1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

86 kilo 178 boy tavsiyelerinizi bekliyorum

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve ilkercan23 tarafından 26 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. ilkercan23

ilkercan23 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    selam arkadaslar ben 26 yasında 178 boyundayım.resımlerde 86 kıloyum .bir aydır salona yazıldım ve cardio programıyla 80 kıloya düştüm.lecarnetine kullanıyorum ve diyet sayılcak sekılde beslenıyorum.cips kola yatarken yeme alıskanlıklarımı ,aksam yemegınde ekmeği kestim.sizce benden fit yag oranı dusuk kas kutlesı bıraz daha fazla,plaj vucudu denılecek bir vucut olurmu?
    dıger sorum ıse şu.ben 72 kıloya dusmek ıstıyorum bunu bir-birbucuk aya gerceklestiririm sanırım.fakat ben lecarnetin ve cardıyoyu bırakmadan tabı dıyet yemeyıde.kılomu arttırmadan vucut yapmam mumkunmu ?bunun ıcın amıno asıtmı yoksa proteinmi kullanmalıyım nasıl bır yol çizmeliyim.lütfen beni yönlendiririmisiniz.saygılarımla

Ekli Dosyalar:

2. bypala03

bypala03 Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    kilo olarak hedef koyma yağ oranı olarak odaklan mesela deki %10 yağ oranı iyi çalışmalar

ilkercan23 bunu beğendi.
  3. ilkercan23

ilkercan23 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    tesekkur ederim bypala.benımde aslında aklıma takılan cok onemlı bır konu bu.1 ay önce ölçtürdügümde salonda 23.1 kılo idi yag oranım suan 19.8 kılo.ben yag oranımı dusururken sanırım kas oranımda azalacak .kas kutlemı koruyup sadece yag tabakamdan kılo vermek ıcın ne yapmalıyım?

4. ricardo

ricardo Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Ankara
    Kaslarını İyi Beslemelisin Protein Ağırlıklı Beslenmelisin Bu Şekilde Kas Yıkımının Önüne Geçilebilir Sana Bağlı Tabi

ilkercan23 bunu beğendi.
  5. ilkercan23

ilkercan23 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    ben cardio lecarnetin ve diyeti bırakmıcam yağ oranımı asagıya cekmeye calısacagım.buna paralel 2.ayımda yani bu ay agarlık calısmasına baslıyorum.kas kutlem gelısecek dolayısıyla.peki simdi ben ne yapmalıyım.aminoasıtmı almalıyım protein tozumu?

6. DeaqLe

DeaqLe Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Artvin
    Beslenmene gereken önemi verirsen istediğin vücudu elde edersin ...

ilkercan23 bunu beğendi.
  7. ilkercan23

ilkercan23 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    ne sekılde beslenmeliyim?acarmısınız?

8. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    Ağırlık calısması seni şişirir kilo kaybı yaşayamazsın aksine kilo bile alabilirsin, kas calıstıracaksın dolasıyıla acıkacak daha cok yiyeceksin e tabi kiloda alacaksın. Bence yağ oranını düşürene kadar ağırlık calısmasından uzak dur antremanda enerjin cok mu geliyor, süresini uzat daha fazla cardio yap. Her öğün 20-25gram protein almaya calıs günde 5-6 öğün beslenmeye calıs. Ama beslenmende karbonhidrat yerine protein bulundur günde bir öğün (öğlen) gün boyu enerjini karşılaması için karbonhidrat al yeter.

9. bypala03

bypala03 Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    beslenmede yağı ve karbonhidratı kıs protein i artır ağırlık çalışmasınıda cardiodan sonra fazla şiddetli olmadan hafif bi şekilde yap twist ve mekiğe öncelik ver çünkü deri sarkması ve estetiki açıdan bozulma olacaktır o boy ve kiloya göre kilo verince bunun önüne geç

ilkercan23 bunu beğendi.
  10. ilkercan23

ilkercan23 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    sabahları 1-2 dilim kepek ekmeği
    zeytin peynir domates biber yiyorum.süt veya limonlu cay içiyorum

aksam yemeklerınde ne yemelıyım bypala dedıgın gıbı proteinli beslenmem için yada senın bana önerın nedır sabahtan aksama kadar beslenmemde.mesela aksamları tavuk etimi önerirsin yoksa protein tozu amino asit mi kullanayım.cok bilgim yok ama kararlıyım.ne derseniz harfiyen uygulayacagım tesekkkureler

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:32 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:19 ----------

harfiyen ne yapmalıyım.dediğiniz gibi cardıyo ya devam edıcem ama nasıl proteinli beslenılır.ve nasıl karbonhidratsız beslenılır ?nelerı yemelıyım ne zaman yemelıyım?harfıyen uygulayacagım yazarmısınız bana bir beslenme programı?

11. bypala03

bypala03 Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    bana kalırsa haftada 6 gün çalış 1-1,5 saat cardionu yap cardiodan sonra hergün twist yap günlük bölgesel olarak ağırlık çalış hafif tempoda beslenmede sabahları 2 si tam 2 sinin beyazı 4 yumurta ye öğlen tavuğunu ye haşlanmış yada ızgara akşam idmandan önce tozunu hapını salla idmandan sonra hafif bi yağsız bişeyler ara öğünleri meyvayla geçiştir yerinde olsam böyle yapardım ama unutma önemli olan disiplin 3 gün yapıp bırakma

ilkercan23 bunu beğendi.
  12. ilkercan23

ilkercan23 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    ilk ay sonunda son halim budur?7 kilo vermişim ve değişim bu az da olsa yol aldım

Ekli Dosyalar:

13. ilkercan23

ilkercan23 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    bypala sen ne düşünüyorsun?

Son düzenleme: 29 Mart 2011
  14. ilkercan23

ilkercan23 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    yorumlarınızı beklıyorum

15. 0nd3r

0nd3r Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist bayrampasa
    cok fazla killo vermişsiniz yeme içme düzeninizden biraz bahsedermisiniz ?

ilkercan23 bunu beğendi.
  16. wingman

wingman Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Bence de birden çok kilo vermişin. Ben de aynı senin durumundayım 1 buçuk aya yaklaştı çalışmam.. Haftada 3gün gidiyorum ama çok güzel kardiyo yapıyorum. 92kilo başladım hedefim önce 70'e düşmek sonra 74-75lere çıkmak. İlk 3ay hedefim ise 4+3+3 kilo verip 3ayda 10 kilo vermekti ama ilk ay 6.5 kilo vermişim ve çok olmuş. Gerçi herhangi bir deride sarkma veya halsizlik, kan şekeri düşmesi falan yaşamadım. Tabi hedeflerimi yeniden değiştirmek zorunda kaldım :) Bence sen de hızlı kilo verme beslenmene dikkat et metabolizman yavaşlamasın.. Beslenme konusunda da egzersizler konusunda da forumda çok güzel bilgiler var gerçekten oku onları. Yine benim nacizane fikrim daha şimdilik aminoasit protein tozuna gerek yok elbette yağ yakarken hedefine inerken belirli bir kas kütleside gidecek.. ".mesela aksamları tavuk etimi önerirsin yoksa protein tozu amino asit mi kullanayım" böyle bir soru sorduğuna göre yolun başındasın benim gibi. proteintozu,aminoasit gıda değildir gıda takviyesidir yemek yerine geçmez yani.. Bir de L-Carnitin fos ürün olduğu hakkında çeşitli görüşler var forumda gerçekliği henüz ispatlanmamış olsada paranı boşa veriyor olabilirsin.. Çalışmalarında başarılar dilerim ,kolay gelsin arkadaşım..

ilkercan23 bunu beğendi.
  17. bar_kodd

bar_kodd Üye

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    alanya
    ne yaparsan yap ama haftada 2-3 gün cardio yapmayı ihmal etme...

ilkercan23 bunu beğendi.
  18. ilkercan23

ilkercan23 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    tabiki bahsedeyim,yanlışlarım varsa lütfen bilgilendirin beni
    kahvaltı : 2-3 dilim kepek ekmeği yiyebildigim kadar peynir, 7-8 zeytin domates biber(salata gibi ama yagsız) şekersiz süt veya limonlu çay bazende 6-7 dlim sucuk ama cok cok ince dogranmış.bazende bir yumurta ama sadece beyazı

öğlen :çorba -salata kesin var sebze yemeği bir tabak (suyunu ve yağlarını yemiyorum) ekmek yemiyorum bulgur pilavı veya makarna varsa 2-3 kaşık

ikindi bir bardak limonlu çay ve bir meyve

aksam: çorba salata kesin var ,tavuk eti yogurt sebze yemeği bi kaç kaşık

baz aksamlar fındık vs. olursa evdeyken yiyorum
    bazen yatarkende tavuk ve yogurt yediğim oluyor.
    kola ve cips cok yerdim özellıklere aksamları ve yatarken yemek yerdim şimdi onları kestim patates kızartması cok yerdım ozellıkle kahvaltıda onuda bır aydır yemiyorum.yaptıklarım bunlar aslında yiyebilecegim veya yememde zararı olabılecek seyler varsa lutfen benımle paylasın.spora gelınce ilk ayım genelde şöyle geçti:haftada 4-5 gün gidebildim spora
    koşu bandı:10 dk normal yürüme 10 dk koşma 2-3 dk yürüme
    aletlere geçip hafif kilo 15*2 :tekrar gögüs -gögüs sıkıstırma kol bacak
    30*2 mekik 30*2 mekik buhar odası 5 dk 10-15 dk havuzda yüzme ama oyun tarzı cok bi aktif değil
    tek yaptıklarım bunlardı suan 2.aya gectim 10dk yürüyorum 15 dk koşuyorum 5 dk yürüyorum.
    sopa çeviriyorum 100 150 adet(twist zararlı dedı salonda hocalar) 30*3 mekik 30*2 alt mekik 5 dk buhar odası 10-15 dk yüzme(oyun tarzı hiç yüklenmeden)ağarlık olayına girmiyorum forumda arkadaslar vucut yag oranını dusur dedıler bende onu hedefledim.bu sekılde gidiyorum.yememde içmemde veya sporumda eksık veya yanlıs görduklernız varsa lutfen benımle paylasın.sımdıden tesekkkurler

19. 0nd3r

0nd3r Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist bayrampasa
    yavas yavas agırlık idmanlarına basla cardio harici günlernde agırlık calıs eger vücut yapmak istiyorsan protein oranını ayarlaman gerekiyo simdilik hedefin yag yakmak oldugundan az agırlıklarla cok tekrar yap yeme icmede normal bir diyet gibi görünüyor sabah kahvaltısındaki peynirin yagsız oldugu görüsündeyim aksam yemeginden sonra acıkıyorsan yumurta beyazı ve yagsız lor tüket sucuk demişssin sucuktan uzak durmaya bak yiceksen 10 günde falan 1 ye ama abartmadan aksam yemegine 1 dilim kepek ekmegi ekleyebilirsin istersen ögle yemeginde karboyu az daha ekleyebilirsin bunun dısında sabah kahvaltısında yumurta muhakak tüket 1 tam 2 beyaz seni uzun süre tok tutucaktır.

ilkercan23 bunu beğendi.
  20. ilkercan23

ilkercan23 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    tesekkur ederım ond3r bilgilerin için .benim bir sorum var protein tuketmem lazım dedıgın gıbı fakat forumda herkez tavuk eti diyo.peki ben ne kadar tuketmelıyım tavuk etini 100 gr mı haslanmıs 200 grmmı gunun hangı ogunlerını tuketmelıyım ?yatarken yıyıp yatabılırmıyım?spordan oncemı sonramı?tesekkurler

Sayfayı Paylaş