ağırlık çalışırken başınıza gelen en kötü kaza...

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve journalist tarafından 14 Haziran 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 105 üye.
  1. ihsanerol

ihsanerol Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    salondayken bench pressin altnda kaldm v sağ göz yuvasnn sağ tarafına bar geldi 2 hafta önce :( gözm morardı fakat geçti burdan çıkardığım sonuç ie boş barla ısınma haricinde bench presste mutlaka bir partnerle çalışılması partner yoksa dumbell bench press yapılması özellikle süperset yaparken ççok dikkat etmek lazm benm başıma süperset yaparken geldi bu olay :(

zoparrat bunu beğendi.
  2. Niaterim

Niaterim Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    peck deck yaparken makinanın halatı koptu baaaaaaam diye bir sesle çalışmam son buldu :D:D:D

3. emre1334

emre1334 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    benimde çok akıllı bir arkadaşımla idman yapıyoruz . Olay 3-3,5 ay önce falan oluyor. Arka kol çalışıyoruz. Alna press hareketindeyim.(ismini tam bilmiyorum galiba buydu) neyse ben yattım kollarımı kaldırdım arkadaşda z barı vericek. Eldivenimin kaydığını farkettim . Dur ağırlığı verme dedim. Arkadaşımda bunu duymamış . Eldiveni düzeltirken barı bıraktı . Bar direk anlıma düştü . Gerçekten anla press oldu. ALLAH'tan bir tarafta 10 diğer tarafta 10 toplam 20kg vardı. Kafadan direk yere düştü zaten :D . Hemen kalktım baktım alnım çok fena kızarmış . Salonda küfürü basarsın tabi :D . Şu an hala beyin kanaması geçirmediğime dua ediyorum...

Darkmoon53, Ocensers ve Zerk bunu beğendi.
  4. Niaterim

Niaterim Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    gerçekten alna press oldu :D:D:D

Darkmoon53, Zerk ve rey619 bunu beğendi.
  5. pac89

pac89 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Biceps çalışırken reflü krizim tutmuştu.İdmanı zor bırakmıştım. Moral bozukluğu yüzünden 15 gün kadar ağırlıklara elimi bile sürmemiştim.

6. gargey

gargey Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Leg presste alet hafif bozuk oldugu icin ayagım kaymıstı (Ayak koyulan yer cok sallanıyordu) az kalsın dizler gidiyordu

7. Demirgan

Demirgan Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul
    V.g ye yeni başlamıştım . programımda calf raises hareketi olmamasına ragmen hocadan ozel izin koparıp , buyuk bir sevinçle koşarak elte dogru gidiyordum . alete agırlık takmak için squat demirinin sağ tarafndaki demiri çıkarınca sola devrildi tabi ... bar gözlerimin önünden bir saniyede geçti ama sanki bir ömür gibi gelmişti bana . donup kaldım . allahtan diger tarafta biri yoktu ... buyuk bir sesle yere devrildi ve bir çöp kutusunu kırdı :) herkes yanıma gelip olayı incelemeye başladılar . ben ise özür dileyip yerden agırlıkları alıp calf raises hareketine geçmiştim :)

birde küçük 3 kilolluk bir plaketle arkadaşımla frizbi oynuyorduk . haliyle biraz ilginçti .. dikkatlı ve kontrollu atmamıza ragmen benim aklıma birden olimpiyatlardaki güllecilerin atış şekli gelmişti . 2 tur kendi etrafımda döndüm gücümü alıp fırlattım . arkadaşımdan yaklaşık 5-6 metre uzaga bir cama fırlayıp parçalamıştı . çok gülmüştüm ama bir o kadarda mahçup olmuştum :)

8. mustafa088

mustafa088 Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    bech press'i 130 kilogramda çalışırken bileğime giren acıyla bıraktım göğüsüme düşünce halter göğüs kemiğim çatladıgını sölemişti doktor

9. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    mustafa088 gerçekten geçmiş olsun. Ucuz atlatmışsın.

10. mustafa088

mustafa088 Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Eğer ki direk kaldırdığımda bırakmış olsaydım şimdi burada olamayabilirdim

11. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    ben de neck preste barı geriye doğru kaçırdım.arkadaş arkamda beni bekliyor yardım için.anlamadı ne olduğunu ne biçim yapıyosun nizami yap şunu dedi :D al diyorum ağırlığı anlamıyor.sövünce işin ciddiyetini anladı da aldı.sonuç 1 ay süren sağ omuz ağrısı...

12. bar_kodd

bar_kodd Üye

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    alanya
    koşu bandında bian telefonum çaldı dalgınlık telefonu açtım ve 12 km hızla çalışan bantta durup alo dedim :))) sonrası cok güldük ne diyim....

