Ağırlık Çalışmak Ve Dedikodular

Konusu 'Çeşitli Makaleler' forumundadır ve -RevoLt- tarafından 28 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    Artık fazla konuşulmasa da ve pek dile getirilmese de, bir zamanlar, ağırlık çalışmaya başlayan her üç kişiden birisinin aklına takılan birkaç soru vardı.
    "Acaba bir gün bu sporu bıraktığımda vücudum sarkar mı?","Çalışmayı bıraktıktan sonra kilo alır mıyım?" Ve belki de en önemlisi "Acaba cinsel sorunlar yaşar mıyım?"
    Nice zamandır, karşıma çıkmayan bu sorularla geçtiğimiz geçtiğimiz zamanlarda tekrar karşılaştım ve tam bu konuların kafalarda soru işareti bırakmadığını düşündüğüm anda hala bazı dedikodu ve şüphelerin olduğunu görüp,hem şaşırdım hem de adeta bir zaman tüneline girmiş gibi oldum.Ve böylece bu konu üzerinde bir kez daha görüşlerimi sizlere aktarmayı ve son noktayı koymak istedim.

Öncelikle şu kilo akma ve sarkma meselesine gelelim; evet belki antrenman yaptığınız dönemlerde aldığınız günlük 5.000 kaloriyi, sporu bırakınca da almaya aynı şekilde devam ederseniz vücudunuzda kas - yağ değişimi olacak ve bu da size tartıda kilo olarak yansıyacaktır.Zaten insanların sarkma diye tabir ettikleri durum, vücuttaki yağ oranın artmasıyla kilo almaktan başka bir şey değildir.Oysa ağırlık çalışmayı bırakanların, beslenmelerini son derecede dikkatli bir şekilde, yeni hayat tarzlarına uygun şeklde ayarlamaları gerekir.

Gelelim ikinci önemli konuya; ağırlık çalışmalarına ilk kez başlayan birçok kişi,vücut geliştirme ve erkeklik gücü ilişkisi üzerine dönüp duran dedikodular nedeniyle önemli bir stres yaşar.Ancak unutulmaması gerekir ki, sağlıklı bir insanın tüm sistemleri düzgün ve sağlıklı çalışır.Ağırlık çalışanlar ve düzenli spor yapanlar belirli bir miktar olsa da,kas geliştirmiş, yağ oranı düşük sporcular asla cinsel performans sorunu yaşamazlar; ne spor yaptıkları dönemde ne de sonrasında...

ÖYleyse, bu dedikodular nerden çıkıyor diye sorabilirsiniz.Deniz kenarında kaslı gövdeleriyle gezen vücut geliştirmecilerin dikkat çekmemesi mümkün mü?Ve elbette, bu erkeklere yönelen hayran bakışlar kadar, kıskanç bakışlar da her zaman olacaktır.Ve ne yazık ki, bu kıskanç bakışların sahipleri, çoğu zaman yanlarındaki kadınlara döner ve şöyle derler; "Evet iyi görünüyor olabilir, ama aynı şeyi erkekliği için söylemenin mümkün olacağını hiç sanmıyorum."Ve maalesef, işte belki de böyle basit bir şekilde yaratılan dedikodu ve söylentiler, adeta birer şehir efsanesini almış ve günümüze kadar ulaşmıştır.Hatta öyle ki, vücut geliştirmecilerin çocuğunun olmayacağını söyleyenler çıkmıştır.Bana sorarsanız, artık bu dedikoduların sayfasını bir daha açmamak üzere kapatmanın zamanıdır."Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur" sözünü asla unutmayın ve siz çalışmanıza devam edin.

Oski Hamdemir/Muscle&Fitness

Son düzenleme: 28 Temmuz 2012
    mma- ve Rambo16 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş