Ağırlık almadan squat yapmak

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve MT123 tarafından 8 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. MT123

MT123 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    28
    Herkeze ıyı forumlar bırsey merak edıyorum bazı yerlerde squat hareketi boy uzamasını yavaşlatıyor diye şeyler okudum ağırlık olmadan squat yapmak da aynı şey geçerlimi yoksa 2 sinide yanlış mı biliyorum aydınlatırsanız sevinirim.

2. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Forumda arama yaparsan bunun cevabı profesyonel arkadaşlar tarafından detaylı olarak anlatılmış şekilde bulursun.Çünkü ben geçen gün bu konuda bir kaç yazı bulmuştum.

3. MT123

MT123 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    28
    Öyle diyosunda arıyorum arıyorum bulamadım kolay kolay bulunmuyor.

4. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    O zaman kısaca özetleyeyim.Gelişme döneminde fazla kas gelişmesi ve üstten basan ağırlıklı antremanlar bir miktar boy uzamasını engeller.

5. MT123

MT123 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    28
    Yapmamamı mı öneriyorsun kardiyo programında o da var da intarnetten izleyipte yapıyorum.

6. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Eğer yaşın müsaitse boy gelişimi için kardiyo programına boy uzamasına yardımcı sporları da katabilirsin.Basketbol gibi.Yanında squat ta yapabilirsin.Bunları günlere bölüp programladığında sıkıntı olmaz.Ben burada boy konusunu merak eden herkese haftada 3 defa gidip 1 saat bir okulun bahçesinde basket atın diyorum.Sonuçta NBA de 170 lik basketçiler de var ama boyu 190 ın üzerinde olanların sayısı çok daha fazla.Hem bb hemde basketbol birbirini dengeler bence.

Sayfayı Paylaş