Ağır işte çalışıyorum zaralımı faydalımı yardım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Cuneyt044 tarafından 27 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Cuneyt044

Cuneyt044 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    dekarasyon
    Yer:
    18
    Merabalar ben 1.76 boyunda 70 kiloyum 2 aydır body yapuyorum daha önce de 2 ay kick boks geçmişim var . Sormak istediğim inşaat alçı boya işi yapuorum işim biraz ağır bu kaslarımı yorarmı yani gelişime engelmi olur yoksa faydalımı olur yıllardır bu işi yapuyorum cevapları bekliyorum tş.

2. Cuneyt044

Cuneyt044 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    dekarasyon
    Yer:
    18
    Yardım edicek yokmu ?

3. berkaysennnnn

berkaysennnnn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bu işi çok bilmiyorum yinede bilen birine danışmanı tavsiye ederim ama benim düşüncem daha yavaş çalışman ve iş yerinde çalıştığın kaslarınn ustune daha calısmaman. Sürekli protein alırsan tahminimce işinden dolayı o kasların gelişir body yapmasan bile. Ama tabi sadece onlar gelişirse vücutta dengesizlik olur. Yani kısacası o kaslarına yüklenme body çalışırken, işte kullanmadığın kaslarını çalıştır, ve bol bol protein al

4. Cuneyt044

Cuneyt044 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    dekarasyon
    Yer:
    18
    Kardeşim sabah kahvaltı yapuyorum işe başlıyorum bi öğlen yemek yiyiorum ve saat 5 kadar çalşıyorum . işe giderken kahvaltıdan sonra protein tozunu sütle karıştıp içsem olur dimi ? zaten kollarım fena oldu bb yapadan önce damarlı felan ama tek kollarım öyle gögüs felan yok az bi baklava var oda kick boks tan işe başlamadan önce protein tozu alsam faydalı olurmu dersin ?

5. berkaysennnnn

berkaysennnnn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    valla dediğim gibi pek bilmiyorum. Ama supplementler kısmına bi göz gezdir. İş uzun süreli olduğu için daha çok katein ve süt ü öneriyorlar. Çünkü wheyin sindirimi kolay olduğu için 10 dk da etki ediyor. Ama katein 1-2 saat içinde etki ediyor. Yanıltmak istemem ama süt ve süt ürünleri ile kahvaltını yap en azından.

6. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Katein nedir :confused:

7. The Monument

The Monument Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Üsküp
    Casein demek istemiş arkadaş.
    Günlük tempon ağırsa o zaman ağırlık idmanı olarak şok bir idman girmelisin. Forumda az tekrar ve yüksek ağırlıklı programları araştır. başlangıç idmanlarındaki hareketleri yap fakat tekrarları azalt. hareketleri 3-4 haftada bir değiştir. vücudun zaten devamlı bir ağırlık absorbe ettiği için kasların kendini tadilata sokması için eğitmek biraz zaman alacak. ayrıca herkesden çok beslenmene dikkat etmelisin. gün boyu çalışıyorsan protein tozu olarak syntha-6 tavsiye ederim, sakın basit bir whey protein alma bir de sabah kahvaltına lor peynirini mutlaka ekle (yatmadan önce de almayı ihmal etme) kolların gün içerisinde çok yoruluyorsa o zaman biceps ve triceps idmanlarındaki tekrarları daha da düşür ağırlıkları daha da arttır ama hareket yapılış formlarını asla bozma.
    normalde 2 ay body yapan birine creatine ve glutamine önerilmez ama senin durumun farklı. forumda nasıl kullanılacağını araştırdıktan sonra bu ek destek ürünlerini muhakkak kullan. eğer paran bir tanesine yetecekse glutamini seç, eğer paran varsa yanında multivitamin kullan.

8. Cuneyt044

Cuneyt044 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    dekarasyon
    Yer:
    18
    syntha-6 bu nedir pro tozu galiba çokta bahalı bi şey bu doğrumuyum ? nasıl bi üründür . ya ağır işte çalışıyorum derken alçı çekiorum malayla bi şeyler kakldırmıyorum kaslarıma yklenmekten çok yoruluyorum sürekli malayla bi şeler seriyorum duvara boya yapuyorum alçı boyacı görmedinizmi hiç . şimdi kafam karıştı kardeşim hemde acayip pro sitle karıştırınca zaten geç kana karışıyor . whey tmm dasenin bu diyer saydıgın ürünler ne dir ne işe yarar amino asit mi ?

