ağırlık çalışması+kardio+yüzme

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve silverstar tarafından 18 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. silverstar

silverstar Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ticaret
    Merhaba,
    Merak ettiğim bir konu..Yaklaşık 6 haftadır düzenli olarak salona başladım. Yemek yeme alışkanlığım yeni oturmaya başladığı için yeni kilo vermeye başladım. ( (114 kg--111kg)

Sorunum şu; şu anda haftada 5 gün çalışıyorum.3 gün kardio 2 gün ağırlık şeklinde.Ağırlık programım şu şekilde;
    15 dakika koşu bandında ısınma
    lat down sırt
    lat ön
    Bench press makine
    butterfly
    lateral rise
    hummer cult
    leg curl
    leg cons.
    pull down
    zbar bar ile biceps (adı aklıma gelmediş:))
    (3 set 12 veya 15 tekrar,harekete göre değişiyor)
    karido günlerinde de 45 dk tempolu yürüyüş ve karın için 4 hareket

Merak ettiğim sabahları haftanın 3 günü 1 saatlik yüzme vücudu sıkıntıya sokar mı? 4 senesi profosyonel toplamda 7 sne yüzdüm ve yeniden başlamak istiyorum. (yüzme gibisi yok :):) 10 seneden fazla oldu bırakalı omzum hala en düzgün yerim,hoca bile baktı kaldı,göbek möbek gözükmedi)))
    Bu aralar çok fazla okuyunca çorbaya döndü aklım...Maksat kalori harcamamamı yükseltmek,metobolizmayı hızlandırmak. Benim için fazladan artısı,antremanları düzgün yaptığım için sanırım, ertesinde sigarayı içemiyorum bir süre,ciğerlerim almıyor ki günde 2 paketi geçerken şu anda azalttım bundan dolayı.

Son olarak yukardaki progmaın 3 haftasındayım ama sevmememe rağmen karido bile hoş gözükmeye başladı gözüme.Önceden ağırlık çalıştığım zamanlarda sanki daha verim alıyordum ve daha rahattım. Ya da psikolojik bilmiyorum ama bazı hareketleri pas geçtim yorulduğumdan dolayı şu 3 haftadır. Bir sonraki mesajda kendim hazırlayıp yaptığım programı yazacağım. O 3 hafta ağırlık antremanı ertesinde o bahsettiğiniz tatlı ağrı (acı yok) ve hafif yorgunluk dışında sıkıntım yoktu,antremanların hepsini tam yapıyordum.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 10:00 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 09:53 ----------

Gün 1.

15 dk yürüyüş

Dumbell upright 4*12 http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/standing-dumbbell-upright-row

Standing Military press (Enseye) 4*12 http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/standing-military-press

Dumbell partial 4*12 http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/power-partials

Cable pulldown Enseye 4*12

Cable pulldown göğüse (dar açı) 4*12

10 dk trademill
    Gün 3

15 dk yürüyüş

Hummer Curl 4*12

Concentration Curls
    4*12

Bench press 4*12 (sadece barla henüz)

Incline Dumbell press 4.12

Standing Dumbbell Triceps
    4*12

(bunda eksik çalıştığım hissi var hep)

Gün 5

Leg extension 4*12

Leg curl 4*12

Leg press 4*12 (oturarak)

ve karına 4er set 3 hareket

2. 4. ve 6. günlerde tempolu yürüyüş 50 dk ve bazen ek olarak 10 dk trademill.

Karına istenildiği kadar çalışılır sanırım.Forumda ismini hatırlayamadığım uzun zamandır bu sporla uğaraşan bir arkadaş yazmıştı.

Dediğim gibi ilk 3 hafta bu programda kafam daha rahattı. Program biter çıkardım 1 saatte. (gerçekte biterdi,laf olsun diye geçiştirmeden) Hoca 1 kasın çalıştıktan sonra 1 hafta çalışmıyor, aynı kası daha çok çalıştır (metobolizma için) diye ilk mesajdaki programı yazdı. Emin olamadım..
    Bir de,başlıktan uzaklaştım sanki...Yüzmeyi sabahlara eklersem sıkıntı olur mu? Şubat başında 3 gün sabah sporu niyetine dönmek istiyorum yüzmeye..

Vaktini verip okuyanlara teşekkür ederim.Yardmcı olandansa ek olarak Allah razı olsun)))

Sayfayı Paylaş