ağırlık çalışırken başınıza gelen en kötü kaza...

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve journalist tarafından 14 Haziran 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 105 üye.
  1. MaximusOrelyus

MaximusOrelyus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yüksek İnşaat Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar bende askere gitmeden evvel(7 ay evvel) eğik dambılla bench yaparken, dambılların tekini kafama düşürmüştüm, kaşm açıldı ve dikiş attırmak zorunda kaldım, çok kötüydü...bu arada dambıllar 35kg lık dambıllardı...Allah herkesi korusun diyorum...

2. devilas

devilas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    agırlık basarkenn kimseyle konusmamak lazım bench press yaparken hocamla geyik yapıoduk ne oldugunu anlamadım bar gögsümün üstüne düstü ama bisi olmadı birazda yavas düsmüstü bide üst gögüs yaparken dengemi kabettim bar saglı sollu elimde dönüyordu sanki akrobatik gösteri yapıodum Allah tan bi taraftaki agırlıklar düstüde barı atabildim herseye ragmen badiye devam

3. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Genelde barın bir tarafından ağırlık alıp devrilme kazası yaşanmış barı düşüren kişiyi kınamak yada kızmak yerine işte o esnada aramıza hoşgeldiniz diyin bu kişiye iyi bir moral olurken kendini aileden hissetmesini sağlar

Bunlar ufak ve güzel anı bırakan kazalar bende bir kaza olayını anlatıyım vg deki ilk zamanlarımda çeşitli denemeler yaptığım dönemlerde latarelden esinlenerek ayaklarımı barfinks sehbasına takıp başım aşşagıda latarel yapmak istemiştim o anda civata koptu ve yere düştüm yere yakın olmam kazanın hasarını azalttı :)

4. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Enteresan bir denemeymiş Flexor, geçmiş olsun, ama yaptığın hareketin benzeri sayılabilecek hareketi Frank Zane'in yaptığını söylemek istiyorum.
    Ayağını barfiks demirine takarak (bizde yok, ama Amerika'daki büyük gym'lerde, bunun için gravity boots(yer çekimi pabucu) gibi bir ekipman varmış zaten.
    Ellerini yere doğru serbest bırakarak, dumbell'larla rowing yapıyordu.
    İki dumbbell'ı omuzlarına doğru (ya da üst göğse doğru çekerek) serratusları harika çalıştırıyor.
    Ben 40 yıl düşünsem bulamazdım, böyle deneysel olmak güzel birşey, bu tür yaratıcı araştırma çabaları sayesinde okumasak aklımıza bile gelmeyecek 1000 civarı hareket var sporumuzda.
    aaaa, birde ayağınızı sağlam bir şekilde barfikse sabitlemeden (ve civatalarından emin olmadan) bunları yapmayın lütfen, elde 20'şer kiloluk iki dumbbell ile kafa üstü düşmek çok fena olur, hem boyun kırığı hemde yüzdeki bir çok kemiğin dağılması hoş bir görüntü olmaz duh

5. novaJRdeli

novaJRdeli Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    bende yazın gittiğim bi spor salonunda daha bar ne kadar ağır ne kadar taşıt bilmeden bench yapmıştım.20+10-----20+10 şeklinde takılıydı plakalar.sol taraftaki yirmiyi cıkardım tek elimle öbür elimde dolu kelepçe vardı galiba.birden barın sol tarafı yavaş yavaş havaya kalkmaya başladı terazi gibi yada bana yavaş çekimde gözüktü.onu tutuyum derken kelepçeyi yere attım barı tuttum öbür elimdeki 20 kg ayağıam düşmüştü.ama anlam veremediğim bir şekilde bi yaralanma olmadı:D

bide yazın 3 aylık aradan sonra 3 haftadır tekrar gidiyorum salona vücut alışmadı galiba hafta 1 düzenli olarak incline da barla akraba oluyoruz :)

6. Doggy

Doggy Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    herşeyi ayarlamama rağmen ağırlıkları çıkartırken barın aradan geçip düşmesi fizik kurallarını altetmesiyle aklıma kazındı.

7. opasan

opasan Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    Benim ki basit bir kaza, belkide kaza sayılmaz... Bundan 15 sene evvel bench preste ağırlığın altında kalmıştım. Son tekrarı basamadım. Ama ağırlık çok da fazla olmadığından vücumdumdan yuvarlayıp (öyle hatırlıyorum) doğrularak tek başıma barı yerine koydum.