9. The Monument

The Monument Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Üsküp
    forumu kullanmaya alışman açısından sorduklarına yanıt vermeyeceğim. 3 adet sorun var ve hepsi supplementler kısmında bulunabilir.

ne işle uğraştığını tahmin edebiliyorum. zaten tavsiyelerimi o doğrultuda yaptım.

10. berkaysennnnn

berkaysennnnn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hehe katein yazmışım :D Arkadaşın dediği gibi supplementler kısmına göz gezdirsen istediğini bulabilirsin. Ve önemli olan sindirimi zor olan supplementler almalısın. bkz. Casein

11. Cuneyt044

Cuneyt044 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    dekarasyon
    Yer:
    18
    syntha-6 sindirimi geç bi ürünmü yani ? kardeş bu çok bahalı esrar satıyorlar adamlar sanki yok böyle bi şey . whey sütle karştırıp içsem olmazmı ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:07 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:51 ----------

Ben Bolça Süte Yüklensem idmadan önce ve sonra whey alsam olurmu . her sabah 3 4 bardak süt içsem gece yatarkende aynı şekilde ? bu ürünler bütceyi aşıyor ? bi yardım beyler bizim salon hocası bi şeyden anlamıyor bana amino asit hapları satmaya çalışıyor çakal :D:D

12. berkaysennnnn

berkaysennnnn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bence olur. Beslenme kısmına bak bi. Lor peyniri süt yumurta gibi şeylerle beslen sabahları

13. Cuneyt044

Cuneyt044 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    dekarasyon
    Yer:
    18
    beyler inanın çok aratırdım ama tatmin edici cevap alamadım . günde 1 lt süt içsem artı whey alsam olurmu ? sütte de Casein var zaten dimi ?

14. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bizde okulda bazen baya ağır çalışıyoruz.Eve okuldan dönüşüm 2 saat geldimmi direk yemek yiyorum 1,5 saat sonre antreman yapıyorum dinlenmiş gibi oluyorum ama bazen okulda 100 kglik kalası 4 kişi kaldırıyoruz vbz ağır şeyleri taşıyoruz felan bunlar etki eder mi?

15. Cuneyt044

Cuneyt044 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    dekarasyon
    Yer:
    18
    Sende abartma kardeş arada felan bi şey olmaz ben sabahtan akşama kadar bi şeyler çekiyorum duvara alçı vuruyorum . Hani kaslar dinlenmese gelişmezmiş bi bilgili birisi yokki lafa gelincede türkiyenin en iyi sitesiyiz ya bi git abi ya . hani nerde bi yorum bi bilgi ? hani

16. Kara Kalem

Kara Kalem Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    43
    Biri çıkıp gelişmez derse işinizi veya sporu bırakacak mısınız sanki? Bu kadar dert etmenize gerek yok yapın sporunuzu.

17. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bu sitedeki herkes sana yorum yapmak zorunda değil.Siteyi beğenmiyorsan niye burda konu açıyorsun.Türkiyenin en iyi sitesimi bu tartışılır.Ama yazdıklarınızı beğenmedim burdaki hiç bir üye sana cevap vermek zorunda bilene değil..

18. StrongToMan

StrongToMan Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    ankara
    bende senin gibi bir işciyim bu işte çalışman sana kollarda-bacaklarda ve patlayıcı güçte altyapı sağlayacaktır beslenmen ne kadar iyi olsada düzgün bir program yapmadan verim sağlayamazsın yazın çalışırken eve 5-6 gibi gelip 8 de ağırlık çalışıyordum çift antrenman gibi öyle sıva felanda yapmıyordum 2 ton yükü makara varsa makara ile yoksa sırta artık kaçıncı kata çıkarılıcaksa merdivenlerden çıkarıyorduk dediğim gibi bu sana sadece çok sağlam alt yapı sağlar düzgün bir program ayarlayıp beslenmenide kontrol altında tutarsan çok hızlı gelişim sağlarsın.. bench_O

Cuneyt044 bunu beğendi.
  19. Cuneyt044

Cuneyt044 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    dekarasyon
    Yer:
    18
    Anladım çok saol ya pro olarak ne önerirsin ? yani casein m yoksa whey mi kullanımı çok önemli sabah sütle içsek nasıl olur bide idmandan sonra ?

20. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Benim babam da o işle meşguldu. Şu an tabi emekli oldu. Hatırlıyorum gençliğinde bir kol vardı en az 40 cm ve pazusunu sıkınca body ci gibi çıkıyordu. Şimdi yaşlandı ve kilo almasına ve yemesine dikkat etmemesine rağmen hala kolları kalın ve fena sayılmaz.

Sayfayı Paylaş