ağırlık çalışırken başınıza gelen en kötü kaza...

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve journalist tarafından 14 Haziran 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 105 üye.
  1. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    şu konuyu okuyunca kanım donuyor aslında bu sporun ne kadar sakatlanmaya açık olduğunu birkez daha görüyorum.Allaha şükür başıma ciddi bir kaza gelmedi.

2. Tan___

Tan___ Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    özel bir fitness salonunda çalışıyorum
    Yer:
    mersin
    Benim başıma gelen şey latpulldown zinciriyle birlikte el tuttuğumuz yer kafama düştü meğerse vidı gevşemiş yetkililerde sıkmadıkları için başıma düştü.2 kerede bench presin altında kaldım üzerimde yuvarlıyarak çıktım .

3. Tan___

Tan___ Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    mersin
    Salon kazası

Arkadaşlar buzamana kadar gördüğüm en kötü salon kazasına şahit oldum.Dün salonun önünde arkadaşlarla oturuyorduk.Neyse salonun içinde bağırma sesi geldi bara bakan eleman seslendi içeri girdik bir baktık üyelerden biri bench barını ağırlıkla birlikte ağzının ortasına indirmiş çocukta ne diş ne bişey kaldı hertaraf kan.Bizde ne moral kaldı ne bişey sporu yapanlar sporu bıraktı.Artık çocuğu taksiye bindirip götürdü elemanlar hastaneye.

Zerk bunu beğendi.
  4. mertakb

mertakb Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    0
    içim çok fena oldu.

5. Tan___

Tan___ Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    mersin
    Mertak zaten herkesin sinirleri bozuldu millet antrenmanı bıraktı tuhaf bişeydi yaaa.

6. mamosta

mamosta Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    omuz press yaparken son sette 25 kg lık dumbelleri aldım. dizimin üstüne koyup derin bir nefes ve dizden ittirerek kaldırdım. tam anlamıyla kaldırdım derken sağ omuzdan çatırtı sesiyle beraber bi cayırtı yanma hissi oluştu. elim öyle havada kaldı ne indireceğimi bildim ne tutacağımı. aynadan saf saf baktım sonra bıraktım. yerdeki laminant parkeleri çatlatmıştım. omuzum halen ağrıyo.

7. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    bacak antremanımı bitti biticek sonuna kadar zorladım gene kalf çalışcaktım değişiklik olsun diye hack squatta yapayım dedim yükledim neyse ağırlıkları bitirdim seti kitledim sanıyodum aleti o rahatlıkla adımımı yere atacakken küt tek ayağımın üstüne düştü ağırlık şanslıymışımki hiçbir şey olmadı

8. netugur

netugur Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    gsm - bilişim
    Yer:
    istanbul
    squatın son setine barı hazırlarken plakalardan birini fazla takmışım. sırtıma aldım , yerinden kaldırmamla bar sırtımdan kayar gibi oldu. çabuk toparlayıp hemen yerine koydum.

9. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    incline bench press yapıyordum; dar bir zamanda olduğum için setler arasında yeterli dinlenme süresini kendime tanıyamıyordum.
    2.setteydim yüklendim barı 6 tekrara kadar herşey yolundaydı 7 oldu 8 derken 9 da barı göğsüme indirdikten sonra yukarı kaklmadığını hissettim; zorluyorum zorluyorum ağırlıklık gitmiyor, bu zorlama esnasında da dengem bozuldu, bir sağa yalpalıyorum ,bir sola bir yandan da, içimi ha düştüm düşücem diye bir korku kapladı, allahtan yan benchte çalışan güzel insan imdadıma yetişip barı aldı.

10. MuratÖztürk

MuratÖztürk Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bench Press'te 110 kg altında kalmak ve 40 kg yi benche takarken barın tek tarafının boşalarak dudağımı yırtması dışında pek bi kazam olmadı.

11. Samet22

Samet22 Yeni Üye

Beğenileri:
    202
    Ödül Puanları:
    0
    aman abi kilo takarken ya barı kitleyin yada barı ağırlık olan tarafa doğru itin, yada kiloyu bir tarafa doldurup diğer tarafa geçmeyin, eşit eşit geçin. çok tehlikeli şeyler bunlar.

12. moqqlass

moqqlass Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    korkunç şeyler yaw :D 1 yılım dolmadan serbest agırlıklardan öyle bir korktum ki
    şimdi en iyisi ben makinalarla devam edeyim

tek kazam şuydu salon inledi resmen sesden :D .. scott curlda 30 kg yı 9. tekrarda yere fırlatmak gibi birşey geldi başıma kollarım boşaldı resmen :D

13. angel_f!re

angel_f!re Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    benchde idman bitiminde kaldırırsın kaldıramazsın muhabbeti olunca ağırlığın altına girdim indirirken nasıl oldu anlamadım bar ağzıma düştü hemen yardım ettiler.Dişler alt dudağımı kesti çenem çıktı sandım önce ama çok şükür birşey olmadı.

