ağırlık artıramama

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve coss18 tarafından 16 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. coss18

coss18 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    sakarya
    21 yaşımdayım yaklaşık 7-8 aydır evde bu sporla uğraşıyorum.başlamadan öncede tamamen ham bi vücudum yoktu.evde zaman zaman mekik şinav çekerdim.ağırlık artırma benim için gerçekten zor yada ben aceleciyim.gerçi ilk 5 ay boyunca sabit ağırlıklarla çalıştım(6kg).sonra yetmediğinden 50kg lık dumbell set aldım.paylaşmak istediğim şey 7-8 ay için 46 kg bench press 2 tekrar az değilmi(benchte kaldırabildiğim maksimum ağırlık).ayrıca şu ana kadar her bölgemde ağrı yaşamayı başarabildim.yani ağırlık artırabilip bölgeyi zorluyabildim fakat bir tek bicepste bunu başaramadım.ne kadar zorlarsam zorlim antrenmandan 1 saat sonra tık yok.sanki hiç çalışmamışım gibi.ve de bicepste ağırlık artırmak benim için zor oldu hep.sizlerin ne kadar dır uğraştığınızı ve hareketleri maksimum cheating yapmadan kaç kg ile çalıştığınızı merak ediyorum.biliyorum herkesin genetiği farklıdır herkezin zaman güç eğrisi aynı değildir ama uçurum olduğunu da sanmıyorum.

2. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    ağirlik arttirma işi 2 ayda olacak bir iş değil, genellikle kas kütlen arttıkça eklemlerin tendonların ve bağ dokular güçlendikçe ağirliklara direnç artacaktir.

Ancak iyi beslenmessen ve iyi dinlenme olmassa artmasıda oldukça zordur.

Birde mutlaka yapabiliyorsan Bacak egzersizlerini yap bunlarda ağirlik arttirmanı kolaylaştırır.

Örneğin benchpress girerken zorlanıyorsan benchpress için gerekli olan bölgeleri iyi geliştir.

yani aslında ağirliklara kafayı takmamak lazım önemli olan vücudun gelişiyormu?

3. coss18

coss18 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    sakarya
    yani gelişimim kaldırdığım ağırlıklara göre daha güzel.vücudumu yağ oranı dışında beğeniyorum ama bazen görüyorum forumda 4 aydır bu sporu yapıpda 100 kg bench press yapan adam duyunca moral bozuluyo biraz:)ama zamana bırakıcam biraz çok ta fazla olmadı zaten ağırlık artırma girişimi denemem.onun dışında beslenmenin önemini biliyorum ama öğrencilik zor.ayda ekstra olarak beslenmeye ayırabileceğim maksimum para 20-25 lira.bunuda göz önüne alınca şartlar iyice zorlaşıyor.umarım zamanla istediğim kıvama gelirim.tek korkum 3-4 ay sonra da aynı ağırlıklarla çalışıyor olmak.

Sayfayı Paylaş