Ağırlık Çalışmaya Yeni Başladım (Güçsüzlük)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve K0mpedan tarafından 6 Ekim 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. K0mpedan

K0mpedan Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar Merhaba
    Ben şubat ayında 104 kilo idim . Cardio , düzenli beslenme ve mekik çekerek 75 kiloya kadar indim. Boy 1,75
    Artık ağırlık çalışmak için spor salonuna yazıldım.
    Spor hocasının verdiği programda
    1 Adet karın (AB Machine) 3x 10
    2 Adet Göğüs (Chest Press , Pactoral Machine) 12-10-10-8 lik setler
    2 Adet Sırt (Let Pull down, Row low ) 12-10-8
    1 Omuz (Shoulder Press ) 12-10-8
    2 Kol ( Arm curl, standing cable push down) 3x 10
    3 Adette bacak var hiç bir sıkıntı yaşamıyorum ortalamanın üstünde bile ağırlık çalışabiliyorum.
    Ben hayatımda ilkkez ağırlık çalışmaya karar verdim ve bunuda hocaya söyledim. Kollarımın aşırı güçsüz oldugunuda söyledim.
    Bu programda göğüs sırt ve omuz hareketlerini yaptıktan sonra kol aletlerinde 5kg kaldıracak gücüm bile kalmıyor bilmiyorum bendemi sorun var .
    Kafam cidden karışık sizce program mı sıkıntılı ? (Ayrıca kuvvetleneyim diye eve dumbell aldim kendimi antreman gününe kadar yormadan nasıl kuvvetlendirebilrim ) Teşekkürler şimdiden.
    --- Mesaj birleştirildi, 6 Ekim 2016 ---
    Haftada 3-4 gün gitmeyi düşünüyoruz bu arada arkadaşımla ve oda yeni başlamasına rağmen bendeki gibi güçsüzlük olmuyor onda :(

Son düzenleme: 6 Ekim 2016
  2. oviedo

oviedo Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    mekik çekmek kilo verdirmez. ekstra dumbell ile curl yaparak güç kazanamazsın.Hocanın yazdığı o dünya kadar hareketin hepsi kol çalıştırıyor, dolayısıyla antrenman sonunda kol hareketleri çıkmıyor, kafaya takılacak bir şey değil.

Amacın güç kazanmak ise güç programlarını araştırabilirsin. Daha yolun başındasın verebileceğim en iyi tavsiye daha çok okuman ve araştırman olur.

3. K0mpedan

K0mpedan Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Araştırıyorum fakat çok birşey bulamadım. Maalesef o yüzden buradan tecrübeli olan kişilerden bilgiler almaya çalışıyorum.
    Salondaki "hoca"ya sorduğumda kaç kilo dumbell çalışayım hangi hareketleri yapayım bir sürü detayli soru sordum aldıgım cevap gücün yettiği kadar çalış . Komik degil mi sanki dumbelle yapilacak sadece bir hareket var :(

4. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    ilk gün 20 kg boş barı oynatacak gücüm yoktu normal:)2011 temmuz çok zaman geçti tabi
    en son doğalken 150 kg 6 tekrar zamanla artar yani asla pes etme kimseyi takma bugün sana güçsüzsün kilona göre şu kadar basman lazım diyenler 5-6 yıl sonra elini sıkmaya korkacaktır

5. oviedo

oviedo Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Yeni başlayan sporcu arkadaşların başlıklarına hep aynı şeyi yazıyorum. Amerika'yı yeniden keşfetmeye hiç gerek yok. Hoca şunu demiş, 5 yıldır body çalışan arkadaşım şunu dedi bunları dinlemeyin.

Malesef kaynak ve bilgi eksikliği yüzünden çoğu şeyi olduğunu gibi bu sporu da geriden takip ediyoruz. Senin ilacın fullbody'dir. Gir bak yabancı forumlara seviyeye göre en uygun fullbody upp. lower ya da ppl tartışmaları yapılır. Bu programı bırak. Direk stronglifts 5x5'e başla. Beslenme konularına girmiyorum. Beslenmede de optimum düzeni sağladığında 5x5 sana istediğin her şeyi verecektir.

6. K0mpedan

K0mpedan Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Verdiğin destek için teşekkürler .
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Ekim 2016 ---
    Ben amerikayi yeniden keşfetmeye vs çalışmıyorum. Yeni başladığım için elbette bir sürü sorularım ve sorunlarım olabilir, salondaki hocamdan gerekli tatmin edecek bilgileri alamadığım için burada yazdım. Bende biliyorum yeni başladığım anda aylarca yillarca bu sporu yapan kişilerin kaldırdığı ağırlığın altına giremeyeceğimi. Şüphelerim var ve öğrenmeye çalışıyorum... Forumlarında amacı budur zaten.

berkay7743 bunu beğendi.
  7. oviedo

oviedo Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Forumların amacını belirtmenin bana ya da sana ne faydası oldu bilmiyorum. Buna takılmak yerine faydalı olan bilgiyi alabilirsin. Asla pes etme gibi tavsiyelerin pratikte çok da faydalı olabileceğini sanmıyorum.

" Senin ilacın fullbody'dir. Gir bak yabancı forumlara seviyeye göre en uygun fullbody upp. lower ya da ppl tartışmaları yapılır. Bu programı bırak. Direk stronglifts 5x5'e başla. Beslenme konularına girmiyorum. Beslenmede de optimum düzeni sağladığında 5x5 sana istediğin her şeyi verecektir." Burada sana önerimi forumun amacına uygun olarak belirttim. Başarılar.

puhaa ve doxux bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş