ağırlık çalışırken başınıza gelen en kötü kaza...

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve journalist tarafından 14 Haziran 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 105 üye.
  1. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    2 tane ciddi kaza geçirdim.

Bir tanesinde; 2 sene önce, Bench Press esnasında, sol göğsümdeki kas liflerinin bir kısmı koptu. Hala göğüs hareketlerinde tam performans sağlayamıyorum.

Diğerini 2 hafta önce yaşadım. Squat yaparken dengemi kaybettim, ağırlığı Spotter'ın üstüne düşürmeyeyim derken bileğimi burktum.

Ama bu kazalar insana çok şey de öğretiyor. Mesela artık, Bench Press yaparken daha aşağıya indiriyor, antrenman sonrası esnemeyi de ihmal etmiyorum. Set aralarında da makul sürelerde dinleniyorum. Kası yırttığım gün gereğinden fazla hızlı ve dinlenmeden çalışıp, çok fazla set yapmıştım.

Squat'ta da bundan sonra yardımı koltuk altından asla almayacağım. İhtiyaç duyarsam, yanlardan 2 adet Spotter ile çalışacağım.

Ayrıca, sakatlıktan dolayı 1 haftadır, 2 günde bir tüm vücut çalışması yapıyorum. Önem vermediğim, destek egzersizlerini, postür düzeltme çalışmalarını yapmaya fırsatım oldu.
    Ayağıma baskı uygulayan tek hareket olan Deadlift'i ise bu şekilde haftada bir kez değil, 2 günde bir çalışır hale geldim ve normalde kreatin desteğiyle, ilk hareket olarak kaldırdığım ağırlıkları; şimdi, antrenmanın sonunda, hiçbir Supplement desteği olmadan, üstelik sakatlıktan dolayı, ağırlığı yerden agresif bir şekilde kesememe rağmen çok daha rahat kaldırıyorum. Bu da güç egzersizlerinde, haftada 1 çalışmanın, gereğinden fazla dinlenmek anlamına geldiğini ve bu şekilde güç kazanımını sekteye uğrattığımı öğrenmemi sağladı.

Her işte bir hayır varmış gerçekten.

Ocensers bunu beğendi.
  2. rockallen

rockallen Üye

Beğenileri:
    102
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Istanbul
    Hayatimda Bir Kez Kaza Gecirdim Oda Ilgincidr Salonda Olmadi . Pedere Tasinmasinda Yardim Etmeye Gitmistim . Neyse Esyalari Yukluyoruz Tira , Gelen Arkadaslar Biraz Siska Arkadaslardi. 1950 lili Yillardan Kalma Bir Piyanosu Vardi Pederin Hani Su Devasa Ve Hantal Olanlardan . Dedik Hadi Bele Kuvvet Arkadasla Kaldirdik . Arkadasin Kaldirmasiyla Indirmesi Bir Oluyor Milim Milim Ilerliyoruz Sonunda Yukledik Piyanoyu . Tir Yola Koyuldu Bizde Arabayla Pesinden . Peder Kullaniyo Arabayi Gelecegimiz Yere Vardik Tam Inicezki Kimildayamiyorum. Belimde Bir Sicaklik , Havada -20 Lerde Seyrediyor , Sonra Sadece Kollarimi Kullanarak Kalkabilmistim Arabadan . Eve Nasil Yurudum Yataga Attim Kendimi Bilmiyorum . Takibinde 1 Hafta Yataktan Cikmadim . Tam Olarak Iyilesmesi 2 Haftami Almisti . Cok Ciddi Sonuclari Olabilirdi Ama Olmadi Sansliymisim . Soguk Havalarda Isinmadan Agir Is Yapmayin Diyorum Ve Herkes Bilir Bunu Ama Bazen Es Gecilir Belden Ziyade Dizlerden Gucu Alin . Saglikli Kazasiz Belasiz Calismalar Herkese .

3. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    Istanbul-Southampton-Moscow
    one dumbbell triceps extension yaparken ağırlığı ense köküme çarptırmam sonucu yoğun bir baş ağrısı yaşamıştım yaklaşık 10-15 dakika sürmüştü ağrının geçmesi...

4. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    bacakkk calısma amaçlı salona girdim bir gün böyük bir heyecan ile nyse antremana başladm squat ardından bi leg press leg extension , geldik en sevdıgım harekete lunge.

O günde şansa hoca yerleri bi güzel silmiş puz paten pisti gibi yerler parkeydi ztn acayip kayıyor , benım kan şekeri düşmüş 3 bacak hareketi yapmısım ağır ardından lunge giriorum abi sağ bacağı öne bir attım atış o atış bi daha o bacak geri gelmedi yani gidiyor durduramıyorum bir bakmışm balernler gibi ortadan ikiye ayrıldı bacaklar :D

Valla 2 hafta o kasıktaki ağrılar geçmedi allah kimseye yaşatmasn

Darkmoon53 ve Zerk bunu beğendi.
  5. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    bir tane daha geçen sene oldu
    enseye çekiş yapacaktım. kendime dedim " lan ağır ağır giriyoz biyerimizi sakatlayacaz hefif ilk seti çok daha hafif gireyim, ısındırayım iyice" ağırlığı yarıya indirdim.
    bir çektim çekmez olaydım. doğru kafama.
    birde o kısmının adı ne bilmiyorum sopa diyim ona onun şişkin bir kısmı vardı. kafamda bir çukurun olmasına sebep oldu. şu kafa tasındaki üç kemiğin birleşme noktasında

6. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Sandalye ve Tabureyi birleştiriyorum, üzerine yatarak bench press yapıyorum. Dambıllar havadayken sandalye kırırsa, benim sonum olurdu. Sandalye ile bir sıkıntı yaşamıyorum. Benim vücut ağırlığım 69 kilogram. 2 tane 24.25 kilogram dambıl ile bench press yapıyorum ( 48.5 kilogram ağırlık). Sandalye kırırmadan, sağ salim bir şekilde 3 setimi tamamlıyorum. Haftaya 2 tane 24.75 kilogram dambıl ile bench press yapacağım ( 49.5 kilogram ağırlık).

Son düzenleme: 9 Kasım 2016
  7. fbkdr1234

fbkdr1234 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Bench press çalışırken son tekrarı kaldıramayacağım düşüncesi ve o korku ile ağırlığı üstümden atma çabalarım. Sonuç tendon hasarı. 6 ay yatış.

8. Jacc0

Jacc0 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Peck deck göğüs hareketini yaparken ipi koptu direk dudağıma , havlu beyazdı kırmızı oldu :D :D

9. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    5-6 yıllık spor geçmişimde o kadar çok olduki hangi birini anlatayım:D sayısını ve hepsini hatırlamıyom:D

10. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    tvye bakarken koşu bandından düşmek ( allahtan kimse görmedi)

afka9 bunu beğendi.
  11. kaan atilla sinan

kaan atilla sinan Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bench'te press yaparken biraz ağır takmışım heralde :joy: barı göğüsüme düşürüyordum az kalsın, neyse ki sağ tarafı yere bıraktım :joy:

12. Burak Sertman

Burak Sertman Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    28
    ağrılıktan çıkıp sandalyeye oturduğumda sandalye kırılmıştı :(

13. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları: