Ağırlık Çalışma-Cardio-Protein-Komplex

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve concord53 tarafından 30 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. concord53

concord53 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Birçok konu var cardio ağırlık antremanından önce mi sonra mı diye. En mantıklısı antremandan sonra olur, çünkü enerji kaybı ağırlık çalışmasından önce olursa,ağırlık çalışırken performans kaybı olur.

Ben içinde cafein,karbonhidrat,creatin bulunan bir komplex almayı düşünüyorum ağırlık çalışmasının daha performanslı geçmesi için. Antreman sonrasında ise protein ile kas gelişimine yardımcı olmak istiyorum daha hızlı gelişmesi açısından.

Fakat işin içine cardio girince supplement ve çalışma şekli farklı oluyor. Ağırlık antremanından sonra potein alıp cardio yapsak protein cardioyla birlikte yakılır. O zaman cardio nasıl ne şekil yapılması. Protein ve komplexi ne zaman kullanmalıyım?

2. Lavezzi

Lavezzi Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Proteini öncesinde al antremanin creatinle protein zaaten kana karıstıgında bekler hemen gitmez ağirlik calıstıgında yardiğin an o kanin içindeki protein o kaslara gider antreman bitincede bi 20-30 dk dinlen orda öyle yap cardioyu yoksa dediğin gibi gider protein başta alsen antreman dan 10 dk önce felan

3. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Ağırlık > kardiyo > whey/öğünler..

Ağırlıkdan sonra direk whey almana gerek yok, ağırlık antremanından sonraki 24 saat boyunca vücut kasları beslemeye devam eder.. protein almak için oldukça zamanın var yani.

Zaten ağırlık ve kardiyo arasında wheyi alırsan kan şekerinin yükselicektir ve kardiyo sırasında yağ yakamazsın. yağ yakımı için kan şekerinin düşük olması gerekir.

4. concord53

concord53 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Evet işte dediğin gibi bildiğim için kafam karıştı. Bi de ağırlık antremanından sonra yarım saat içinde alın filan diyolar.

Vücut ilk karbonhidrat sonra protein sonra yağ yakıyormuş öyle okumuştum bu doğru mu?

5. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Şeker/Karbonhidrat > Yağ > Protein diye gidiyor diye hatırlıyorum..

Vücudun proteini enerjiye çevirmesi çok çok zordur, glikojen depoları 0 olur(ki bunun olması için 5-7 gün hiç karbonhidrat almamak ve sıkı antreman yapmak lazım), yağ da yoktur kullanıcak ancak o zaman proteini enerjiye çevirebilir.

6. concord53

concord53 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bunu öğrendiğim iyi oldu, demek ya yanlış yazıyı okudum ya da yanlış aklımda kalmış. bilgi için teşekkürler.

Sayfayı Paylaş