ağır idmanda kullanılacak supplementler??

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve joker23 tarafından 19 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

programım ağırmı?

Bu anket 3 Aralık 2036 15:50 tarihinde sona erecektir.
  1. evet

oy sayısı 18
    78,3%
  2. hayır

oy sayısı 1
    4,3%
  3. biraz ağır ama uygulanabilir

oy sayısı 4
    17,4%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. joker23

joker23 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ben bı dietisyene gittim ölçümler sonrasında bir program çıkarıldı.ve kendime bi program çıkardım.boyum 1.80 kilo 106 yağ oranım %34 civarı
    programımdan bahsedeyim

pazartesi-çarşamba-cuma =kick box(günde 1.5 saat)
    salı-perşembe-cumartesi=judo(günde 1.5 saat)
    haftanın hergünü body pazar hariç(günde 1.5 saat)weightlifter

evden uzak kalmam gereklı olacagından bıraz da bu sürelerde ve branş koydum.duh

pazar off gün.

yağlardan arınırken kas kütlemi korumak istiyorum.bukadar agır antreman sonucu buyuk bı vıtamın ve mıneral kaybım olacagını dusunuyorum.:(

benim kullanmam gereken supplementler neler olabılır?
    protein amino kullanmam doğrumu kilo bukadar yüksek iken?

cevaplarsanız sevinirim.(Konu YANLIŞ YERDEYSE TAŞIYABİLİRSENİZ SEVİNİRİM Kusura bakmayınız.)
    saygılarthums:

2. U.ERBAŞ HAKLARI

U.ERBAŞ HAKLARI Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Whey Protein kullanmalısın

3. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Supplement veya besınlerden kesınlıkle vucut agırlıgının 2-2.5 katı proteın almassanız o kılolar yaglardan degıl kaslardan gıder..Sizde ayna karsısında 20 kılo verdım ama hala gobek duruyor dersınız..Ve bunda overtraınıng'ın de etkısı yuksek hergun 1.5 saat kıckboks judo ıdmanı yapıp 1.5 saatte body ıdmanı sıze kas ıcın artı bırsey katmayacagı gıbı buyuk ıhtımal eksıyede goturur..Body ıdmanınız ort 45 dakıka surmelı ve onuda haftada 3 gun yapmanız suankı durumunuzdan cok daha ıyı olacaktır..kıck boks ve judo ıdmanlarınızda ımkanınız varsa 1 saat sursun..Amacınız saglıklı olmaksa bunlar sıze onerebıleceklerım..

joker23 bunu beğendi.
  4. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    Over training olur diyorum. Bu kadar yüklenmek kesinlikle senin istemediğin sonuçlara götürür. 4 sene thai box yapmıs bırı olarak ant sonra cıkarken kusuodum istisnasız. Bundan sonra body dedın de hangi hal ile ? Judo da yorucudur bana kalırsa ondan sonrada body yapılmaz.

Bence programı yenıden gozden gecır. Ve şu an eksiltme programı yapıorum kesınlıkle yag yakmaya ve kastan kaybetmemeye bırebır bı program ( kilo azalıyor ama tekrar sayısı hipertrofiyle aynı -10 ) kütle kazanıorum bile denilebilir yağ yakarken.

Supplemente gelecekse enerji vericek şeyler gerekir ant oncesi ( nitrik oksit -noxplode sp250 vs) sonrası da kesınlıkle whey kullanmanı onerıyorum. Beslenmen proteın karbo agırlıklı olmalı.

joker23 bunu beğendi.
  5. Ahura-Mazda

Ahura-Mazda Yeni Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ramazan
    Yer:
    Ankara
    kickbox ve judo alakasız sporlar gibi geldi bana ama protein tozu kullanmalısın. yaninda bi l-carnitin çaktın mı yemede yanında yat :)

joker23 bunu beğendi.
  6. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Bu tempoda giderseniz kas kaybının dışında vücut direnciniz kırılıp yatağa da düşebilirsiniz bence.
    Bir ara mma idmanlarına katılmaya düşünürken ben de vg ve mma idmanlarını nasıl düzenleyeceğimi düşünüyordum. Hafada 5 gün idmanımı haftada 4gün+2 mma idmanı şeklinde değiştirmeyi planlamıştım. Hocam'a danıştığımda patlama gücünü mma idmanlarına saklayabilmem ve kasların kendini yenileyebilmesi olanak sağlıyacak yeterli sürenin oluşması için idman düzenim üzerinde değişikliğe gitmişti ve haftalık 5günlük idmanımı 3 'e düşürüp hareket sayısını azaltmıştı.

joker23 bunu beğendi.
  7. joker23

joker23 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arastırdım bıraz yag yakımı ve sert antreman için hangi ikili daha uygun olur sizce???

animal cuts +animal Pump
    animal cuts +animal pak
    animal cuts+animal nitro

8. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    2 tane dovus sporu yerine birini yuzme yapsan cok daha iyi olur bence

joker23 bunu beğendi.
  9. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    sert idmanlar için cuts ve nitro kombinesi daha uygun olur.

joker23 bunu beğendi.
  10. joker23

joker23 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    peki nasıl almalıyım antreman öncesi hem cuts ı hem nıtroyu alırsam mıdem hap dolar hocam bunu nasıl ayarlayabılırım?

11. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    Cuts ı bir saat önce nitroyu da idmana cıkmadan alabilirsin.

joker23 bunu beğendi.
  12. Ahura-Mazda

Ahura-Mazda Yeni Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ramazan
    Yer:
    Ankara
    nitro ileri seviye bb için serbest amino içerikli. animal cuts güzel bi yağ yakıcı uzun antremanlarda çok kullanışlı. pump nox komplexi ve creatin içeriği var bu da antremanda enerji sağlar ve damarlarda dilitasyona sebeb olduğu için uzun ve yorucu antremanlarda fibrillerin perfüzyonunu kolaylaştırır. pak ise performans attırıcı güzel bi karışım. yağ yakımı istiyorsan cuts kesin olması lazım ama ikinci seçenek sana kalmış hangi amaçla kullanacaksan. benim tercihim cuts + pump olurdu.

joker23 bunu beğendi.
  13. muscleking

muscleking Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    En fazla iki hafta yaparsın bunu.3 .hafta düşersin yere...Bir de yaz şimdi.BEn bile 6 gün sporu 2 ye düşürdüm...Yazın tadını çıkar zaten şimdi başlasan 3 aya anca sonuç alırsın.Suplement kullanmadan zaten kendini yorgun hissedersin yapamazsın.Optimum al 4,5 kg luk günde 6 ölçek iç.Bi arkadaş yüzmeden bahsetmiş..Sen fitness çalış yine ama yağ yakcam dersen Yüzme ve basketbol u hafife atma .Fitness yaparak yağ yakmak eğer yağ yakıcı kullanmıyosan çileli bi iştir.ve bunları yaparken tuz ve şekeride kesmen gerekli..

joker23 bunu beğendi.
  14. Ahura-Mazda

Ahura-Mazda Yeni Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ramazan
    Yer:
    Ankara
    muscleking dediğinede katılıyorum. mantıklı. bir de avatardaki senmisin iyi abdomen yapmışsın :) abdomen için genelde bu seviye çıkarmak için hangi hareketler giriyorsun :D

15. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    nitro-tech / animal pak / animal nitro kullanmanı öneririm. Yağ yakıcıya sonra başla ki yağ yakımını sürekli yüksek tutsun.

joker23 bunu beğendi.
  16. joker23

joker23 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar antremanı azalttm
    haftanın her gunu BB (30dk cardio& 30dk ağırlık antremanı)
    pazartesi-carsamba-cuma 1 er saat kıck-box antremanı

supplementler

SciVation Sesamin,
    Beverly Int. 7-Keto MuscLEAN
    Higher Power Tribulus Terrestris

olarak kararlaştırdım yag yakımı için sitede 7-keto ıle ılgılı acıklama okudum bana guzel geldı ondan boyle ayarladım eksik veya yanlış bi dizayım varsa düzeltirsenız cok sevınırım yorumlarınızı beklıyorum tesekurler.

uygunsa sipariş vereceğim.thums:

17. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Bence hala çok aşırıya kaçıyorsunuz. Bunu anlamanızın en iyi yolu uygula gör taktiği olacak herhalde.

18. Ahura-Mazda

Ahura-Mazda Yeni Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ramazan
    Yer:
    Ankara
    aşırı derken neyi kastediyorsun hacım bi örnek ver mesela nasıl bi düzenleme yapsın joker23

19. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Aynı bölgeyi çalıştırmasan da haftanın hergünü BB, kaslara yeterli dinlenme süresini vermeyecektir.

Benim görüşeme göre Judo veya KickBox hem kardiyo hem de ağırlık antremanı yerine geçebilir. Çünkü bu antremanda hem kaslarınız hem de dolaşım sisteminiz yeterli derecede çalışıyor. Bu nedenle Pzts-Çarş-Cuma kickbox ve aradaki günlerde koşu veya yüzme yağ yakımı ve definasyon için daha iyi sonuç verecektir. Bu program sonuç verip yağlardan kurtulduğunda illa daha çok kaslanayım derseniz kick-box'ı haftada 1'e düşürüp Pzts-Çarş-Cuma 45dk lık BB yapılabilir.

Supplementlere gelince spora yeni başlamış birisi için N20 gibi takviyeler bence aşırı, özellikle de l-carnitine ile birlikte alınırsa. Sonuçta bu ilaçlar sizin damarlarınızı açacak ve daha fazla kan pompalanmasını sağlayacaktır. Bu da kalbinizi yorar. Zaten sporsuz geçen günlerden sonra birden bire yükleme vücudunuzu ve kalbinizi yorarken bir de bunlara supplementler eklenmemeli.

Benim tavsiyem bu tür supplementleri ilerleyen zamanlara bırakmak ve şimdilik vitamin kompleksleri tüketmektir. Güzel bir diyetle bu sporu desteklemek daha doğru olacaktır.

20. muscleking

muscleking Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Evt.Kendi fotoğrafım.6 dakikalık özel bir mekik programım var 3 er set yapıyorum 18 dakika sürüyor.Gerçi bu yaz eğlenceden spora pek vakit ayıramadım ama.Haftada bir yine gidip şişiriyorum.

Sayfayı Paylaş