84 Kg. Incline Dumbel Pres...

Konusu 'Üye Videoları' forumundadır ve ugur_altunbas tarafından 29 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 34 üye.
  1. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    C:\
    ilk videonuz da güç olarak iyisiniz. çok deyil ama iyi.

2. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    0
    Türkiyede Bulk olmak deyince yağlı iri yarı dev gibi olmak falan geliyor galiba insanların aklına ama kesinlikle öyle değil yani senin şuan yağ oranın yüksek diye kıyafetten daha iri duruyorsun diye küçülmekten korkman tamamen bilinçsizliğinden kaynaklanıyor yağları atmak yağ oranını düşürmek vücutgeliştirmenin olmazsa olmazıdır bundan korkmakda ne demek küçülecekmişsin varsın küçülsün bedenin ama karın kasların ortaya çıksın göğüsün derinliği ortaya çıksın kollarının ayrıntıları gözüksün bazı arkadaşlarda küçülürsen bir şey kalmaz demiş ne varsa o kalsın kardeşim fazlasının zaten faydası yok ayrıca herkes kas kaybından bahsetmiş ama o kadar kolay bir şekilde kas kaybedilmiyor eğer yağsız bir diyet uygular alman gerektiği kadar karbonhidrat alır ve yeterli proteinle kas kaybetmen mümkün değil ama diyeti az yemek zanneden öğünleri boş geçen arkadaşlar belli bir süre sonra kas kaybedecektir önemli olan ne bastığın değil nasıl bastığın , ne kadar yediğin değil ne yediğin ne kadar çalıştığın değil ne kadar dinlendiğindir herkes kendini yormadan o salondan çıkmaz ama ertesi gün yine birbiriyle bağlı bölgeler çalışılırsa o zamanda o vücut bu emeğe karşılık vermez bunlar çok önemlidir umarım dikkate alırsın...

jimraynor ve ege_2048 bunu beğendi.
  3. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    Güç var ama kaslar belirsiz veya parçasız bu yüzden show pek tatmih edici değil

iyi basıyorsun hocam orada sıkıntı yok :)

2012 yiz belki hacimli parçalı kaslara sahipsindir bilemeyiz

4. bravehearts

bravehearts Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Bence gücü varsa -90 -100kg basacak kadar- estetiklik konusu o kadar zor olmasa gerek neden derseniz güzel bir diyet ve kardio ile yağlarınızdan kurtulup az ağırlık çok tekrar çalışırsanız eminim vücudunuz çok daha güzel bir hal alacaktır.

5. BK

BK Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Kıyafet olarak şunu eklemek istiyorum:

Normalde de kalın - kapatıcı giyilmesinden yanayım ama hele hele rekor denemelerinde bence mutlaka kalın eşofman giyilmesi ve vücudun oldukça ısıtılması lazım. Gördüğüm kadarı ile pek ısınmış gibi değildiniz, tehlikeli geldi bana.

Mesela, Flexor'un da videosu var, üstünde gayet kalın bir eşofman takımı mevcut.

6. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr
    kuvvet olarak çok güçlüsün :D ama vücudun o ağırlığı kaldırmana göre zayıf geldi.

Ben 20 kg lik barı zor kaldırıyorum ama vücudum senin 2 katın diyebilirim :) Bu yağlarından kaynaklanıyo

Sakın yanlış anlama yani ne kadar yüksek ağırlık kaldırdığın önemli değil ne kadar çok kaldıra bildiğin önemli bence :)

7. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    ya sende bütün forumdaki üyelerin bilmem kaç katısın ya :)) yan yana gelseniz adam tek eliyle kaldırır seni :) mantıklı yorum yap biraz 20 kg barla 2 katıymış peh

vücutcuu, ParZ, bdyc22 ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  8. cece1

cece1 Üye

Beğenileri:
    225
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    adamın vicudu estetik anlamda 2 katı ayık olun :p

bdyc22 bunu beğendi.
  9. LifeSteaLeR

LifeSteaLeR Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Uğur abi belki beni tanırsın ahmetti ismim bir ara sen o salona bakarken geliyordum 120 kg idim kilo vermeye geliyordum:) Şimdi 85 e düştüm hedef 75 devam ediyorum abi.Okuyorsan yorumlarsan sevinirim:) Ayrıca ağırlıklara laf yok başarılarının devamını dilerim.

