Ağırlık çalışmak dövüşçüyü hantallaştırmaz.

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve boks tarafından 9 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. boks

boks Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    İyi ısınıp, açma germede tam yapıldığı sürece ağırlık çalıştırmak dövüşçüyü hantallaştırmaz. Hantallaşma olayını kaslarda laktik asit birikmesine bağlıyorum. Bu yüzden açma germe ve ısınma önemli.

Hafif ağırlık çok tekrar olayıda tam bir palavra.Demek istediğim her zaman yapılmaz. Dövüşçülerde güçlenmek için ağır çalışır. Bakın vücut geliştirme değil güçlenme.

neverbackdown. ve Balboa7 bunu beğendi.
  2. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    çok doğru ama insanlara vg sporu yapacağım diyince hemen akıllarına ronnie coleman gibi olunacağı geldiği için bu durum meydana geliyor halbuki bir boksörde basketçide vg sporu yapar amaca göre değişir bilgisizlik diyelim

boks bunu beğendi.
  3. hekırz

hekırz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    o zaman nasıl yapılmali programı yazarkende değişirmi bu yoksa sadece basına ısınmamı koyuyoruz

4. boks

boks Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    müsabaka tarihine göre değişir. mesela sezon başındaysanız yüksek ağırlık düşük tekrar ile güçlenmeye yönelik ağırlık çalışmaları yapılır. son 1-1.5 ay kala hızlanmaya yönelik hafif ağırlık çok tekrar çalışmaları yapılır. tabi ben bunu yüzeysel olarak anlatıyorum, daha birçok detayı var.

5. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    Her sporun branşı kriteri farklı ciddi anlamda dövüşcü adam vucutcu gibi ağırlık kaldırmaz vucutcu gibi calısmaz dayanıklılığı arttırmak ıcın kaldırır ona neyse de ciddi anlamda her kası ağırlıkla çalışmaz boksor vg yapar falan insanları yanlış yönlendirmeyin

6. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    boksör bodyci gibi çalışmaz zaten onu bende biliyorum sen vg deyince herhalde dövüşçülerin vücudunu güzelleştirmek için yazdığımı sandın sanırım hayır tabiki boksör misal ağır sitletteyse güçlü olmak için ağırlık çalışır ki ağır sitlette hızdan çok güç önemlidir orta ve hafif sitlette dayanıklılığı artırmak için ağırlık çalışılır bunda insanları yanlış yönlendirme yok

7. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    Ben bılgısız demedim size Bir basketbolcu da bokscu da vg sporu yapar demek doğru gelmedi bana ağırlık çalışması yapar tabiri daha uygun olur kanat ıcın biceps ıcın ozel ağırlık calısma yapmıyorlar bodyci gibi vg denilince göğüste bench basmaya kadar icine almış oluyorsunuz

Balboa7 bunu beğendi.
  8. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    evet bende ağırlık çalışması yaparlar anlamında demiştim zaten

9. Muafız

Muafız Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    ben 100 kiloyum uzaktan bakılınca yada bol kıyafet giyince hantal duruyorum ama 5 yıldır dövüşü ve vücut geliştirmeyi beraber yürütüyorum çok fazla artı kattığınıda söyleyebilirim vg nin. dövüşde antrenmanlarıda zaten açma germe ısınma olduğu için vgde fazladan gerekmiyo onlar işini bilerek yaparsan bir dövüşcü olarak bir vgcinin yaptığı şekilde ağırlık çalışmak hantallaştırmaz 50 Cb. mermi gibi olursun.. Saygılar

10. mayiaskaquestion

mayiaskaquestion Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    Ağırlık çalışmak hantallaştırmaz hacimlenmek hantallaştırır,bu yüzden tüysiklet ağırsikletten daha hızlı

11. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Vücut geliştirmek hantallaştırmaz, yanlış antrenman hantallaştırır. Normal idman ve ağırlık idmanını güzel bir dengede tutarsanız çok verimli olur.

12. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    aşırı hipertrofii (kas) insanı hantallaştırır ...

Sayfayı Paylaş