Ağırlığı Yavaş Kaldırmak ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Zek'o tarafından 28 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Tags:
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Zek'o

Zek'o Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Başlıktada belirttigim gibi su anda beslenmem 1.5 yag 2 protein 4-5 karbonhidrat ağırlıgı biraz düsürerek 35-40 saniye yavas yavas doğruca hareketi yapıyorum bulking dönemindeyim düşünceleriniz nelerdir

2. BeastBuff

BeastBuff Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Öncelikle doğru seçim diyebilirim. Yavaş tekrarlar kasın büyümesine yardımcı olacaktır. Ancak bunu yaparken 35 40 saniye çok fazla. Bunu 10 saniyeye düşürmen daha rahat olur yani 4 saniye kaldırıp ağırlığı uç noktada iki saniye bekleyip sonra tekrar dört saniyede indirmen lazım.

3. Zek'o

Zek'o Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    öyle zaten toplam 1 setin bitmesi 40 saniyeyi buluyor anlamında dedim

4. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Ağırlığı hızlı kaldırıp, yavaş indirdiğinde Miyofibril; yavaş kaldırıp, yavaş indirdiğinde Sarkoplazmik büyümenin olduğunu okumuştum bazı kaynaklarda. Doğruluğu tabii ki tartışılır.
    Ama her zaman ağırlığı hızlı kaldırıp, yavaş indirmekten yanayım. Hızlı kaldırışlar özellikle güç anlamında da etkili olabilir.
    Örn: Hiçbir powerlifter ya da halterci spesifik durumlar hariç ağırlığı yavaş kaldırmaz ki zaten kaldıramaz.
    Amaç salt görüntüden ibaretse yavaş kaldırışlar ve indirişler daha faydalı olabilir.

Pink Zeppelin, Mr.Torkk ve stefan35 bunu beğendi.
  5. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul

Yazdıklarına katılıyorum, özellikle çalıştığımız ağırlığa göre indiriş-kaldırış durumu değişebilir, yüksek ağırlıklarla çalışırken hızlı kaldırış yavaş inidriş yapmak lazım hem sakatlık çıkmaması açısından da önemlidir, hafif ağırlıklar indiriş-kaldırış yavaş yapılmalıdır, genelde izole hareketlerde kullanılan bir tekniktir.Bölgeyi iyi izole etmek ve sürekli gerilim altında bırakmak için hareketi yavaş yapmak daha etkili olabilir.

elite35 bunu beğendi.
  6. Moriarty

Moriarty Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    ben hiçbir 45 cm kolu olupta ağırlığı yavaş kaldırıp veya negatif tekrar yapanını görmedim. iki tür kas yapma şekli var rich pianayı çat pat ingilizcemle anladıgıma göre şöyle diyordu bir kası yırtarak ve sonra daha iyisini insa ederek birde pump etkisiyle yavaş kaldırmak sanırım pumpa giriyor aynı sekilde hızlıı kaldırıp hızlı indirmekte. ama kası yırtarak insa etmenin daha yararlı oldugunu soyluyordu. ve zaten phil heat olsun jay cutler ronnie coleman olsun hiçbirinde yavaş indir hızlı kaldır olayı yok. konuya pek hakim degilim ama yararlı olabilicegini dusunuyorum..

7. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Senin anlattğın kişiler steroid kullanıyor ağırlığı istediği gibi indirip kaldırabilir maksat çalıştırmaktır onlarda, hipertrofi adına katedebileceği kadar yol almış sporcularla bizim çalışma sistemimiz aynı olmaz zaten. Adamlar çoğu zaman mesela kol çalışırken hareketten çaldıkları dahi oluyor indirip kaldırmak yeterli yani, ama bizim için bazı teknikler çok önemlidir.Özellikle hareketlerin negatif ve pozitif yönlerini iyi kullanmak lazımdır.

cesajans ve Zek'o bunu beğendi.
  8. Moriarty

Moriarty Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    mantıklı konuşuyorsun fakat, kaldırıp indirmek yeterli dedigin adamlar sürekli hareketi düzgün yapmanız gerektigini savunuyorlar ozellikle arnoldun roportajlarında cok duyuyordum bunu.
    steroid kullanan adamlar için kas inşası daha komplike bişey fakat sen basite indirgemişsin adamları. cevremde steroid kullanan adamlar senden benden daha ayrıntılı işliyorlar bilgilerini. ve gerçekten bu forumda steroid kullananlara karsı çok sacma bir algı var bunun içinde başlık acacagım. ''onlar için maksat çalışmaktır'' yazmışsın ama bu adam on bin yirmi bin tl para basıp yapıyor bu sporu, forumda iki yüz tane favori yazar var steroid kullanan ama bodyforumtr de steroid kullananlara karşı yürütülen bu algıya ses etmiyorlar. zaten bu yüzden bodyforumtr popularitesini kaybetti ya. bir zamanlar buralar hep bağ bahçeydi şimdi hep avm. şu isyanımda bulunsun burda konu dışı birşey. iyicene ekşiye benzettim forumu.

9. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Tabi bu durum kasların hızlı kasılan ve yavaş kasılan kaslar olarak ayrılmasında da değişiklik gösteriyor. Mesela bicepsler,kalfler,tricepsler,karın kasları,ön kol,omuzlar gibi kaslar yavaş kasılan kaslardır, bunları orta ve yüksek hızda çalıştırmamız gerekir.Hızlı kasılan kaslar ise bacaklar,sırt,göğüs gibi kaslar ise yavaş ve orta hızda çalıştırılmalıdır.Bu kaslar genellikle negatiflere cevap veren ve büyüyen kaslarımızdır.Bunları gererek ve yedirerek çalıştırmaya önem gösterilmelidr.

Ayrıca yavaş ve yüksek ağırlıkla yapılan hareket önemli derecede growht hormonu salgılanmasına yardımcı olacaktır.
    --- Mesaj birleştirildi, 1 Mart 2016 ---
    Farkındaysan steroid kullananlara öyle bir kötümseme yapmadım sadece o iri adamlarla buradaki arkadaşların çalışma sistemini benzetmemeni istedim, senin benim yapacağın antrenmanla onlarınki bir olamaz.Vücudundaki testesteronla aynı çalışma sistemini veya aynı gelişimi sağlayamazsın.Mesela Jay Cutler izole hareketler bile yapsa ilerleme sağlayabilir, başlangıç seviyesindeki adamla bunu aynı kefeye koyamazsın.Anlatmak istediğim budur.

Son düzenleme: 1 Mart 2016
    Moriarty bunu beğendi.
  10. forzalazio

forzalazio Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Bahsedilen kisiler steroid kullaniyor ama maallesef steroidler kaslara verdigi hacim ve kuvveti eklemlere vermiyor kaslar buyuyor ama eklemler ayni bu yuzden bu kisiler mecburen agirligi hizli indirip hizli kaldirmak durumunda.
    zaten tersini yapmaya calisirlarsa o eklemler o agirliklarla pert olur

mali67 ve cesajans bunu beğendi.
  11. cesajans

cesajans Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    grafik tasarım reklamcı
    Yer:
    antalya
    İLAVETEN TENDONLAR..

mali67 ve forzalazio bunu beğendi.
  12. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Tabikide tendonlar dayanıksız hale geliyor dolayısıyla.

mali67 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş