduğunu anlamaya başlıyorsunuz.

Sayfayı Paylaş