Ağırlık Çalışması ve Ailenin Önyargısı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Berkaymen tarafından 3 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. Berkaymen

Berkaymen Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle fikirlerini belirten kişilere teşekkürler. Bulduğum makaleleri kanıt göstererek ailem ile tekrar konuşucam önceliğim dambılları almak konusunda olucak, yanındada barfik barı almayı düşünüyorum. Çok fonksiyonelli olanları kapı nedeniyle alamıyorum koridor için olanlarından alıcam 130 cm lik. Dediğim gibi barfiks + vücüt ağırlığı çalışmaları B planım, en kötü ders kitaplarını çantaya koyar şınav dips barfiksi ağırlık ile yaparım.

Bir sorum daha olucak makalelerden sonra kafam karıştı. FlexoR yazısında minimum 14 ysaş ifadesini kullanmış fakat PubMed'deki yazıda 9-11 yaş aralığındaki çocuklarda %30 lara varan güç artışı gözlemlenmiş. Acaba bu fark bodybuilding-strength training farkından mı kaynaklanıyor ?

2. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Okuduğunu anlamak önemli tabi !! demircan256 ya hitap etti. İsterse gerçek kardeşi olsun forum kuralları !!!!!!! kişilere rumuzlarıyla hitap edin diyor !!

3. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Dambıl alman falan şart değil daha bu yaşta, şınav, mekik, dips gibi vücut ağırlığıyla yapılan hareketler işini görür senin,

Şınavın barfiksin 10 çeşit versiyonu var, her biri de başka yere vurur, barfiksle bicepslerini, şınavlada tricepslerini geliştirebilirsin, pozisyonları değiştirerek üst göğüs alt göğüs iç göğüs kısacası göğsün her yerini geliştirebilirsin, barfikste de öyle, barfiks ve şınavda omuzlarda çalışır, yan omuzlar için de 2 tane 2-3 kiloluk su şişesiyle çalış, emin ol vücudunu bu şekilde geliştirirsin, 17-18 e geldiğinde de sağlam bir altyapıyla spor salonuna yazılırsın

Kabaca örnek olarak yazarsak,

Geniş tutuş barfiks = Üst kanatlar
    Dar tutuş barfiks = Alt kanatlar
    Avuç içleri sana bakacak şekilde dar tutuş barfiks= Biceps

Normal klasik şınav = Göğüs
    Ayakların yüksek bir yerde şınav = Üst Göğüs + Ön omuzada vurur
    Ayakların alçakta ellerin yüksek bir yerde şınav = Alt Göğüs
    Dar tutuş şınav = Triceps

Eğimli Dips = Alt Göğüs
    Dik duruşla dips = Triceps
    2 tane 2.5 litrelik kola şişesini doldur omuzda lateral yap yanlara açış = Yan Omuzlar

Bacaklar içinde kendi ağırlığınla squat yapabilirsin, yüzlerce çeşit squat var
    Kalflarıda kendi ağırlığınla çalış

Karın-bel hareketleri belli zaten

Vücut geliştikçe daha çok rahat edeceksin,programın genişleyecek ve şınavın barfiksin sadece yukarda yazdıklarım kadar değil onlar gibi 50 tane daha versiyonu var
    Bu şekilde yaşına göre güzel bir vücut elde edersin, hatta programlı yapıp beslenme de dikkat edersen salona yazılana kadar harika bir vücudun olur, sağlam alt yapıyla da 2-3 sene sonra spor salonuna yazılıp dağıtırsın oraları,

Yani dambıl şart değil, ayrıca dambıl halter yerine bu yazdığım gibi çalışırsan 14-15 yaşında biri için daha faydalı olur.

Son düzenleme: 4 Haziran 2012
  4. bodyci55

bodyci55 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Son düzenleme: 4 Haziran 2012
  5. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    tamam bana ne bağırıyorsun Dynamo o kadar ünleme gerek yok sanki ben laubali konuştum

Sayfayı Paylaş