Ağırlık Çalışırken Kaslarım Yanmıyor

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Caribbean T tarafından 21 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Merhabalar. Salonda çalışırken beni en çok rahatsız eden ve psikolojimi bozan bir sorun bu. Yaklaşık 3 yıldır bu sporun içerisindeyim. Fakat yaptığım hareketlerin sadece 2 tanesinde kaslarım yanıyor. Buda Leg curl çalışırken, birde dumbellarla ayakta yana açışta omuzlarım yanıyor. Diğer hareketlerde yanması gereken kaslarım ağırmıyor. Daha çok kollarım ve sırtımda ağrı hissediyorum. Aslında doğru yaptığımı düşünüyorum; youtubeden videolarını izliyorum, salonda aynı hareketi yapan insanlara bakıp ona göre yapmaya çalışıyorum, yavaş yavaş yapıyorum, doğru nefes alıp veriyorum ama yinede yanması gereken kaslarım yanmıyor. Bu sorunda benim sanki bu hareketleri boşa yapıyormuşum hissi veriyor ve kötü oluyorum. Yaptığım her harekette, çalışması gereken kasların yanması için ne yapabilirim? Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

2. PumpKinq

PumpKinq Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    balıkesir
    hareketlerin yapılış şekillerinde hata olabilir bi partnerle çalışmanı tavsiye ederim o bakımdan ayrıca kaslar zorlanmıosa bi yanma olmaz ağırlıkları arttırmayı dene

3. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Kaldırabileceğin max ağırlıkla çalış belki faydasını görürsün.

4. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    hareketleri nizami yapmalısın ayırca kaldırıken 2 saniyede kaldırmak indirirkende 3 saniyede indirmeyi dene

5. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    ağrı olmasada çalıştığın bölgedeki gerginliğe, dolgunluğa ve kan akışına bakarak o bölgedeki kasların çalışıp çalışmadığını anlayabilirsin.

6. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    iyi ki yanmıyor !...))

7. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    illa ki yanma aramamak lazım.
    eklemlerin, bağların harekete ne kadar izin veriyorsa o kadar kadlırabilirsin.
    omzum yanıyor ne güzel deyip zorlarsan, omzun çıkabilir mesela.

şunu hiç unutma: bir hareketi eğer 12 tekrardan fazla yapabiliyorsan o ağırlık senin için hafif demektir.

8. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    bende bazı kaslarda aynı sorunu yaşıyorum,mesela biceps,hareketi doğru yapmaya çalışıyorum ağırlıklarıda artırıp azaltıp deniyorum yok yanmıyor...ama bakıyorum yeterince şişip taş gibi oluyor,eğer bu konuma geldiyse bu kas çalışmışmıdır sizce?

9. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Bceps veya tricepste yanma olmazki.. en azında bende olmuyor ama kas şişiyor.. omuz farklı bir kas olduğu için yanma hissedersin keza bacakta öyle.. yani büyük kas bunlar.

10. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    biceps çok kolay overtraining olabilen bi kas grubudur. çok aşırı zorlamak iyi değil. genelde 3 grup hareket yeterlidir. sadece biceps için değil bütün bölgeler için hareketi yaptığınız bölge gergin, dolgun, yani pump halindeyse o bölgeler çalışıyor anlamına gelir. fakat vucut geliştirmede asıl amaç çalıştırmak değil, kaslara sert baskılar ve gerilmeler uygulayıp onları yıpratmak ve gelişmeye zorlamaktır. bu yüzden yapabildiğiniz en yüksek ağırlıkla çalışmak body için gereklidir.

Son düzenleme: 22 Kasım 2011
  11. ernesto33

ernesto33 Üye

Beğenileri:
    263
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Varşova/Polonya
    Antreman esnasında heralde her yerin ağrımaz öyle saçma şeymi olur(Hamlık ağrısı hariç) Benim gözlemlediğim çalışırken set bitince omuz ve kalflar ve quad'lar çok iyi yanıyor.onun
    dışındaki yerler antremandan sonraki gün ağrımaya başlıyor.Hiçbirzaman hiçbiryerin ağrımıyorsa'da bir şeyler ters gidiyordur.

12. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Yanmadan kastım kasların ısınması gibi diyelim mesela ben 5 kilo ile leg curl yaptığım zaman dizimin üzerinde ki kaslar yanıyor bıraktığım zaman yanması gidiyor. O yanma duygusu iyi hissetmeme neden oluyor mesela mekik çekerken çoğu zaman karnımda yanma olmuyoırdu ne çekerken nede sabah kalktığım zaman. yaklaşık 1 yıldır mekik çekiyorum yeni yeni yanmaya başlıyor oda mekik çekerken. Sabah kalktığımda herhangi bir yanma olmuyor buda bütün yıl aynı sayıda mekik çektiğim için olabilir çok zorlamadığım için olabilir. Aynı şekilde ağırlık içinde olabilir. 2-3 yıldır bu sporla uğraşıyorum ama doğru düzgün gitmediğim için ağır kilolara giremiyorum çünkü ertesi gün eklemlerim kilitleniyor bu yüzden hep dengede çalışıyorum belki o yüzden yanmıyorda olabilir

13. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul

Dostum yanlış anlamışsın çalışma esnasında ağırma değil mesela atıyorum. telden enseye çekiş yapıyorum, ağırlık kaldırırken sırt kaslarımda yanma olması lazım hareketi bıraktığımda ise o yanmanın geçmesi gerekiyor. mesela ben 5 kilo ile leg curl yaptığımda dizimin üzerinde ki kas yanmaya başlıyor aynı şekilde ağır leg curl çalıştığımda da. Leg curl hareketinde yanma oluyorsa, neden diğer hareketlerde yanma olmadığını merak ediyorum sadece. Hareketleri olabildiğince yavaş ve düzgün yapmaya çalışıyorum ama olmuyor malesef.

En basitinden 2 yıldır mekik çekiyorum daha yeni yeni çekme esnasında karında yanma hissediyorum. Demek ki her hareketin ufak detayları mevcut. Bu detayları atladığımız için yanma hissetmiyoruz.bench_O

Sayfayı Paylaş