98 kg'yum sağlıklı fit bir bedene sahip olabilirmiyim?

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve gliss tarafından 8 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. gliss

gliss Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İ s t a n b u l
    Merhabalar Bende 28 yaşındayım 1.70 boyundayım 98 kiloyum.Doğum öncesinde ve sonrasında aşırı kilo aldım.
    Zayıflamayı çok istiyorum.Tek korkumsa sarkmak.Geçtiğimiz yıl yüz kilo ile diyete başladım 83 kiloya kadar inmiştim devamını getiremedim bu kez kararlıyım.
    İstediğim sağlıklı fit bir görünüme kavuşmak için çok çalışacağım.bench_O
    Forumu tesadüfen internette araştırırken buldum.Çok faydalı bilgiler var emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

2. gliss

gliss Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İ s t a n b u l
    buda benim diyetim

Sabah:2 dilim kepek ekmeği
    Beyaz peynir
    Domates,salatalık,yeşillik
    yeşilçay
    ara:meyve,yeşillik

Öğle:6 kaşık sebze yemeği,yoğurt,salata

ara:meyve,yeşillik

Akşam:ızgara et ,bol salata

ara:light süt

3-4 litre su
    2 saat cardio egzersiz

3 ana 3 ara öğün şeklinde hergün spor yaparak bu ve benzer menülerle devam edeceğim.

3. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    Biraz abartı değil mi bu diyet. Hadi diyeti geçtim hergün 2 saat kardiyo çok fazla. Uzmanlar günde 45-60 dakika cardionun yeterli olcağını söylüyorlar. Cardio olarakta ne yapıyorsun bilmiyorum ama 1 gün kardio diğer gün dışarda 1 saat hızlı adımlarla yürüme yeterli olur diye düşünüyorum. Bence böle yaparsan daha faydalı olur. Vücudu yıkıma uğratma birden.

4. Mercy

Mercy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yönetici
    Yer:
    İstanbul -Bahçeşehir
    slm gliss hikayemiz hemen hemen aynı bende doğum kilolarımı veremedim.egzersiz bencede biraz fazla olmuş az az arttırmak daha doğru olur canım.

5. yolcu02

yolcu02 Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    o kiloda fit beden yapmak çokzor ilk başta açık konuşalım ama belki 1 yıl belki 2 yıl düzenli ve azimli çalışmayla olmayacak şey yok başarılar

6. Sun26

Sun26 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Dediğinize katılmıyorum istenirse 8 ayda bile fit bedene kavuşulabilir.Zor diye bişey yoktur imkansız biraz zaman alır sözüne inanıyorumweightlifter

7. umutn

umutn Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İnşaat Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    Fit bir bedenden kasıt ortalama kiloada sarkmalar , çatlaklar olmadan yağ oranı düşük kas oranı yüksek bir vücut ise buna ulaşmak gerçektende biraz zaman alan bir durum , spor temeliniz olsaydı daha önceden ki bilmiyorum belki vardır bu hedefe ulaşmanız daha kolay olabilirdi , ama eğer yoksa 2-3 saat arası günlük cardio antremanı ile vücudunuzdan yağın yanında kas kütlesinide kaybetmiş olursunuz ki kas kütlesinin çok kaybı fit bir görüntüye giden yolda en büyük engel olur bizler için , benim size tavsiyem diyeti idare edebildiğiniz kadar kendinize göre ayarlayıp işleri biraz daha zamana yaymanız , çabul giden çabuk gelir mantığına katılmıyorum , kilolar çabuk gitsede onları koruması çok daha zordur , heleki yağ oranı azaldıkça kilo vermekten zorlaşacağından biryerden sonra kilolarda kolay gitmemeye başlar işte o zaman devreye antreman ve beslenme girer , antremanı başta 2-3 saat cardio ile geçirirseniz vücut direnci arttığında bunu nasıl arttıracaksınız öncelikle bunu düşünmenizi tavsiye ederim , ikincisi giderek artan vücut direnci ve metabolizmadaki kıtlık var uyarıları yediklerinizi vücudun daha hızlı bir şekilde yağa çevirmesine sebep olur buda istenmeyen durumlardan biridir , bu yüzden zamanla dahada katılaştırabilceğiniz bir diyet ve cardio programı seçerseniz hedefe giden yolda zamandan kazanmış olursunuz .

8. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    bence diyet fena değil. en büyük eksiği hububat olmaması. eğer uzun süre uygulayacaksanız haftada 1-2 gün hububat ekleyin çünkü bir gıda gurubunu tümden diyetin dışında bırakmak doğru değil.
    ikinci büyük eksiği ise kabonhidratın çok az oluşu. günde 2 saat kardiyo yapabiliyorsan yap. günde iki kere birer saat kardiyo ile çok olumlu sonuçlar alınır. ancak biraz daha tahıl almalısın. çünkü çok kilo fazlan var ve diyetini uzun süre uygulamak zorunda kalacaksın. o yüzden dengeli olması sağlığın için cok önemli. bir de diyetini elinden geldiği kadar çeşitlendir. hergün aynı tür eti, aynı sebzeleri, aynı meyveleri yememeye çalış.

Sayfayı Paylaş