ağırlık çalışması ile kilo veremiyorum ...

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve newman tarafından 8 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. newman

newman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    meraba arkadaşlar... yaşım 24 boy 1.68...bir buçuk ay önce kilom 83 iken bir salonda kardiyo ya başladım ve 40 gün sonuda 77 kiloya düştüm.kilo vermeye ağırlık çalışmasıyla da devam edeceğime inanırak hocalara danışarak ( onlar kesin olmaz demediler ama gene de biraz daha yağ yakarsan iyi olur dediler ben dinlemedim :(...)... şimdi 15 gündür ağırlık çalışıyorum ama kilo veremiyorum( amacım 70 kiloya düşmek sonrasında kas yapmak ) gerçi yeme içme ye de çok dikkat etmiyorum ...eğer dikkat edersem aşağıdaki programla kilo verebilirmiym veya programın ne şekilde değişmesini önerirsiniz ;
    20 dk koşu bandı , hemen ardından
    3x10 bench press
    3x10 butter fgly
    3x10shoulder press
    3x10side leteral raises
    3x10 lat pulldown
    3x10standing barble curl
    3x10 lying triceps
    3x10 leg extansion
    3x10 leg curl

2. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    20 dakika koşu bandı nı 10 dakikaya indir.Karın makinasında 4 set 20 tekrar karın çalış.Bench masasında mide hareketi çalış(2 adet).onlarda 4 set 20 tekrar olsun.Aslında karın hareketleri sınırsız ama nasıl olsa sınırsız yapamazsın o yüzden belli bir düzende sınırlı yapman disiplin açısından iyi olabilir.hocaların göstersin hareketlerin yapılışlarını.Ayrıca programında tekrarları 15-20 arası tut.10 tekrar bench mi olur.bende fitness yapıyorum 20 tekrarda.böyle yağ yakımı olmaz body yapıyorsun.Fitness yapman lazım.Üstelik cardioyuda kısıtlamışsın.DeDİKLERİMİ uygula.Zaman zaman her sağlıklı kilo veriminde kilo sabit kalır.bu normal.Korkma.Ama disiplini elden bırakma derim ben.Sakın bozma diyeti 2 hafta sabit kalır 1 ay kalır sonra tekrar yakarsın ama bu program bana kötü geldi dediğimi uygulamanı tavsiye ederim.tabi hocalar daha iyi bilecektir bu benim nacizane fikrim.

newman bunu beğendi.
  3. newman

newman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tşk ederim...karın hareketlerini yazmayı unutmuşum ya :( ... karın hareketi de yapıyorum ağırlıktan sonra. toplam 5 hareket setler 40x 3 ....

4. Bench Press

Bench Press Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Özel güvenlik görevlisi
    Yer:
    İstanbul
    Süperset yöntemiyle yağ yakımının arttırılabileceği söylenir. 3lü süpersetlerle kısa sürede 2 kilo kadar vermiştim geçen sene. Şimdi 98 kiloyum. Boy 1.85 cm. :S Yıllık izinden sonra yine uygulayacağım aynı çalışmayı.

5. supersport

supersport Üye

Beğenileri:
    236
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Tıp
    newman vücudun salonda yaptığı hareketlere alıştı. artık bunlardn dolayı yağ yakımı olmuyor. 2 seçenek var. salondaki antremanı ağırlaştırmak. kardiyoyu arttırmak. ikincisi ise dieti düzenlemek. yağı ve basit şekerleri azaltıp, kompleks karbo ve proteini arttırmak.

newman bunu beğendi.
  6. Gangrel

Gangrel Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Koşu Bantı Bisiklet kardiyolarını yaparak kilo verebilirsin Ağırlık çalışmasınıda 20 yap 10 cok az.

7. newman

newman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar burdan çıkardığım sonuç; ağırlık çalışmasını bırakmadan cardio yu artırmak olmalı heralde...

8. krnkmdd

krnkmdd Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Sadece 20 dk idmandan sonra kardıyoya tak kendini verirsin zaten.

9. supersport

supersport Üye

Beğenileri:
    236
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Tıp
    dieti düzenleyip vücudu şaşırtmak daha etkili gibi. antreman ve diyeti değişerek kullanmak kilo verirken platoları şamada daha etkili bence. antreman bölümü bitmiş şimdi diyeti kısarak platoyu geçersin. takıldığın yerde antremanı arttırırsın.

Sayfayı Paylaş