Ocensers, Zerk, Hymenalos ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  13. exen

exen Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    yorulunca insanın pes edesi gelmıyor heleki benchde devam edıyorsun ve göğsünün sertliği üzerine çöküp kalan bir halter ve onu kaldırmaya değil kolunu kaldırmaya mecali kalmıyan bilekler SORUN ŞU Kİ o kadar ağırlğ üzerimden alıcak kimsenin olmaması :D:D

14. arjun_srk

arjun_srk Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi Adayı
    Herkeze Geçmiş olsun fakat bunları okudukça makinalardan korkar oldum, zaten hepsi birer ölüm makinası gibiler, bir halat kopsa ne olur heleki leg press uzanıyorsun kaldırıyorsun bacak yardımı ile kaçacak yer bile yok:D bir düşsse pat, ani zayıflama olusur bende sanırım:) allah göstermesin kimseye böyle birşey, Amin

15. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    aynı olay basıma geldi.
    ama benim ameleligim yüzünden.

bench press yaptım.sonra dumbell fly yaptım.
    tekrar bench press'e gectim ve 2.sette 40.kilo'yu gögsüme kuş konmuşçasına bıraktım.

allah'tan etrafta birileri vardı da halteri fırlatmak zorunda kalmadım..

ilk basıma böyle birşey geldi.
    anladım ki yüksek kilo cok tekrar olmuyormuş :)

16. as55

as55 Üye

Beğenileri:
    240
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Samsun
    dumbell military press te 25 kiloluk dumbell ı sol elimle kaldırdım ama sağ taraf altta kaldı ve sonuç olarak omzum arkaya döndü. Allah tan yarı yolda bıraktım dumbell ı yoksa omuz kesin çıkacaktı. sonuç 4 tane diprospan + hala ağır idmanlardan sonra süren omuz ağrısı.

17. Zerk

Zerk Üye

Beğenileri:
    461
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebeciyim
    Bu olayı 3 hafta önce yaşadım. Ayakta dambıl yana açış yapıyordum ve son setim olduğu için yorulmuştum. Dambılları çok aşağıda birleştirmişim. Salona gelen taş bir hatunun sayesinde ereksiyon olmuştum ve dambılların penisimi sıkıştırmasıyla yerde acıyla kıvranmıştım.

Fena bir şey dikkatli olmalıyız :)

Son düzenleme: 24 Şubat 2012
    pozitronn bunu beğendi.
  18. halil_37

halil_37 Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    43
    1 ay once deadlift çalisirken dikkatsizligim yuzunden bel de sakatlanma olmustu 1 hafta kalkamadim yerimden ama simdi duzeldi

19. Kara Kalem

Kara Kalem Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    43
    Ben de sürekli set aralarında etraftaki aletlere çarpıyorum. Bir sefer elimdeki dambılı aynaya çarptım neyse ki sadece sallandı kırılmadı.

PointFlex, YuriBoyka61 ve Ocensers bunu beğendi.
  20. pierre_tolga

pierre_tolga Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    23
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorlu
    2009 yılıydı ve 3.kez girdiğim öss'den çıkmıştım o pazar günü.. 70kg'lık bench press'in altına girdim,o kadar da zorlandığım bir ağırlık değildi, 3.setimi yapıyordum ki sağ taraftan geçen hocayı gördüm... saniyeler bir anda yavaşladı ardından,sağa doğru yanladığımı farkettim,hocanın gözlerindeki dehşeti gördüm o anda :D iki adımda yanıma geldi ancak geç kalmıştı,sağ taraftaki ağırlıklar tamamen yerdeydi,tam sol tarafa doğru yamulacaktım ki dips yapan bi adam yetişti son anda o tarafa... çok şükür hiçbir şey olmadı,ancak o gün psikolojim tamamen bozulmuştu, o anda bıraktım çalışmayı,topladım çantayı doğru eve.. Çok şükür bi daha yaşamadım hiç buna benzer bişey..

bir diğer şey de yaklaşık 10-15 gün önce başıma geldi.. Omuz çalışıyordum ki (o andaki şişme mükemmel oluyor trapez ve omuzlarda,tüm damarlar meydana çıkıyor) aynanın karşısında kendimi sıkarak poz vermeye başladım set arasında,bi 4-5 saniye aynı pozisyonda devam ettim,bi anda gözlerim karardı,bacaklarımı hissedemedim sendellemeye başladım öne arkaya,Allahtan yanımdaki makinalara tutundum hemen,bi 10 saniye de böyle devam ettim..ondan sonra yavaş yavaş normale döndü herşey.. Bi daha da kendimi o kadar süre sıkarak poz vermedim :D ki bunda o yorgunluğun da etkisi vardı..

Sayfayı Paylaş