9 adımda Ajda Pekkan bacakları

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve ApocalipY tarafından 17 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ApocalipY

ApocalipY Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Hep erkekleremi paylaşım yapacağız birazda bayanlar için paylaşım yapalım :D

Formsantle dergisi Ağustos sayısında tıpkı Ajda Pekkan gibi güzel bacaklara doğal yollardan sahip olmanın sırrını açıklıyor...

Türk pop müziğinin Süperstar’ı Ajda Pekkan bu yaz verdiği konserlerinde özellikle bacaklarının kusursuzluğuyla gündemi meşgul etti.
    Bu sıkı ve düzgün bacaklar hakkında çok şey konuşuldu, yazıldı. Formsantle dergisi Ağustos sayısında tıpkı Ajda Pekkan gibi güzel bacaklara doğal yollardan sahip olmanın sırrını açıklıyor...

1 - Haftada üç gün, yarım saat aerobik veya step egzersizleri yaparak ya da bisiklet kullanarak bacak kaslarınızı şekillendirebilirsiniz.

2- Eğer masa başında çalışıyorsanız, bacaklarınızı mümkün olduğunca uzatlmalı ve gergin pozisyonda tutmalısınız. Masa başında otururken de, bacaklarınızı kuvvetlendirebilirsiniz. Oturduğunuz yerde kalça kaslarınızı gerin ve bırakın. Bu hareketi her gün 20 kez tekrarlayın.

3- Sıcak yaz günlerinde sık sık soğuk duş alarak bacaklarınızın elastikiyetini kaybetmesini önleyebilirsiniz.

4- Haftada bir bacaklarınıza peeling uygulayın. Sonrasında ise nemlendiriciyle en az 15 dakika masaj yapın.

5- Her öğünde karbonhidrat bakımından zengin tahıl ürünlerini, ekmek,makarna , pilav ve meyve gibi gıdaları az miktarda da olsa tüketmelisiniz. Bol bol su içmeyi ihmal etmeyin; su, selülit oluşumunu engeller.

6- Yorgun bacaklarınızı mutlaka dinlendirin. Uygun bir yere uzanın ve bacaklarınızı kalp seviyesinde tutun.

7- Düzenli olarak uygulayacağınız bitkisel sütlerle daha güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz.

8- Güzel bacak, sadece sıkı ve kaslı bacaklı anlamına gelmiyor. Bacaklarınızın aynı zamanda pürüzsüz de olması gerekiyor. Kalıcı olarak tüylerden kurtulmak için lazer epilasyon yaptırabilirsiniz.

9 - Cildinizin yapısı ince ise varis ve genişlemiş damar sorunu yaşıyorsanız, kusursuz bacaklara kavuşmak için ekstra çaba harcamanız gerekiyor. Varisleri gidermek için ilaç tedavisi, lazer yöntemleri ya da cerrahi teknikler deneniyor.

kujum bunu beğendi.
  2. kujum

kujum Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38

bende kılcal damar sorunu var
    örümcek ağı gibi küçük bişi ama acaip derecede rahatsız edici
    bu sorunu çözmek için kara üzüm çekirdeği tozu yiyorum
    iştah açıcı bir ürün olduğu için tok karnına yiyorum
    tadı malesef kötü

bende azaldı,çok düzenli kullanmama rağmen..

3. ApocalipY

ApocalipY Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0

Sana tavsiyem ip atlaman.İp atlamak Varisleri ve örümcek ağı damarları giderebilir,Selülit ile baş etmenin uygun yollarından birisidir,İp atlayarak bacakları sıkılaştırıp, kalçanı dikleştirebilirsin.İp atlamanın bir çok faydası var ancak aklıma gelen şu anda bunlar.

Önemli Not:

-Siyatik ve bel ağrısı olan kişiler ip atlamamalıdırlar, bu omurganızın disklerine daha çok stres yükleyebilir.
    -Yüksek tansiyonu olan kişiler ip atlamamalıdırlar. İp atlarken kolların aşağı yöndeki hareketi, kan basıncını daha da arttırabilir.
    -Ve son olacak sert zeminde ip atlamanı tavsiye etmem.

Son düzenleme: 17 Ağustos 2009
    kujum bunu beğendi.
  4. kujum

kujum Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38

teşekkürler,ama 100 tane bile atlayamıyorum ipi
    2 set yapıyorum onu bile:D
    denesem fena olmaz
    +
    sert zeminde nasıl problem olur
    evde halı üstünde atlıyorum genelde
    ya da spor salonunda mı atlasam?

5. ApocalipY

ApocalipY Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Sert zeminde ip atlaman ayak tabanlarına baskı uygulayacağından nasılrlaşma,topukta yarılma ve ayak kemiğinde yıpranmaya yol açar.( Kısacası ayaklarını keçi toynağına çevirebilir :D)

Gelelim 100 tane bile atlayamıyorum olayına.Yavaş yavaş kendini alıştıra alıştıra ve dinlenerek atlamasılsın şöyleki 15 tekrar ile başla 60 saniye dinlen 30 tekrar yine 60 sn dinlen ve 60 tekrar yap böyle böyle alışırsın ve ip atlama sayın arttıkça dinlenme süresini de arttırabilirsin.Unutma acı çekmeden başarıya ulaşmak imkansızdır.

Sayfayı Paylaş