ağırlık çalışırken başınıza gelen en kötü kaza...

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve journalist tarafından 14 Haziran 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 105 üye.
  1. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Saydam, sende yani kızgın boğaymışsın mübarek, morluk olsa anlayacam ama kanatacak kadar sert vurmak enteresan yani!
    Zafer Lat Pulldown kazasından bahsetmiş, bunu bende duydum.
    Bir arkadaşımın başına geliyor, Kıbrısta üniversitede okurken, hava 40 derece, lat pulldown yaparken pulldown demiri kafasına iniyor.
    Kafa yarılıyor, kan akıyor sıcak sıcak, hava zaten 40 derece, zar zor yetişiyor hastaneye.
    Bide kendisiyle ilgilenen hemşire çok güzelmiş, tek tesellisi o oluyor.
    O makara düzeneklerinin telleri gerçekten çok önemli.
    Aynı olay Tuluğ Topa'nında başına gelmiş, ama onda 120 kilo makinanın tamamı, üzerine 20 kilo daha takmış, plaka olarak, 140 kiloda tabii zavallı teller dayanmamış, isyan etmiş, kopmuş, arkadaşın hiyayesinin aynısı, yarık bir kafa!!!!

2. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Şimdiye kadar ciddi bir kaza geçirmedim allaha şükür. Antrenman sonrası ewe döndüğümde bacağımda kolumda bazen morluklar görüyorum .Bir yere çarpmışım saydam gibi ama antrenmanda sıcağıyla fark etmemiş oluyorum. acısı sonrada çıkıyor.
    Şahit olduğum kazalar ise ayağa dumbbel düşmesi sonucu davul olan ayak parmağı

Kopan lat machine halatı sonucu kafaya vuran demir.

İki dumbbel arasına parmak sıkıştırma .

Bench presste barı eşeğe takarken bar ile barın takıldığı yer arasına sıkışan parmak.

Squatta ağırlığın altında mahsur kalmak.

Birde geçenlerde çok güldüğüm bir olay geldi başıma kaza sayılmaz gerçi ama annatayım. Salondan bir arkadas iki sehpa arasında triceps dips yaparken kucağına 2 20 lik 1 de 10 luk plaka koydurtmuş birisine.Ama çocuk hareketi yapmaya başlayında diğer eleman ayrılmış oradan Salonda çok az kişi olduğundan ve müzik sesi fazla olduğundan dakikalarca mahsur kalmış eleman

3. CENTAUR

CENTAUR Guest

Veyron bende şahit olmuştum bu olaya yalnız dakikalarca mahsur kalması çok ilginç, arkadaşa geçmiş olsun. Eğer sehpa öyle yüksek bir yer değilse en pratik çözümü olduğun yere oturmaktır. Bir kere leg pressin altında kaldım, 3-4 sefer smith machine de omza pres ve squat yaparken kızak görevi gören yağlı barların birini komple yerinden söktüm, bu çok kritik bir kaza oluyor arkadaşlar ağırlığı hiçbiryere takamıyorsunuz veya taksanızda dengesiz ve riskli oluyor 2 kişinin yardımı da yetmeyebiliyor, herkez simsiyah yağa bulanıyor. Çok kere benchin altında kaldım. bir seferinde 3 küçük 3 kiloluk dumbell ile hokkabazlık yaparken komple camı indirmiştim aşağıya. Başkada pek bişey hatırlamıyorum.

Ekleme: cam değil ayna demek istemiştim.

Son düzenleyen: Moderatör: 18 Haziran 2007
  4. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    centaur insallah bir salonda karsilasmayiz veya ayni salonda ayni anda idman yapmak zorunda kalmayiz.:eek: spsmiley :D

Warprow bunu beğendi.
  5. CENTAUR

CENTAUR Guest

Böyle bir acı tecrübeyi bende sana yaşatmak istemem Saydam:D.

