Ağırlık Antremanı Sonrası Kas Ağrısı OLMAMASI.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ugrpab tarafından 8 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. ugrpab

ugrpab Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle herkese merhaba, forumda araştırma yaptım fakat soruma cevap bulamadım, genelde ağrıdan şikayet edenler var benim sıkıntım ise ağırlık çalışması sonrası ağrı olmaması.Yaklaşık 6 aydır bu sporu yapıyorum, ilk aylarda ağrım oluyordu fakat son 1-2 aydır ya hiç ağrım olmuyor ya da arada bir... Programa mümkün olduğunca yeni hareketler eklemeye çalıştım, sürekli aynı programda değil ayrıca kendimi zorlayabildiğim kadarda zorluyorum ağırlık manasında.Hareketleri yanlış yapıyorum desem hepsini mi yanlış yapıyorum ya da ilk zamanlar doğruydu şimdi mi yanlış yapıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Ağrı olmayınca boşuna yapıyormuşum gibi geliyoro_O

2. Buchdich

Buchdich Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    43
    Ben de 6. Aydayim ayni durum bende de var. Aci hissetmeyince ister istemez uzuluyorum. Artik agrisin diye dua ediyorum.

GT-I9300 cihazımdan gönderildi

3. TeamFlicka

TeamFlicka Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    O sorun bendede var sadece bacak antremanı sonrası bacaklarımda ağrı oluyor geri diğer bölgelerde ağrı olmuyor 7. ayımı yapıyorum.

4. ugrpab

ugrpab Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Aynı şekilde bende dua ediyorum desem yeridir.Örnek vermem gerekirse geçen hafta göğüs antremanımdan sonra ertesi gün ciddi manada ağrım vardı ve bu hoşuma gidiyordu fakat dün göğüs çalıştım ve bugün hiç bir şey yok sanki çalışmamışım gibi. Bu konuda bilgisi olan ve yardımcı olacak varsa çok memnun oluruz :)

5. TeamFlicka

TeamFlicka Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    Acaba bölgesele geçmekle hatamı ettik :S

6. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Gelisme olmasi icin illa agri olmasi gerekmez demekki kaslarınız alismis hamliktan kurtulmuş ama yinede biraz agri olmali program degistirmek lazim, arada yeni hareketler yeni sistemler gerekli bence..

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Buchdich bunu beğendi.
  7. ugrpab

ugrpab Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hamlıktan kurtulmuş olsa bazen ağrı olup bazen olmaması mantıksız değil mi? Programda olabildiğince yeni hareketler ekleniyor 2 aya bir ama çoğu zaman ağrı hissetmiyorum.

8. freedom_54

freedom_54 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    Büyük ihtimal ağır girmek için hareketlerin negatiflerini hızlı yapıyorsunuzdur. Bir antrenman dediğimi deneyip biraz daha hafif kilolarla negatifleri 3 saniye yapın ve hareketin formunu kesinlikle bozmayın. Ertesi gün girdiğiniz bölgede ağrı hissedersiniz.

svmszcck, wampirao ve ugrpab bunu beğendi.
  9. healthyman

healthyman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    3 yıldır bu sporu yapıyorum. Zaman zaman bende bazı bölgelerde yaşıyorum dediğiniz olayı. Trapez haric omuz kaslarımda bu spora başladığımdan beri hiç ağrı hissetmedim.

Bacak kaslarında her daim ağrı oluyor 3 gün yaşlılar gibi yürüyorum.

10. ugrpab

ugrpab Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Cevabınız için teşekkürler en yararlı cevap sizinki oldu sanırım. Deneyeceğim..

Sayfayı Paylaş