Ağır iş

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Rambo16 tarafından 27 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Beyler yine belirteyim 6-7 aydır body yapıyorum evde çalışıyorum ağır işte bi mermercide yada meyve sebze Hal'inde çalışmak beni ve kaslarımı nasıl etkiler düşünce ve görüşlerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim :D

2. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Ağır işte çalışmakla body'i paralal tutmayın. Ağır işte çalışan bir çok kişi ömürleri boyunca bel ağrısı çekmiştir.

3. 0nd3r

0nd3r Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist bayrampasa
    ben su tesisatı dogalgaz işiyle ugrasıyorum kimi zaman oluyo 5. kat kimi zaman oluyo 6. 7. kattan maloz cuvalı indirmek zorunda kalıyorum kas olarak suana kadar sadece anahtarları sıkarken harcadıgım eforla bileklerim kalınlastı baska bişi olmadı yani

4. CEMS22

CEMS22 Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İZMİR
    ağır işte çalışanların normal body cilere nazaran vücutlarını çok daha fazla dinlemeleri gerekiyor.. özellikle bel boyun gibi bölgeler extra yorulduysa o günlerde spora gitmemek doğru. zaman zaman ağır iş yaptığımda (en az 7-8 saat fiziksel olarak bişiy taşıma onarma yapma gibi) bir enerji ile dolup akşamınada spora gidiyorum .. sonuçta baş dönmesi halsizlik gibi sorunlar oluyor geçen sene fayans taşırken belimi bu sene profil taşıdıktan sonra idman yaparken boynumu incilttim... ağır iş le aşırı stresi aynı kefede tartıyorum masa başında ama çok aşırı strese tabi kalıncada aynı sonuçlar oluyr yada uzun süreli uykusuzluk..

5. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Ağır işte çalışmak

Ağır işte çalışmanın riskli taraflarıda var tabi ama bi arkadaş doğudan geldi buraya ve saman balyası taşıdı 3 ay (yaz tatili boyunca) balyalar 20 kg civarında sabahtan akşama kadar yüzlerce balya taşınıyor o işte bahsettiğim arkadaş o kadar güçlü değil fakat kolları inanılmaz müthiş bicepsler tamamen gelişmiş şekillenmiş ve bicepsin üstünde kablo kalınlığında iri damarlar var 3 ay salonda aynı sonuç alınırmı bilemem bu beni çok çelişkiye düşürdü adam + para alıyor.

Bu yazımdan ötürü bana geri kafalı damgası vurup eleştirmeyin sadece görüşlerinizi merak ediyorum iyi çalışmalar herkese..

6. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Biz bilimsel olarak kas yapmaya çalışıyoruz.Ne demek bu?Bu şu demek:Uygun antreman programı,kasın gelişimine uygun şekilde çalışmak,uygun beslenmek,uygun dinlenmek.Ayrıca biz profesyonel bir vücut yapmaya çalışıyoruz.YANİ Bicepsleri olup omuz başlarıda olan,baklavaları çıkmış ama omuzları dar olmayan bir vücut yapmaya çalışıyoruz.O yüzden de belli bölgelere çeşitli aletlerle giriyoruz.Yetmiyor kasımız çok iyi bir gelişim yaşasın diye ona uygun şartları antereman sonrası sağlıyoruz.Kısacası biz birşey yapıyoruz.Bazıları bebek yapar onu büyütür,bazısı kendini işine adar onu büyütür geliştirir,biz ise bir inşaat yapar gibi kendimizi yapıyoruz.Ve biz bunu yaparken en iyisini yapmaya çalışıyoruz.Gelelim senin soruna.Benim arkadaşım var.Yaklaşık 6-7 yıldır kendi kendine çalışır.Nasıl yani diyeceksin.Kafasına eser şınav çeker,kafasına eser barfiks,kafasına eser mekik.Ağırlık kaldırır.Sanayi tüpüyle çalışır.Gölge boksu yapar,kavga eder,kum torbasına vurur.Eline yay alıp onunla el kaslarını geliştirir.Sabah kalkar saatlerce koşar.Bu dediğim arkadaş şuanda kaslı.Damarlı,bicepsleri iyi,kısacası herşeyi iyi.Omuzlarıda var yok değil.Ama Zayıf bir vücut.178 boy sanırım 73 kilo.Tek seferde 45 barfiks,100 şınav,150 mekik çekebiliyor veya saatlerce koşabiliyor.Yani böyle profesyonel olmayan şekilde de çalışıp kas oluşturursun.Ama hem yeteri kadar iyi olmaz hem şekilsiz olabilir hem tüm kaslara aynı önemi göstermediğinden dolayı vücudun güzel durmayabilir.Bir gün bu arkadaşı salona çağırdım.Hocam vardı o zamanlar.Hocam bakın nasıl dedim.Şöyle başladı.Omuzlar dar,omuz başları iyi değil,bel kalın,bicepsler küçük....Sana kendisinin çektiği videoyu koyayım bir vücuduna bak.6-7 yıllık öylesine yapılmış,kavga için,güçlü olmak için kısacası zevk için çalışılarak yapılmış vücut.Amacı vücut yapmak değil.Adam zevk alıyor böyle şeylerden.Küçüklüğünden beri şınav çeker,kavga eder böyle şeylerden zevk alıyor.En kaba tabirle KAVGACI diyebilirsin sen arkadaşa.

https://www.facebook.com/search/?re...t=ffs#!/video/video.php?v=378141209647&ref=mf

scarface77 bunu beğendi.
  7. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Kötücocuq katılıyorum sana

Hocam sen işi biliyosun gerçekten tabii ki biz profesyönellik için uğraşıyoruz ne kadar zaman sabretmemiz gerekirse sabredeceğiz ne kadar bıksakda her kahvaltıda 10 yumurta yiyeceğiz değerli bi hocamında bahsettiği gibi bazıları bizim işe yaramaz kas torbası olduğumuzu fıs olduğumuzu ima etsede ne kadar çekememezliğe gelsekte yılmadan sabırla ve azimle çalışacağız ve BAŞARACAĞIZ tüm Body forum Tr üyeleri olarakweightlifter dumbellllsbench_Odumbellllsweightlifter

Sayfayı Paylaş