ağır kilodan hafife kadar durmadan çalışma:S

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve kazaam tarafından 27 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. kazaam

kazaam Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Merhabalar

Sizlere sormak istediğim spor salonunda birinin önerisi üzerine denediğim bir şey : örneğin kol antremanı hareketin adını bilmiyorum tarif edeceğim z barla kolumuzu sehpaya koyup çalıştığımız biceps hareketini tek dumble ile kaldırabildiğin en ağır kiloyu alıp 7 kere hareketi yapıp hiç durmadan bi hafifiyle aynı şekil en hafife kadar devam ettim aynı hareketi göğüs idmanı yaparken dumble fly dada denedim ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemedim fikirlerinizi merak ediyorum

2. kazaam

kazaam Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    up up up up:S

3. Tigertugi

Tigertugi Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    arkdaşım dediğin antreman piramit antremanı ne işe yarar 12 10 8 6 yaparsın kafana göre 5kg 8kg 12kg son sette kaldrablcgn kilonun %33 yani 15max kaldrblysun dylm bunun %33 bir agırlıkla yapıcaksın dediğin antreman bu neye yarar iyi bir antreman metodu kas hacımnde artışlar yapablrsn eger dogru yaparsan.. iyi çalışmalar

4. kazaam

kazaam Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    benim denediğim yanlışmı yani anlamadım şimdi:confused:

5. as55

as55 Üye

Beğenileri:
    240
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Samsun
    senin dediğin benim "süper set" olarak bildiğim ve ara sıra uyguladığım sistem. daha çok pump ve definasyon için kullanılan bir yöntem. ağırlık azaltarak hiç ara vermeden başarısızlık noktasına kadar maksimum tekrar şeklinde yapıyorum. 2-3 haftada bir uygulanabilir ancak hacim için diğer yöntemler kadar etkin bir yöntem değildir.

ancak piramit sistemde bazı hareketlerin sonuna örneğin dumbell fly gibi piramit sistem tekrarlarından sonra hemen hafif ağırlıkla 15 tekrarlı bir set yapmanın pump ve hacim konusunda faydalı olduğuna inanıyorum bence overtraining adına da bir sıkıntı yaratmayacaktır. yani şu şekilde 10-8-6-15 tekrarlı 4 setten sonra hedef bölgeyi daha iyi hissedersin. ancak kullandığın süper set yöntemi hacim değil definasyon sağlayacaktır bildiğim kadarıyla.

kazaam bunu beğendi.
  6. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    bu taktiğe "drop set" deniliyor.. yaptığın yanlış değil ara sıra şaırtma amaçlı faydalı metotlar bunlar.

kazaam bunu beğendi.
  7. kazaam

kazaam Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Teşekkür ederim faydasını gördüm bu hareketlerin ama doğru yapıp yapmadığıma karar veremedim cevaplarınız sayesinde naptığımı bilicem artık :D

8. as55

as55 Üye

Beğenileri:
    240
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Samsun
    drop set düzeni bu sistemin de tekrarı değil mi?

mesela benim bildiğim
    8-8-8 x 3 drop set yani toplamda 3 set 24 tekrar bu yazdığım için. her 8 lide ağırlık azaltıyoruz.

8-8-8-8 şeklinde hiç ara vermeden sırasıyla ağırlık düşürülerek yapılan ve hareketi tamamlayan sistem ise süper set bildiğim kadarıyla.

başlangıçta ben de drop seti sırayla düşürüp, yaptım deyip geçiyordum o yüzden bunu yazma ihtiyacı hissettim sonradan farkettim bu düzeni 3 kere yapacağımı :)

Sayfayı Paylaş