Hele ortaokul lise son sınıf dönemlerimde taekwon do yapıyordum, o sıradada böyle ayaklı felaketliklerim çok olmuştu hem kendime hemde hocama zarar verebiliyordum zaman zaman;
    Bir keresinde halen daha 6 ayda bir kestiğim ayak başparmak tırnağımı feci şekilde kırıp kanatmıştım. Salonda kimse yokken kum torbasına sıçrayarak havada neryo çagi denen (havada yapılmaması gereken bir vuruş:rolleyes:) ayağı rakibin kafasının üstüne iyice yukarı dikip indirilerek vurulan tekmeyi atıp ahşap zemin üzerine boynum ve omuzlarım gelecek şekilde düşüp 20 dakika öylece kalmıştım.
    Bir keresinde hocayla kapışırken defalarca hayalarına isabet eden vuruşlarımla salon merdivenlerini topallayarak çıkmasına sebep olmuştum.
    Elliğe atılan tekmenin sıyrılarak partnerin elmacık kemiğine oturması(sık sık tekrarlanan kaza).
    Ters parante atma çalışması sırasında yaşanan komik kazalar.
    Box eldivenlerini takıp tecrübeli ve buyuk bir abi ile yalancıktan kapışırken yumruğun tadını merak etmemden dolayı bir an duraksama ve gözlerden çıkan anlatılmaz kıvılcımın tecrubesi.
    Bir keresinde en yakın arkadaşlarımdan biriyle uzakdoğu filimlerini izleyip izleyip çayırda çimende müsabaka çalıştığımız bir gün burun kıkırdaklarının burnunun üst kısmına kadar sıyrılıp çeşme gibi kanamasına sebep olmuştum.
    Yanyana sıralanmış eğilmiş üç kişi üzerinden uçup ense üzerine düşüp takla atılmak suretiyle yapılan akrobatik haraketi herkese inat kafa üzerine düşerek yapmam sonucu boyun incinmesi yıldız sayılması deneyimi.
    Süper felaket bir arkadaşımla aynı bisiklet üzerinde yokuş aşağı gidiyorduk, pedalı o çeviriyor, direksiyonu ben tutuyordum yalnız o hızlı gidelim çabuk yetişelim diye pedala asılırken bende yavaşlayalım mazallah diye frene basmam sonucu firen patlaması soncu yaşadığımız ve sadece ufak incinmelerle kurtulduğumuz inanılmaz kaza.
    Sopalarla şakacıktan duello yaparken arkadaşın dudağımı fena patlatması ve bunun şakası olmayacağını anlamamız.

Bunlar bodybuilding den önceki hafızamda kalmış bağzı komik kazalar:D.

Son düzenleyen: Moderatör: 18 Haziran 2007
  6. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Ya sen çok alem bi insansın Centaur,hani eli ayağı durmaz denen tipten tam :D

7. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    allah kimseyi centaur la partner yapmasin arkadaşlar...duh :D

Warprow bunu beğendi.
  8. Juramento

Juramento Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    model
    Yer:
    İstanbul
    ben bı kere cok cıddı tehlıke atlattım..cable cross da mıde calısıordum.agırlıgı tam asagı basarken halat koptu..we az kalsın alttakı makaraya kafamı wuruyodum.gorenler wurdugumu zannettı.bıseyın war mı dıye geldıler.ama ben gayet sakındım.yanı ınsanlar benden fazla panık yapmıs.ama sonradan bakınca hakkaten ucuz kurtuldugumu anladım.cunkı butun gucumle asılıyodum o hızla alnımı ya da yuzumde herhangı bır yerı makaraya wursam cok kotu olurdu..

bır kere de cok komık bı kaza geldı basıma..bencthe mıde yapıyordum we nasıl olduysa gaz cıkardım =) etrafımda bır ıkı kısı wardı duydular mı duymadılar mı bılmıorum.ama ben koku gelır korkusuyla olay yerınden uzaklastım.bı kac sanıye sonra gelıp bura ne kokuyo dıye agzımda geweledım , bırazda yuzumu eksıttım..eglenmıstım.hepte mıde hareketlerınde oldu benımkı de..

gercı spora ılk basladıgım zamanlar bench ın altında kaldıgım cok oldu..ama artık sınırımı bıldıgım ıcın oyle bı sorun olmuyo...

9. OdnamoK

OdnamoK Özel Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Benim geçirdiğim en şiddetli kaza da Lat Pulldown makinesinin ipinin kopup kafafım tam ortasına inmesiydi. 65 kiloyla çalışırken demir elimde kalmıştı :) Bir kaç saniye için gözlerim kararmıştı. Kafam yarılmamıştı ama şişmişti.

Benimde en çok korktuğum sakatlıklardan biri biceps- triceps kopması. Allah korusun.

10. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    Vucüt geliştirme salonlarında bir insanın başına gelebilecek en kötü kazalardan biriside benimkisidir kuşkusuz ,
    Bundan 1,5 sene önce kadardı bench press e 20 kg leri takarken ;
    İlk olarak barın sağ tarafına 20 kg yi taktım ardından barın sol tarafına 20 kg yi takmak üzereyken barı boş kalan sol tarafı birden boşaldı ,bar tam gözüme dogru geldi ,barın boş kalan sol tarafı ,sağ taraftaki 20 kg lik agırlıgı taşıyamamıstı .

Sebep:Bar salondaki diğer barlara nazaran daha ince ,hafif oldugunu sonradan anlamıstım .Keşke daha önce farketseydim yada kelepçe kullanmayı akıl etmeliydim.kafa_

Sonrasında gelişen olay ;
    Gözümde şakır şakır kanlar gelmeye başladı :(,sağ gözüm bulanık görüyordu ,bir an için sağ gözümü kaybettiğimi sandım ama şanslıydım göz kapağım beni korumuştu ,tam çarpma esnasında refleks olarak gözlerimi kapatmıstım herhalde (sanırım birazda geriye dogru cekmiştim vucüdumu) ,ve göz kapağına 3 adet dikiş atılan dünyadaki ender insanlar arasındaki yerimi almıstım o gün tanrının mücizelerine bir kez daha şahit oldum .Göz kapaklarının insan hayatındaki değeri büyükmüş o gün bunu öğrendim. Ve artık bench press te kesinlikle daha dikkatliyim thums:

rey619 bunu beğendi.
  11. Kazim

Kazim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar henüz 8 aylık yeni bir body aşığı olarak sol elimin orta parmağına geçen sabah dengemi kaybederek yastlandım..!sol elimle ilişkim kesildi kaç ayda düzelir bilmem :(

12. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    ilk kazamı geçen yaptım..ama sorun yok..
    düz bara (ayağa takılan) bez bir tutamak takıp duvara dayayıp T-bar yapıyoruz..geçenlerde bez artık dayanamayıp barı bırakma kararı almış..bize de sürpriz yaptı ama bi tarafımıza birşey olmadı Allahtan..tabi salon sahiplerinin çıkan sesten çokta hoşlandıklarını sanmıyorum..mazallah uyduruk alete bişey olursa..a32

13. java

java Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    nu vukaatlı arkadaşlar warmış böyle :D ..................başıma hiç kaza gelmedi

14. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    ben üst göğüs çalışıyodum dumbell larla.benim partner beni bırakıp hocayla sohbete baslayınca ellerimde 26 kg lik dambell larla kalakaldım.birini yavasca göğsüme bırakmayı basardım ancak soldaki havadaydı 3 ihtimal vardı ya suratıma bırakıcam ya mideme ya da çok hassas bir bölgeye :D tabiki en mantıklı olanı yaptım ve 26 kg mideme bıraktım benim partner gördü olayı geldi dumbell ları aldı ben kendimden ümidi kesmişken hiç bi şey yokmus gibi kalktım tabi erkekliğede b.k sürdürmüyorum bi şey yok bi şey yok diyerek 4 kg daha takmaya basladım.

15. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    bende tipik bench press girerken ağırlığın altında kalma durumunu yaşadımda,bişii olmadı allahtan ama bir kere feci bi kaza yaşadım
    kabloyla triceps çalışıodum(alna indirişin yerine çaışıodum, hareketin ismini hatırlıyamadım)arkadan kabloyu aldım çalışmaya başladım setin en sonuna doruu elim boşaldı,bayaada bi ağır girmiştim.düz bar takılıydı kabloya,o bar takılı olan ağırlığında etkisiyle kafama yapıştıkafa_

16. KaRaBaSH

KaRaBaSH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    arkaya omuz press yaparken omuz kapsülümü sakatladım 2 haftada ancak geçti. scott curl'de fazla ağır girip bilek kısmındaki kemiği zorladım 2 hafta doğru dürüst biceps çalışamadım. gene omuz presste serbest ağırlığı almaya çalışırken bileğim döndü uzunca bir süre ağrıdı.

sakatlıklar insana sporu nasıl yapması gerektiğini öğretiyor ama çok da tehlikeliler. Allah korusun.

17. felixmaurice

felixmaurice Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    SPORCU
    75kg koparma yaparken barı burnuma vurdum. siyah siyah kanlar akmıştı bikeresinde 1 hafta insan içine çıkmaz olmuştum

18. Prelektro

Prelektro Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    ilk başladığım zamanlarda ne hikmetse barla beraber 30kg neck press yapmaya kalktım.(düşünün daha 45kg bench falan yapıyorum). barı kaldırdım ve bar direk olarak geriye gitti, ivmeyle beraber muazzam bi biçimde sırt-omuz bölgemi zorladı ama nedense acemiliğinde etkisiyle barı bırakmadım ve güç bela çekip yerine oturttum. epey ağrı çekmiştim ve o bölgede yırtılma gibi bi kızarıklık olmuştu. neyse ki çok ciddi bi sorun olmadı

19. Tripcan

Tripcan Yeni Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul / Ataşehir
    Gri bermuda shortumla antreman yapıordum tabi çok terleyince bermudanın popo bölgesi baya bi ıslandı.Salon girişi direk bantlara baktığı için kız sesi duyar duymaz arkama dönmeye çalıştım ama koşarken hangi akla hizmet arkana bakmak...

20. qwerttytuopas

qwerttytuopas Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Coder
    Yer:
    istanbul / b.evler
    Yağmurlu bir gündü ve kafam dalgındı.Üst göğüs aletinde 100kg ağırlık takılıydı.bende şunları biraz azaltiyim dedim.emniyet kilitleri takılıydı herhangi bir dengesizliğe karşı.sonra bi uçtan 20kg ağırlık çıkardım.sonra geldim tekrar 20kg ağırlık çıkardım ve diğer uçta 50kg ağırlığı olduğu gibi unutmuşum.duh

ağır demir üst göğüs sehpası yana doğru büyük bir gürültüyle devrildi.yukarıda anlatılanlar gibi elimde 20kg ağırlık ile sanki 2 saniyelik olayı ağır çekimde izlemişim gibi oldum.:lol:

Sayfayı Paylaş