Ağır giriyorum bi türlü yanmıyor !!

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve SteeLHammeR tarafından 20 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. SteeLHammeR

SteeLHammeR Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Merhabalar; Herkese iyi forumlar.

17 yaşındayım uzun süredir body ve boks yapıyorum. Ne zamandır ne yaptığım konularına girmiycem çok karışık çünkü. Asıl konu son 2 haftadır falan vücudumda bir türlü acı olmuyor. Artık programımdaki hareketler yetmiyor başka hareketlere giriyorum neredeyse tabiri caizse damarlarım patlıycak kadar ağır basıyorum yinede sabah uyandığımda bi ağrı olmuyor. Hocama söyledim illa bi gelişim için ağrı şart mı diyorlar. Sizce ne yapmalıyım ?

Birde şuanda bulk dönemindeyim bu yüzden ağrımadığı için fazla hareket girmem yapılanmam için bir sorun teşkil eder mi ?

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    programını 1-2 aydan bir degıstırıyormusun?

duzgun calısıyormusun agır kaldırısın ama bu kez hareketı bozarsın onlara dıkkat et ben 8 aydır body yapıyorum gogusum her seferınde 3-4 gunluk bır agrı oluyor nizamı yap hareketlerı agır kaldır ama hareketı duzgun yap

SteeLHammeR bunu beğendi.
  3. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    muhtemelen hareketlerı yanlıs yapıyorsun. gelısım ıcın cok agır gırmenede gerek yok hareketlerı nızamı yapmaya calıs. agırlıkları ön kollara bındırme.

4. özgürlük

özgürlük Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    byrm
    Yer:
    ankara
    Bencede dogru yapmıyorsun.Agır calısmak sart degil dogru yapmak gerekiyor.Agır yapmak sadece kendini yorar
    sonucta bi sey olmaz

5. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    bır kasın gelısmesı ıcın yanması sart degıldır

eger hıc bısey hıssedmıyorsanız gercekten hakkını vermıosundur antrenmanın

agır calısmana gerek yok duzgun ve nızmamı calıs

o kası hıssedmeye calıs antrenmanda aklın o kasta olsun

6. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    birçok kişi tekrarların önemini kavrayamıyor. agır kilolar kullanacam diye kası ezdiriyorlar. 15 civarındaki tekrarlara yoğunlaşırsan hem kas gelişimin hemde yanma yada şişme dediğin o hissi yakalarsın. hareketin nizami olmasına özen göster. kolay gelsin ...

7. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    dambılları yada makineleri çalıştırmak yerine kası çalıştırmalısın

26barıs26, SteeLHammeR ve j.claude.er bunu beğendi.
  8. SteeLHammeR

SteeLHammeR Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Öncelikle cevaplarınız için teşekkürler. Hareketler yanlış yapılamıyacak kadar basit. Barbell,barfiks,con. curl vs. Zaten başımda her zaman bir hoca bulunuyor yanlışım olduğunda söylüyorlar. Piramit sistem çalışıyorum 12-10-8-8. Ancak yinede yarın dahada dikkatli yapacağım hareketleri bakalım bir yanma vs. olucak mı gelişmeleri yazarım.

9. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    yavaş ve hareketi yedirerek yap. negatif tekrarlarada ozen goster. sorun kalmayacaktır .

10. voltaj

voltaj Üye

Beğenileri:
    258
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    haraketleri nizami yaparsan gelişim daha iyi olur. bende ağır kilolar ile çalışıorum artık ağrımıo bir yerlerim ama geliştiğimi ayna karşısında ve ölçü alarak anlıorum

11. Wonder_kiss

Wonder_kiss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    bende de aynı durum var

12. SteeLHammeR

SteeLHammeR Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Merhabalar;
    Bugün dahada dikkatli çalıştım. Hareketleri mümkün olduğunca yavaş tabiri caizse yedire yedire yaptım. İdman sırasında bazı anlarda müthiş bir yanma oldu ama şuan yine birşey yok. Fakat şunu farkettim. Göğüs ve kol idmanlarımı yaptığımda ağrı olmuyor. Ancak omuz ve bacak idmanlarımda idman günleri ağrı oluyor. Ağrı yok ama kaslarımdaki çalışma sonucu oluşan gerilmeyi ve yorgunluğu hissedebiliyorum. Mesela bugün kol çalıştım duşta saçımı yıkamak için kolumu zar zor kaldırdım. Ama herhangibi bir ağrı yoktu anlamadım gitti yahu. Açık konuşmak gerekirse ağrı olmadığı halde bende aynaya baktığımda gelişimi kendi gözlerimle görebiliyorum. Ama psikolojik bişey anlarsınız ya işte. Emin olabilirsiniz ki ağır basıcam diye hareketleri bozmuyorum. Gayet nizami yapıyorum. Zaten zorlandığım yerlerde yardım alarak setleri tamamlıyorum. Cevaplarınız için tekrar teşekkürler. Sizin gibi bir forumla beraber olmak büyük bir şans benim için.

oklahoma
    Hocam negatif tekrar derken ?

Son düzenleme: 21 Haziran 2011
  13. 26barıs26

26barıs26 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci :)
    Yer:
    Eskişehir
    ben 2 gündür gidiyorum her tarafım ağırıyor :D :Dbench_Obench_Obench_Obench_O

14. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    ağrı olayı birazda zamanla ilgili bir şey.bacak çalışmaya başladıktan sonra 2 yıla yakın bacakalrım hep ağrırdı.5 gün penguen gibi dolaştığımı hatırlarım.ama neredeyse son 5 aydır doğru düzgün ağrı yok.sadece antreman günleri biraz ağrı oluyor o kdar.göğüs bölgesi içinde aynı şey geçerli. zamanla daha az ertesi gün ağrısı olmaya başladı.

insan memnun olmuyor tabi salon aidatı ver,tonla ağrılığın altına gir ter le yorul o mükemmel zevk aldığın ağrı sızı hissi olmasın :)

15. gurur

gurur Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Nizami calistigina bi kadar eminsen Farkli bi noktaya deyineyim Supplement kullaniyor ve beslenmen dengeli ise belkide kaslain cabuk toparlaniyordur bu bi arti senin icin

16. SteeLHammeR

SteeLHammeR Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Supplemet olarak Progainer kullandım. Kullandığım zamanlar garip ama özellikle karın kaslarımdaki ağrıyı hissedebiliyorum. Şuan kullanmıyorum bu yüzdende olabilir mi acaba ? Twinlab 2.5 protein tozu ve 4.5 Progainer alcam. Bu yaz definasyon yapmıycam nasılsa ihtiyacım yok. Seneye kadar bulk olup yaz sezonunda definasyona gitmeyi düşünüyorum. Öncedende 3 sene boks yaptım nerdeyse hergün idman yaptım kaslarım bu yüzdende alışkın olabilir mi ?
    Beslenme olarak tavuk, ton balığı, yulaf, lor, kuru yemiş, bal, pekmez vs. yararı dokuncak herşeyi yiyorum diyebilirim.

Son düzenleme: 23 Haziran 2011

Sayfayı Paylaş