9 öğünlük karbonhidrat alımı (kilo almak için)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Scoobz tarafından 5 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Mercimek --------340 --------24.7gr ----------01.1gr-------- 60.1gr
    Makarna --------370 --------12.5gr----------- 01.2gr-------- 75.2gr
    Pirinç ------------363 --------06.7gr -----------0.4gr---------- 80.4gr
    100gramda ----kalori ------protein ------------yağ-------- karbonhidrat

öncelikle bunu yazıyorum.

8.00- kahvaltı ( bir bardak süt, 1 dilim çikolatalı ekmek , bir kibrit kutusu peynir, bir dilim ballı ekmek)

10.30- 30gr whey protein+ 300 ml süt + ( Fortini (375 kalori)

12.00- 200 gram pirinç-makarna-mercimek üçünden birisi

14.00- 200 gram pirinç-makarna-mercimek üçünden birisi

17.00-18.00 ANTREMAN

18.00- 200 gram pirinç-makarna-mercimek üçünden birisi + 30 gram whey protein

20.00- 200 gram pirinç-makarna-mercimek üçünden birisi

22.00- 200 gram pirinç-makarna-mercimek üçünden birisi

23.00- ( fortini 375 kalori ) + bir bardak süt kazein için

Günde yaklaşık

( 5000-5300 kalori )
    60 gram hayvansal protein- 100-200 gram arasıda soya proteini almış olacağım.
    Bu beslenme programı ile kilo %100 alınabilirmi bunu deniyeceğim.

Antreman; evde haftada iki gün çalışıyorum şubatta tekrar spor salonuna baslayıp 4günlük ( 1er saat.) ant programına geçiş yapıcam. Ama aşırı karbonhidrat tüketimi gh salgılanmasını azaltabiliyormuş bu konuda bilgisi olan varsa bilgilendirebilirmi.

Not; kilom 50.

Son düzenleme: 5 Ocak 2011
    Serkoss bunu beğendi.
  2. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Bu arada bu kadar sıklıkla yemek yememin sebebi, öğün atlandığında sonraki öğün sırasında alınan besinle ZAYIF İNSANLARIN vücut metabolizması %20-30 kadar hızlanıyormuş. O yüzden öğün atlamamaya calısarak bu programla beslenicem ins. Kilolu insanlarda öğün atlandığı zaman ise vücut şoka giriyor ve aldığı her besini yağ olarak depo ediyormuş. İnsanların günde bir öğün yiyorum ona rağmen kilo alıyorum demelerine sanırım acıklık getiriyor ; yavaşlayan metabolizma ve yağ olarak depo edilmesi...

3. ZARELLI

ZARELLI Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci&İşletmecilik
    Yer:
    ANKARA
    4 öğün aynı şeyi yemek bıktırmaz mı seni bir süre sonra? Sabah bir kibrit kutusu peynir diyetteymişsin izlenimi uyandırdı onun yerine lor peyniri tercih etsen daha iyi hemde az geldi.

Acıktıkça yesen daha mantıklı aslında sen devamlı miğdeyi çalıştırmış oluyorsun. Sindirim sistemi devamlı işler halde olucak buda kalori yakımıyla beraber bütün gün kan dolaşımında sindirim sistemi baskın gelicek.

İmkan varsa lor, ton balığı, yulaf aralardada ceviz badem ekleyebilirsin.

Bir şey daha kafama takıldı 2 de yemek yiyip 5 antremana kadar acıkmıyormusun?

Scoobz bunu beğendi.
  4. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    İmkan olsa öğünlerimde pilav yerine krmızı et & balık & tavuk vs... olurdu. Kilo almamı sağlıyabilecek en uygun imkanda bu programı yapabildim

Her öğünde aynı şeyi yemek insanı sıkmıyormu? Aslında sıkıyor ama eğer istediğini alabileceğine inanırsan zevkli bile oluyor, o tad o lapa insana bir tatlı gibi geliyor, farklı bi his benimkisi belkide :)

Birde saat ikide yemek yiyorum ama onun tamamen sindirimi 1.5-2saat buluyor sonuçta karbonhidrat. 4gibi sindirim bitmiş oluyor. Olsa o sıradada amino asit yada whey alınabilir aslında antremandaki aclık şekerinin düşmesine engel olurdu :) . Antreman saatinde aclık şekeri düşüyor, yapılan antreman ağır olduğu zaman insanı bayılabilir bile aslında. Fakat ağır idman yapmıyorum evdeyim zaten şubatta tekrar bir beslenme saatine göre yeni program yazarım. Bu programı sadece 25 gün uyguluyacağım. İnsallah olumlu sonuc alır kilo alırım :)

5. ZARELLI

ZARELLI Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci&İşletmecilik
    Yer:
    ANKARA
    Yani demek istediğim antreman öncesi birşeyler kullanman değildi antreman yemek arası 3 saat fazla geldi 2 saat ideal geliyor benim içinde o yüzden sordum.

Diğer dediklerini anlıyorum kolay gelsin.

Scoobz bunu beğendi.
  6. M.Liberation

M.Liberation Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    okul
    dün yaptığım birşey var cok hoşuma gitti hergün bittiriyorum
    400 gr lor
    400 gr yoğurt
    3 dilim muz
    1 kaşık bal
    100 ml süt

bu karışmı mikserden gecirdim cok güzel birşey oldu ayrıca içinde 90 gram proteyin var günlük almam gerekeni 200 gram sayarsak oldukca işimi görüyor
    bu arada 67 kg yim

Serkoss ve Scoobz bunu beğendi.
  7. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Doğru diyorsun ideal olanı 2saattir, birer saat geriye cekip aynı beslenme ile devam etmeyi düşünüyorum bende =)

Benim şuanki amacım kas yapmaktan daha ziyade kilo almak bu yüzden yüksek protein değlde yüksek karbonhidrat ile kilo almam lazım 60-65kg olduğum zaman ise karbonhidratı düşürüp kilomu koruyup yüksek değerde protein alarak kas yapımına gecmem gerekiyor. Karışım için sağol kilo aldığımda uygulayacağm :)

8. ozpirik

ozpirik Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    İstanbul
    "Benim şuanki amacım kas yapmaktan daha ziyade kilo almak "

Bana mantığın biraz ters geldi. Resmin seninse bir deri bir kemiksin gibi görünmüyor, gayet fit görünüyorsun... Nedir bu karbonhidrat isteği??? Yani kiloyu kas olarak almak varken yağlanmaya çalışmak neden? Gücüm artsın diyorsan bence bunun kiloyla çok fazla alakası yok. Daha sonra eritmeye çalışacaksın, bu sırada mevcut kastan da olacan... Başa dönmek için (yağ oranı azaltımı) 2. bir iş çıkacak (ben şu an o iş üzerindeyim hala 1 senedir)

Bir de maksat kilo almaksa, yağ oranını artırmaksa (kas istemediğine göre artacak başka bir şey yok :) neden yağlı yiyecekler tercih etmiyorsun? En azından doğal yağlı et, süt, yumurta sarısı, tereyağı, fındık&fıstık&ceviz&badem gibi ?? Bildiğim kadarı ile karbonhidrat ile yağı karıştırınca daha hızlı yağlanıyorsun.... Tatlı niye fazla yok mesela?

Scoobz bunu beğendi.
  9. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Evet resim bana ait, fotoğrafta fit görünüyorum ama gerçek hayatta zayıf göründüğümü düşünüyorum. Ve yazdıklarınıza hak veriyorum hepsi doğru önce kilo aldığım için yağ oranım artacak sonra yağ yakımı için uğraşacağım falan.Tabiki kas kütlesi kazanmak istiyorum fakat ben her gün 120-130 gram düzenli protein ve yeterli derecede karbonhidrat alsam bir ayda en fazla 1-2 kg alabilirim. Fakat ben şuan en hızlı kilo nasıl alabilirsem öyle almaya calısıyorum, alabildiğim kadar protein alabilceğim kadar karbonhidratla.. Yani çöp bulsam onu yiyecek şekilde kilo alacağım.60- 65kg olduğum zaman zaten protein diyetine gecicem suanda 50kg e kadar düştüm. Fotoğrafta 54kg idim. Giydiğim elbiseler vücuduma olmuyor psikolojik olarak insanı cok etkiliyor , o yüzden en hızlı kilo alma şekli ile biran önce 60kg+ görmem gerekiyor.

Son düzenleme: 6 Ocak 2011
  10. ZARELLI

ZARELLI Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci&İşletmecilik
    Yer:
    ANKARA
    Boy kaçtı Scoobz?

11. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    1.65- 1.70 arası tam bilmiyorum sürekli farklı çıkıyor :)

12. bytarik06

bytarik06 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Aynı sorun bendede var ama bende diyet değilde karbonhidrat protein yağ şeker ve kalori olayını çözdüm ne gelirse yiyorum ama boş şeyler yerine besin olarak zengin şeyleri almaya calısıyorum. mesela fındık hep aklımdadır 100 gr da 600 kalori var almaya çalışırım. 1 tabak makarnada 400 e yakın.. ayrıca bugun gittim ultimate massive whey gainer aldım. 1 ölcegınde 55 gr protein ve 100 gr karbnhidrat war. günde 2 öğün alıncak. yani 1200 kalori + 110 gr protein + 200 gr karbonhidrat. bana güzel geldi bilmiyorum. ama tabi önemli olan gainer değil beslenme.
    sana bi tavsiye vereyim midenin daha çok genişlemesi için. böylece zorlanmazsın fazla.
    eczanelerde Prakten şurup satılıyor ucuz bişey 4 lira falan ben onu almıştım. işteh açıcı miden uyuşuyor sanki doyduğunu hissetmiyosun. gercekten işe yarıyor. ama yan etkisi uyku ve halsizlik yapıyor. onu da bi dene bakalım. bende kullanyodum ama finaller başladı uyku yaptıgı için kestim 1 süre.