8. TERMİBODY

TERMİBODY Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    bechpres yaparkene:D son sette sağ kolum ağırlığı taşıyamadı neyseki soldaki ağırlığı barı yerine oturtmuştum sağdaki bar ağırlığıyla breber yere indirdim sol hala havada bar yuvasında :D ince bir akrobasi hareketiyle dar yerden kafamı çekip ayağı kalktım genelde bechpress bana hiç birşey olmaz:D

bide yine bechpress son sette ağırlığı taşıyamadım bar yuvasına koyamıyorum yarım kaldırış şeklinde bar elimde gücüm tükendi sayılır bu gücü tabi yuvasına koymak için harcıyorum barın herzaman böle durumlarda yaptığım gibi barı mideme bıraktım oturma pozizyonuna geldim belimi kaldırıp bechpress yaptığım ağırlıkla beraber ayağa kalktım aldım kaldırıp ayakta yerine taktım bu sırada bütün millet bana bakıyordu :D

bech presste böle durumlarda başıma bi kaza gelmez ağırlığı mideye bırakıp ayağa kalkıp taşıyıp yerine takıyorum heralde bunu yapan ender insanlardan biriyimdir:Dneyse:)

9. iscrotix

iscrotix Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    28
    inşallah bu başlığa yazacak bişeyim olmaz ilerde demiştim ilk gördüğümde ama zamanı geldi :) dün triseps antrenmanımda Dumbbell Extensions çalışırken setin sonlarında takatim kalmadı hızlı bir indiriş yaptım , ayaktaydım , hafif dengemi kaybettim nasıl olduysa dambulun barı kafama öyle bir çarptıki şu anda kafamda 1.5 cm lik bir şişlikle geziyorum

10. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    geçenlerde dumbbell bench press yaptım..elimdeki dumbbell vücut ağırlığıma göre okadar orantısızdı ki demekki birini yere bırakır bırakmaz diğer tarafa aniden devriliyordum..son anda partnerim tuttu kolumdan.. :)
    bazen neden bizim salonlarda da dumbbellları yere olduğu gibi atacağımız zeminler yok diye kızıyorum..

11. noghay

noghay Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Lateral raises ile omuz çalışırken dumbellerin araına p... sıkıştırdım neyseki yeni başlamıştım hızlı bırakmıyodum aşağıya ama yinede çok canım yanmıştı...

12. Enigma

Enigma Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    30 kiloluk dumbella göğüs press yapıyodum birden sağ dirseğime birşey oldu kolum birden boşaldı,sağ göğsümün ortasına dumbellı yedim:)birşey olmadı ama allaha şükür

13. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -Kazaya gülünmez ama buna gülmemek için ruhsuz olmak lazım. Allah'tan lateral de fazla ağırlık kullanılamıyor. Yoksa steroid haricinde kısır kalan tek V.G ci olarak tarihe geçebilirdin.

14. noghay

noghay Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    O canımın yanması sırasında ben bile kendime epey bir gülmüştüm:)

15. qadir

qadir Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    yakın zamanda müsabık olmasını beklediğim bir abimiz var.
    yıllar önce squatta çalışırken arkasına geçen partnerinin beline sarılmasından huylanmış bar boynunda kalmış.ameliyatlar falan geçirmiş kendisi.
    bu olayı duyduktan sonra beni squat vs. soğuturken kendisi tam tabiri ile dalga geçiyor squatta.

16. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    90li universite yillari...
    ayakta omuz pres basarken tansiyonum dusmustu ve 3-5 sn afalladim ve yere dustum, allahtan agirliklar etrafa sacilmis yaralanmadim.

12de ogle sicaginda kafeterya yerine okulun agirlik salonuna gidince sonuc kacinilmaz :)

not: idmana devam ettim :)

17. supersport

supersport Üye

Beğenileri:
    236
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Tıp
    şükür başıma gelmedi ama salondaki hoca benchte 120 ye giriyor. yardımcı diye acemilerden birini başına geçiriyor. sete başlıyor. sontakrarda sıkışınca hoca barı tut diyor bizim acemiye. bizim acemide panikle barı alttan kaldıracağına üstten tutup aşağıya abanıyor. adam ecel terleri döküyor.

18. SunwooD

SunwooD Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çengelköy
    Topic'i hortlatmış olucam ama anlatmak istedim..

Bench'te max. gircektim başıma abimi çağırdım o da kardiyo yapmış üstelik yanında havluda yok kan ter içinde.Neyse yattım ilkini ben alcam 2 de gerekirse yardım et dedim. Barı beraber aldık indirdiğim anda abimin kafasından akan hain ter gözümün içine girdi :) Bi anda ne olduğunu anlayamadan iman gücüyle ittriyorum ağırlığı tek gözle.Tabi konsantre falan hiçbişey kalmadı yarıya kadar kaldırabildim ağırlığı gerisini beraber aldık. Bu olaydan sonra bi daha abimden yardım istemedim.

Darkmoon53 bunu beğendi.
  19. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    sizin başınıza gelen aynen benimde başıma geldi :)
    arkadaş benchte başımda duruyordu ve konuşarakta motive ediyordu..o sırada tükürüğü sol gözüme giriverdi..
    sol gözümü kapadım basmaya devam etmeye çalıştım ama motivasyon sıfır..

birde sol elimi bırakıp gözünü silme refleksi oluyor insanda o da sol kolu iptal ediyor..

ayrıca geçenlerde incline fly yaparken yukarda dumbbelllar birbine temas etti , plakadaki boya parçası kavladı ve ağzıma düştü..
    yine motivasyon sıfır..gülmekten 2.seti yapamadım :)

Son düzenleme: 30 Nisan 2008
    Darkmoon53 bunu beğendi.
  20. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Peck deck makinesi en son agirlikta iken tel koptu yuzu siyirip ele saplandi bayagi bir kanama oldu 2 ay gecti ve hala sisligi gecmiyor. Her alete abanmamak lazım.

Sayfayı Paylaş