9 Farklı Suplement İçin Yardım

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve sven tarafından 1 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. sven

sven Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Telif Ajansı, Tıbbi Yayıncılık
    Yer:
    Antalya
    Arkadaşlar selamlar.

Pazartesi nihayetin de spora geri dönüşü gerçekleştiriyorum.

Hatta elimde ki suplementlere de biraz ek yaptım. Lakin tam olarak nasıl bir kombinasyon yapmam gerektiğini bilmiyorum, kestiremiyorum. Bu konu da yardım gerekli.

Elimdekilerin listesi şöyle;

Optimum Nutrition Gold Standart Whey
    Optimum Nutrition Gold Standart Casein
    Optimum Nutrition Glutamine
    Optimum Nutrition BCAA 1000mg
    Twinlab Amino Fuel(sıvı)
    Universal Creatine
    Universal Animal Pump
    Ultimate Nutrition Bulgarian Tribulus
    Biotech Nutrition Mega Gainer

Liste bayağı kabarık ve bitme dertleri de yok, ona göre esnek olabiliriz yani.

Birde şöyle bir durum var. Daha önce bahsettim mi bilmiyorum 14 yaşından 21 yaşına kadar hiç aralıksız büyük bir hırs ve düşük bir bütçeyle bu sporu yaptım. 168 boyda 81kg ve 40cm bicepsle 71cm beli standart hale getirmiştim ki askerlik ve sonrasında iş hayatı beni sıska, kendini beğenemeyen bir adam haline geitrdi beni. Toplam 3 kür geçirdim. tam içeriklerini hatırlamıyorum ama uç noktalardaydı genelde. Zirve dönemindeyken 140kg bench yapabiliyordum. Şimdide 70 zorlarsam 6 rep anca :S

Yani vücut genelde max ağırlıklara tepki veriyor, günlük tek kas çalıştırdım hep ve hafta da 1 kere. Şimdi de farklı bir şey yapacağımı sanmıyorum, benim yoğurt yiyişim böyle çünkü ?

Mesela askerden önce göğüs programı şu şekildeydi;(sadece geçmişte ki bir örnek)

Bench Press(yada) İnciline Bench Press 6,6,5,4
    Decline Bench Press 6,6,5,
    Dumbell Fly 6,6,6,
    Pullover 5,5,5

Son olarak yine bu geçtiğimiz 2 yılı suplementsiz olarak çok çok az yoğunlukla sporla geçirdim ara ara. Yani ham halde değilim kesinlikle.

2. yumurta

yumurta Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
  3. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
    Kusura bakma ama çok gereksiz şeyler almışsın bundan gerçekten işe yarayacak bir kombinasyon çıkmaz, ancak ikiye böler 3-4 ünü şimdi 3-4 ünü de bir başka ay kullanırsın.

Steve bunu beğendi.
  4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;

Konunuz ilgili bölüme taşınmıştır.

Önceki Bölüm : günlükler

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme başlık açmaya özen gösteriniz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

5. Misanthropic

Misanthropic Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Proteinlerin tamam da diğerlerini farklı markalardan alsan daha iyi sonuç alırsın bence. örneğin glutamine MHP, bcaa ULTIMATE(toz), amino asit WEIDER(mega forte) gibi.. Ayrıca bunlardan önce beslenmeni iyi ayarlaman lazım bunu biliyorsun günde 500-1000gr arası tavuk,3-7 yumurta akı,peynir,ton balığı vs yemeden takviyelerden maksimum sonucu alamazsın. Gainer tecrübeli vücut geliştiriciler tarafından fazla kullanılmaz neden aldın bilmiyorum onun yerine bulgur,pirinç,makarna,yulaf vs. yesen daha iyi olur. Kullandığın takviyeleri tıpkı antreman programın gibi değiştirmende de yarar var.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:40 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:37 ----------

Madem bütçen var senin yerinde olsam deli gibi çalışırdım bu dediklerini beta-alanin,kreatin vs ile de desteklerdim.

Sayfayı Paylaş