---------- Post added at 01:22 ---------- Previous post was at 01:18 ----------

ha birde şöyle birşey duymuştum ne kadar doğru bilmiyorum.
    mesela insan sigaraya ilk başladıgında sigara ona çok zarar verir. ama sonra sonra vücut bağışıklık kazanmaya başlıyormuş yani daha az zarar görüyor..
    işte bunun gibi hep aynı şeyleri yemek de git gide daha az fayda sağlıyor.. tabi sadece duyum :)

Scoobz ve TEURG bunu beğendi.
  13. lantis44

lantis44 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Makarnanın haşlanmış değerleri kalori ve karbonhidrat olarak çok düşüyor bunu göz önünde tutmak lazım ama sen baya yediğin için her şekilde kilo alırsın gibi.

Acur cubur yesen kaçarı yok çok kilo alırsın ama oda yağa bağlar

14. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Bu kadar yüklenmen sadece zararına olur.Hiç vücut aynı şeylerle düzenli kilo alırmı?

2.öğününden sonra yediklerini vücudun atıcaktır hep aynı sey hep aynı sey.....

Önemli olan çeşitli ve sağlam beslenmektir.Her madde birbirinin tamamlayıcısıdır.Böyle bir diyet denememeni öneririm sağlığına zarar verebilirsin.

Scoobz bunu beğendi.
  15. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    En fazla 2-3gün yiyebildim zaten sonrasında yenmiyor, yani ya saat bozuluyor yada canın başka bişe istiyor , birde hasta olmuştum diyet yalan oldu... Artık ne bulduysam yemeye devam belki gelişme dönemi bitince kilo alımı başlar. Şubatta protein tozu ile baslicam spora bulduğum her farklı besini yiyerek....

16. sheridan

sheridan Üye

Beğenileri:
    107
    Ödül Puanları:
    53
    günde 3000den aşagı yemiyorsan ve kiloda alamıyorsan
    bir sıkıntı var demektir burada ister pilav ye ister et ister çikolata totalde 3000 3500ü gecipte kilo alamama bence burada hormonel bir problem olabilir arkadasım veya coook hareket ediyorsun antrenman dısındada ne yaparsın mesela 50 kiloya 1.65 düşük kilonda baya çokmu cabuk kilo verirsin yani otursan bile

17. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.553
    Ödül Puanları:
    123
    saygıdeğer dostum, kas kütlesini arttirmak istiyorsan kompleks karbohidratlara yönel. Fazla asidik olanları tercih etme.

Doğallığı bozulmamış esmer pirinç, kabuklu yulaf, tam tahıllı ekmek(yüzde 98) tam çavdar unundan yapılmış ekmek(yüzde 98)

Tereyağı, zeytinyağı ve glusitleri ve şekerleri içermeyen Kuruyemişleri mutlaka programına ekle. Proteinleri yağları ile tüket.

Özellikle ben sana sabahları tereyağında pişmiş 5 tam yumurta yemeni öneriyorum.

günde yarım yada 1 litre kefir iç whey proteinde kullanabilirsin.

Karbohidratı çok abartma sonuclarına pişman olabilirsin.

antrmenalarınıda kısa ve sert tut.

45 saniye 1 dakika dinelenerek bas.

antremanlarından sonra whey+portakal suyu, üzüm suyu ve taze sıkma meyva sularını meyve pürelerini tüket.

imkanın varsa günde idmanlardan sonra kırmızı et ye. yaklaşık 250-500 gram yiyebilirsen çok iyi olur.

tavuğuda antremandan önce yiyebilirsin.

Kas kütlen mutlaka artacaktir.

ama bunlar biraz para işi.

Son düzenleme: 18 Ocak 2011
    evolution57 ve Scoobz bunu beğendi.
  18. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73

Olmayınca olmuyor.

19. PeRTH

PeRTH Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    scoobz biz herlde seninle aynı kaderi paylaşıoruz .Ben 1.71 boyunda 49 kiloyum ve bunun için program yaptım kendime sürekli proteinli bir şeyler yiyorum bence işe yaradığını da düşünüyorum ara öğünlerde muz ve meyve çeşitlerini tüketiyorum.Bu arada yaşınız kaçtı ? Herkez ergenlikten sonra kilo fln alırsın diyor ama bana göre kilom çok az..

20. penny

penny Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    200 gram soya proteini ne demek ? tahıllardan aldığın proteinin soya ile aynı olduğun düşünüyorsan yanılıyorsun.

pirinç, makarna, mercimek ile bu iş olmaz.

nerede yumurta, yulaf, ton balığı, kırmıız et, tavuk eti vs ?

protein ihtiyacını makarnadan falan karşılayamazsın. aldığın kiloyu kas kütlesi olarak kazanmak istiyorsan beslenmene et eklemelisin.

ve elbette büyüme antremanı ile bu beslenme desteklenmeli.

yoksa kısa bir süre içerisinde göbekli bir adam olman kaçınılmaz sonuç.

Sayfayı Paylaş