Ağırlık Çalışan Bayanlara Özel Beslenme Programı Nasıl Olmalı?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Stranger_82 tarafından 1 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Stranger_82

Stranger_82 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,
    Yaklaşık 3 aydır spor yapıyorum. Son bir aydır çalıştığım bölgeye göre değişkenlik gösteren ağırlık çalışması yapmaya başladım. Önceki ağrılarım olmamakla birlikte hemen faydasını gördüğümü belirtmek isterim. Lakin haftada üç gün yaptığım antreman günlerinde ve diğer günlerde nasıl bir beslenme programı izlemeliyim hala belirleyemedim. Kilo başına 1gr protein 1 gr karbonhidrat diyenler var, ara öğün alma 6 saat aralıklarla üç öğün ye diyen vs.
    Boyum 165 ve 57 kiloyum. Hedefim 53 kiloya yağdan kaybederek düşmek. Ağırlık çalışmaya başlamış bir bayan olarak günde ne kadar karbonhidrat ne kadar protein almalıyım. Önerilerinizi ve hali hazırda var ise beslenme programlarınızı paylaşmanızı rica ederim. :)

2. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    merhaba.
    bende bayan olduğum için özellikle yazdım erkeklere göre metabolizmamız daha yavaş ve bazal metabolizma hızınız önemli kalori açısından.kilo başına 1.5 2 gram protein gerekir.ben mesela 44 kiloyum 75 80 gram civarı protein yeterli oluyor.karbonhidratı abartmadan almanız lazım özellikle antrenman öncesi daha iyi performans için kompleks karbonhidrat gerekir.en önemli şey ne yaparsanız yapın kasların çalıştırdıktan hemen sonra protein almanız şart.yoksa anlamı kalmaz.yapabiliyorsanız yanınızda götürün hatta ben öyle yapıyorum :) sabahları yumurta yemeniz güzel olur.öğlen ve akşam 100 150 şer gram tavuk et balık yiyebilirsiniz.sağlam ve güzel beslendiğinizde ara öğüne çok birşey eklemeye gerek yok bana kalırsa.antrenmandan önce saatine göre badem ceviz yiyebilirsiniz.öğün başına 600 kaloriyi geçmemeniz iyi olur.ayrıca antrenmansız günlerde protein alımı önemli.kaslar dinlenme günlerinde gelişiyor.temiz beslendiğinizde yağ kaybederek ve kas kazanarak ilerleyebilirsiniz.kardiyonuzu değişken hızlarda bir hızlı koşu bir yavaş şeklinde yaparsanız yağ yakımı için daha iyi olur.ağırlık ve kardiyoyu farklı gün veya saatlerde yaparsanız iyi olur.liste yazacak kadar profesyonel değilim ancak verebileceğim bilgileri vermek istedim :)

Stranger_82 bunu beğendi.
  3. Stranger_82

Stranger_82 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkür ederim. Çok faydalı bilgiler.

Sayfayı Paylaş