14. xscorpionx

xscorpionx Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Bende asagi yukari bir sene bir bucuk sene once salonda Butterfly (Pec Deck) hareketini yaparken normaldeki agirligin nerdeyse 2 katini koymustum ve 1-2-3-4 yapmaya baslamistim ki belki basiniza gelmistir omuzumu dusurdum , 1 ay fizik terapiye gittim ve spor hayatima buyuk bi kostek attim , artik sol omuza cok dikkat ediyorum ama eskisi kadar guclu degil , ne olursa olsun spora devam :)

15. XxBadyxX

XxBadyxX Yeni Üye

Beğenileri:
    308
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Evden
    lat pul down yapıyodum :) o demiri alnıma indirceğime, tam kafamın ortasına hızlı biçimde bi indirdim :D :D :D 5 dk otura kaldım o acıyla :D

16. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Bisiklet sürdüğüm bizim okuldan bir abiyi Caddebostan sahilde barfiks çekmeye ikna ettim. Tabii daha önceden fazla denememiş. Dedimki ayaklarından tutarım ama 8 den önce bırakmam kafa üstü yere yapışırsın. O 8 yapamadı, bende bırakmadım :D :D :D

Warprow ve Zerk bunu beğendi.
  17. Zer0

Zer0 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Ne acımasız adamsın :D

Benim başıma kaza gibi bişe geldi gerçi arkadaşa oldu ben partneriydim.14 yasında oldugumuz için bench te fazla girmiyoduk.25-30 KG civarı denedik daha ilk bench yapısımız.Arkadaş 3-4 tane yaptı bıraktı bende yerine koyarken yardım ediyorum agırlıgı.Sol tarafı koydu sag tarafı koydu ki ben öle zannettim bıraktım barbelli sag taraf cocugun omzuna düştü ama arkadaş son saniyede tuttu tam temas etmedi omzuna neyseki bişe olmadı.

Bir ilk bench yapışım 30 KG girdirdi hoca.Sanki arnoldum gibi yaşta 14 işte sene başında.Uzandım Bench hoca da arkada yardım edicek bana.Hoca öle bi yaklaşmışki benche uzandım kafam adamın bacak arasına denk geliyodu.Adamda eşofman vardı neyseki adamın kasıklara bakıyorum resmen.Bişe de diyemedim.Güle güle zar zor 8 tekrar yaptım.

Bi keresindede bench yaparken yine hoca yardım ediyor bizim basketbol hocası da 1 kelime çıksın 4-5 tükürük saçılıyor ortaya.Tepemde konusuor alnıma tükürdü.Zar zor bitirebildim sonra tuvalete gittim yüzümü yıkadım.

18. F50

F50 Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    bugüne kadar büyük çapta bir kazam olmadı ancak bugün ufak bir tehlike atlattım. bizim salon sahibi sağolsun squat için gereken aleti bilerek almadığı için manuel çalışıyoruz yerden alıp yani :) barbell lunge yapacaktım ağırlıgı alayım derken kaldırdım biraz dengem bozuldu barla beraber gidiyordum az daha.

rey619 bunu beğendi.
  19. mrydgd

mrydgd Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benimde 2 tane var leg press de koltuğun pimini kapamayı unutmuşum. 155 kg aırlıı alınca koltuk geriye doğru fırladı inanılmaz bi bel ağrısı oldu ilk başta 5 10 dk sonra düzeldi. en korktuğum bölge bel Allah korudu.

2.si de shoulder press de barı yerleştirememişim kafama indi=)

rey619 bunu beğendi.
  20. rey619

rey619 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    canakkale
    225 kilo ile 1.5 yıl önce legg pres yaparken 12 tekrar yapmaya calısmıstım.hareketın ıyıce etk ıetmesı ıcın agırlıgı iyice indirdim dizimi kırarak.9 tekrar 10. tekrar 11. tekrar artık robot olucak halımız yok 12.de agırlık kalkmıyor.ark geldı elıyle ettırmeye calıstı olmadı.ayagını koydu olmadı.ama ben bu arada guluyordum.cunku elı ıle ıttırecegıne agırlıkları ındırse bu işten çok çabuk kurtulabılırdık sonunda bastım 12. yi 5 dakıka sonra o gunden sonra omırılıge baskı olayı boy uzamasınıda bılıyordum ayak calısmayı bıraktım.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:18 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:16 ----------

f 50 squat yaparken bılegı ya da ayagı kırılan cok kısı var dıkkat şakasıda olmaz soyleyyeım.otomatık yapınx

Sayfayı Paylaş