92Kg -> 80Kg | Süre:3 Ay | Dengeli Beslenme & Spor

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve SiskoBatu tarafından 22 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. SiskoBatu

SiskoBatu Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhaba

Bunu daha önce Tumblr üzerinden yapmayı denedim fakat başarısız oldum. Sadece kendim yazıp kendim okuduğum için motive olamadım.

Boy: 1.74
    Kilo : 92
    Yağ Oranı : %24
    Yağ Kg: 22.1

Hedef
    Yağ Kg: 12.1

Süre
    3 Ay ( Temmuz 22 )

BMR + Aktivite Kcal = 2347 Kcal gözüküyor. Bunun üzerinden hesap yaparak günde 1300 Kcal'lık beslenme düzenini izleyeceğim. %40 Protein % 40 Karb. %20 Yağ ( Yağ minimum olacak şekilde besleneceğim )

Haftada en az 3 gün spor salonuna gitmeyi planlıyorum. Her gittiğimdede min 450 Kcal harcayan bir kardiyo programını izleyeceğim ( + aletli program ). Kardiyoda yaklaşık 1 saat süreceğe benziyor.

Antremandan Önce Zero Shot sonra ise 1 ölçek protein tozu + 200 ml yağsız süt tüketeceğim.

Önerilerinizi ve iyi dileklerinizi bekliyorum ;)

Son düzenleme: 22 Nisan 2013
  2. Dengesizzz

Dengesizzz Üye

Beğenileri:
    218
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Kuyumcu
    Yer:
    İstanßul
    ne diyelim ALLAH yolunu açık etsin inş hedefine ulaşırsın :)

SiskoBatu bunu beğendi.
  3. SiskoBatu

SiskoBatu Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Bugünün Yemek Listesi

Toplamda 1096 Kcal. İlgilenecek bir şey bulduktan sonra birazda su, nescafe (kafeinsiz ) ve sakız yardımıyla açlık hissedilmiyor.

4. SiskoBatu

SiskoBatu Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Gitgide yulafı daha çok sevmeye başladım

50 Gr Yulaf + 200 Ml süt . Biraz tarçın biraz kakao üstünü streç filmle kapatıp mikrodalgada 3 dk en yükseğin bir altında ki sıcaklıkta ısıtınca kıvamında oluyor ( Bizim mikrodalgada sıcaklık birimi yerine düşük orta yüksek gibi değerleri var )

5. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    görürüm ben seni 2 hafta sonra "ne lanet şeymiş bu yulaf yaa" demezsen adam değilim :)

SiskoBatu bunu beğendi.
  6. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    Bu programmı? Öyle ise, programın adını paylaşabilirmisin? Bende macro tutuyorum ancak myfitnesspal ingilizce. Dardanel gibi seyler yok orda.

SiskoBatu ve -RevoLt- bunu beğendi.
  7. kralvalue

kralvalue Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Barista
    Yer:
    Antalya
    ben bian düşündüm ve ertesi gün başladım 15 günde 4 kilo verdim ama nasıl verdim ekmeği kestim şekeri tuzu kestim hiç cips döner gofret yemedim colayı zero olarak içmeye başladım tabş kan şekerim çok düştü bu süreçte baş dönme falan ama dayandım yaklasık 2.5 hafta oldu işte sporada başladım ama artık son zamanlarda iştağım açılmaya başladı nedense diyete bırakma seviyesine geldim böyle boğazına şeker tadı geliyor falan

SiskoBatu bunu beğendi.
  8. SiskoBatu

SiskoBatu Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Eskiden sütle ısıtmadan yiyordum aynen öyle diyordum. Şimdi miktodalgada ısıtıyorum macundan hallice bi kıvama geliyor ama şuan için rahatsız etmiyor. Sık sık değiştiriyorum zaten yediğim yemekleri. Kahvaltıda mısır gevreği, yulaf veya pankek gibi alternatiflerim var.

Doğru, MyFitnessPal . Bir çok Türk kullanıcısı var ve onların girdiği bir çok macro var fakat bazıları yanlış, dikkat etmek lazım. Macro bulamayınca ben kaydediyorum. Sende öyle yaparsan daha rahat olur, o markayı alırsan her sefedinde. Yada tekrar yeni yiyecek kaydedersin, çok karışık bişey değil zaten.

Kralvalue dayan, hedefine ulaşman lazım. Belli bir yol kat etmişken yolun başına dönme. Arada bi " patlatma " öğünleri yap ama arada bir ;). Yada macrolarına uygun bir şekilde her gün abur cubur ye ama macrolara uygun olsun.

---------- Post added at 17:33 ---------- Previous post was at 17:25 ----------

Arkadaşlar 2-3 gündür pc ye erişemiyordum.
    23 Nisan Salı
    Evde değildim buyüzden yemek için uygun bir şey bulamadım akşam, bende hiç bir şey yemedim. Biliyorum kötü ama gerilemektense durmak daha iyi bence.

24 Nisan Çarşamba
    Akşam yemeğine ek olarak 3 adet tavuk budu
    3-4 tane elma dilim patates kızarmış ( :( )
    Halı saha maçından dönmüştüm. Marketten hazır çorba aldım, akşamdan kalma bu yemeklerde duruyordu.

Toplam kcal ı 1500 e veya daha fazlaya tamamlayabiliriz yani.

---
    25 Nisan Perşembe
    Bugünde evde değilim. Sabah kahvaltısı macrolarıma uymadı, normal kahvaltı ettim.

Öğlende çorba, but ve patates takıldım kötüydü yani. Bunların üstüne muhallebi yedim, tamam suçluyum.

Akşam yemeğinde salata ton balığı yapıp bitiricem, yarın yeni bir gün ;) .

9. SiskoBatu

SiskoBatu Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    26 Nisan Cuma'nın bilançosu

1 Türk kahvesi + 2 kepekli çekirdekli galetayıda ekleyebiliriz.
    Pazar günü ölçüme gidiyorum. Biliyorum %100 lük bi sonuç vermiyor fakat elimde bir veri olması motive ediyor.
    Bu hafta ağırlıklarıda arttırdım 2.5 kg. Bazı bacak hareketleri ve üst vucut hareketleri hariç. Onlarda daha yetersiz hissediyorum.

Her yerde kalori hesabı yapmayın, kalori hesabı yapılmayan diyetler falan yazıyordu fakat kalori hesabı yapmak gibisi yokmuş bunu belirtmek istiyorum. Herkes kalori hesabı yapmalı bence. Bir hedef belirleyip onun altında kalmak yada üstüne çıkmak gerekiyor.
    Pazar günü yağ kg olarak 1 eksik olmalı haftalık hedef bu. Her hafta 1 kg.

*Not: şimdi fark ettim yağ 1 yemek kaşığı 2 değil.

10. SiskoBatu

SiskoBatu Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Dün akşam çekirdekli kepekli galetadan fazla kaçırdım biraz...

Sayfayı Paylaş