Ağırlık çalışması ve kardiyo

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Ömer Faruk Coşkun tarafından 17 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Ömer Faruk Coşkun

Ömer Faruk Coşkun Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba saygıdeğer forum üyeleri öncelikle bahsettiğim konu forumda daha önce bulunuyorsa ve forumu kirlettiysem özür dilerim ama ben aradım ve bulamadım.
    Konumuza gelirsek:182 Boyunda 88 kilo civarındayım ama yağ oranım fazla sanırım çünkü aynanın karşında durunca durum pek iç açıcı değil :)
    Bir aydır spor salonuna gidiyorum ve ilk önce her bölge için bir hareket yaparak ağırlık çalışıyordum (mekik,sırt,göğüs,omuz,arka kol,ön kol, bacak) ve ağırlık çalışması sonrası 30 dakika kardiyo yapıyordum, salondaki hoca bu şekilde çalışmanın bir işe yaramayacağını, sadece boşu boşuna kendimi yormuş olacağımı söyledi ve kafam bu yüzden karışık ve şuan ikinci ayıma başladığım için ağırlık antremanıma bir omuz bir sırt,kanat bir göğüs hareketi daha ekledim ve ağırlık sonrası 30 dakika kardiyoya devam ediyorum sizce doğru yoldamıyım yarımcı olursanız çok sevinirim. Bu arada hayatımdan hamur işi gıdaları ve şekerli şeyleri tamamen çıkardım diyebilirim pirinci bile öğlen yiyorum akşamları yemiyorum ve proteinli gıdaları tüketmeye özen gösteriyorum.

2. Xcom

Xcom Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba sizinle aynı programı uyguluyoruz hemen hrmen bana hocam gayet iyi oldugunu böyle kilo verebilecegimi söylüyor beslenmeme dikkat ediyorum önce kardiyo ardından agırlıklarla çalışıyorum 48gün filan oldu 8 kilo verdim.pirinci bence hiç tüketme tüketeceksende esmer yada bulgur tüketmeni tavsiye ederim.ekstradan vücüt analizi yaptır kilo verirken yağdan mı sudan mı yoksa kastan mı gidiyor diye takip et.proteine de gereginden fazla yüklenme böbreklere zarar verir selametle :)

Ömer Faruk Coşkun bunu beğendi.
  3. Ömer Faruk Coşkun

Ömer Faruk Coşkun Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Cevabın için çok teşekkür ederim ama kafam daha çok karıştı şimdi ,önce kardiyomu yoksa ağırlık mı çalışmam konusunda

4. Xcom

Xcom Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Bence önce kardiyodan başla hem vücüdü hemde kasları ısıtmış olursun peşine ağırlık bas derim.

5. Ömer Faruk Coşkun

Ömer Faruk Coşkun Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    İlk önce ağırlık antremanı yapılırsa vucüt depoladığı glikojeni ağırlıkta atıyormuş ve kardiyoya geçince yağ yakımı daha çabuk gerçekleşiyormuş diye öğrenmiştim bende kafam karışık acaba boşa mı çabalıyorum gibi sorular oluştu kafamda

6. kular15

kular15 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Ogrencı
    Yer:
    Aydın
    Şahsen agırlık calıstıkdan sonra hıc bı besin almadan cardioya gecersem bayılacak gibi oluyorum :) Buda glikojen depolarımın bosaldıgının gostergesi sanırım.Cardio ile agırlık calısmalarının arasına 1 öğünlük bir zaman dilimi koymayı tercih ediyorum.

Ömer Faruk Coşkun bunu beğendi.
  7. Ömer Faruk Coşkun

Ömer Faruk Coşkun Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Bende pek bir bitkinlik olmuyor ağırlık programın nasıl ki senin

8. kular15

kular15 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Ogrencı
    Yer:
    Aydın
    1 günümü soylemek gerekırse pazu gogus yaparım mesela tüm ana hareketlerını yaparım sonra bacak ve mekık hergun yaparım ama bacagı ara sıra atlatırım kasların dınlenmesı ıcın kısaca kendimi bitirene kadar calısıyorum

Sayfayı Paylaş