10. wTurner

wTurner Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    İyi günler

Ben bulk olarak tabir ettiğimiz şeyi göremedim açıkçası sen yağ olarak aldığın kiloyu bulk sanıyorsun sanırım.Buda beslenmenden kaynaklanıyor.Tabi ki herkes kendi vücudunu sever bu en doğal hakkımız zaten.Ve kas parçalamak diye tabir ettiğin(Definisyon) döneminde bulk sandığın vücudundan eser kalmıyacak çünkü definisyon yağ yakmaya dayalıdır yani kg olarak hayal kırıklığına uğruyabilirsin.İşin zor.

Kaldırdığınız kiloda inc. dumb. press'te nizami değil.Hepimizin böyle hevesleri olmuştur.Yani kırıcı eleştirileri fazla kafana takma :)

Flexor hocama katılıyorum ama bilek çalışmamak çokta sizin hatanız değil türkiyede ki bodyci kardeşlerimiz her bölgeye aynı şekilde emek vermiyor sizin kide ondan kaynaklanıyor.

Poz videonuzda kanatlara önem göstermişsiniz heralde kanatlarınızı çok seviyorsunuz :)

Lütfen yorumlarımı kırıcı olarak algılamayın sadece eleştiriydi tabiki olumlu yönleriniz var herkes inc. dumb. press te o kiloları havaya bile kaldıramıyor :)

İyi günler..

Emreoz07 bunu beğendi.
  11. baris4114

baris4114 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    vücut geliştirme özgüveni artırır kendini beğenmişlikbaşka birşey 2 katı değil yarısı kadarsın abartıpta komik olma

12. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    vücudun yağlı ama güç konusunda hiçbir sıkıntın yok tebrik ederim

13. can59

can59 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cardio yapman lazım..90 kilo basmak iş değil,vücudunu yağdan arındırmak iş...

14. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Bu tarz vücutları görünce bu sporda düşük tekrar çalışmanın ne kadar gereksiz olduğunu görüyorum. Bulk demek iğrenç vücutla dolaşmak demek değildir. Kütlenizin belli olduğu hafif yağlı ve su tutmuş vücuda bulk denir. Bence bulkta yağ oranı %10'dur. Bilemedin 15. Ülkemizde %30lara bulk deniliyor. Ersin kuruel'in bir lafı var. Kışın bulkum diye göbeğinde 3 avuç yağ ile gezen sporcu olamaz.

Yurtdışında off sezon on sezon arasında tartı 10kg değişiyor Türkiyede 40 :)

demircan256 bunu beğendi.
  15. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    En son salonda 1.75 boy 98 kg olan en ufak bir kası belli olmayan sırf yağ tulumu olan ve sürekli 4,6 tekrar civarı çalışan bir arkadaşıma yanlış yolda olduğunu böyle bulk olunmayacağını sırf yağ bağladığnı zayıflaması gerektiğini ve vücudunda kas olmadığını söyledim hatta tartıştık epey ama 6 ay sonrasında forumdaki kenzo gibi vücut çıktı ortaya gittim özür diledim tavsiye alıyorum şu an kendisinden, neyin ne olacağı belli olmuyor yani :D

16. lakers44

lakers44 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    incline d.press te guclu ve basarılısınız. şahsen bende incline da daha gucluyumdur. aslında incline pressin omuz gucu ve direnciyle daha cok alakası var...

bench pressi bunun peşine yaptığınız dusunulurse onada cok kusur bulamayız kuvvet anlamında. basarılı diyebilirim...

gelelim poz videolarınıza. bunda hayal kırıklığı diye nitelendirebileceğim bir durum soz konusu. kusura bakmayın yanlışta anlamayın beni. ama vücudunuzda estetik olarak pek bişey goremedim. bundan sonraki çalışmalarınızda kuvveti denemek adına sadece bir hareket seçmelisiniz. mesela gucunuzu bench presste gosterin. 3 setlik 4-6 tekrarlı bir çalışmayla. bundan sonra gelecek hareketlerin tamamı 10-12 tekrar aralığında olsun.

ve beslenmenize önem verin. gögüste yağlanmada var açıkçası. iyi çalışmalar...

17. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    Eleştirilerim biraz ağır olacak kusura bakmayın..

1. si kaç yaşındasınız bilmiyorum ama ben 20 yaşındayım 7 aylık vg geçmişim ile o videolarda sizin çalışmaya çalıştığınız ağrılıklar ile gayet rahat antrenmanımı yapıyorum.. 90 KG bench press çok övünülecek bir rakam olmaması gerek..

2. si Videolarda baya bir poz vermişsiniz ama poz verilecek bir vücudunuz yok.. Her tarafı yağ , definasyondan uzak , kas kütlesi belirgin olmayan sadece ''bakın ben bu ağrılıkları kaldırıyorum çok güçlüyüm'' der gibi videolar çekmişsiniz.

Vücut Geliştirme sporu böyle şeyler hak etmiyor bence. Başta bir üyenin söylediği gibi Siz o vücut la değil 90 kg , 190 kg de bassanız hiç bir işe yaramaz.

Gerçi bulk falan demişsiniz de ben bulk bir vücut göremiyorum yağlardan dolayı :)

Kolay gelsin.

Son düzenleme: 23 Temmuz 2012
  18. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Ha
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili Arkadaşlar,

Maddeler halinde sıralayarak gitmek istedim. Bu vesileyle daha düzenli bir akış çizgisi tutturabilirim inancındayım.

1- Çok fazla ağırlık kaldırmak, daha fazla kas kültesi inşaası için gereken metot değildir. (Bu bir çok sporcunun doğabilecek olası sakatlıklara davetiyesinden başka bir şey değildir.)

2-Bulk demek, deneyimli ve uzun soluklu sporcuların senede anabolizan takviyeleri olmadan kazanabilecekleri maksimal kg cinsinden (2-3) kası elde etmelerinin yanına 10-15 kg'da yağ eklemek değildir.
    Bu size, diyet döneminiz için ekstra bir baskı, fazladan sinir harabiyetinden başka getirisi olmayan zorlu sürecin kapısını açar.

3-Poz vermek, mümkün olduğu kadar, aynı hareketleri sürekli ve kusursuz yapabilmek adına, gelişiminizi takip etmeniz öncelikli hedfefleriniz arasında olmak kaydıyla işe yarar.
    Farklı denenmemiş pozları, ısrarla ve sürekli değiştirerek yinelemeniz, değişik ışık spotlarının altında yarattığınız yeni ölümsüz resimlerin, büyümenizi gözlemleyebilmeniz adına size hiç yararı olmayacaktır.

4- Kişileri rencide etmek, alaycı üslupla karşı tarafı himayesi ve tesiri altına almak, ne bu forum altında ne de sosyal çevremiz dediğimiz yurdumuz sokaklarında kişiye bir başarı sağlamaz. Alaycı tavırları sergilemek, kişinin karakteri hakkında bize bilgi verir. Bu spor ve başka sporlarda; Lineer gelişim mümkün olmadığı gibi, mükemmel vücut için herkesin eşit şartlara da sahip olması beklenmez. Bu bağlamda tüm bunların ışığında hâlâ ısrar edilerek takınılan yerme huyundan vazgeçilmesi, forumun iç düzeni ve kişiler arası sağlıklı iletişimin devamı niteliğinde olan atılan mesajların akıbeti adına yararlı olandır.

5- Vücut geliştirme, her ne kadar beslenme üzerine inşaası mümkün kılınabilecek bir spor olarak görülse de kimi kitleler tarafından, "Bilgi"'nin "İnancın"'ın ve "Doğru Antrenman Teknikler" ' nin beraber kullanımı ile sonuca gidilen bir yol olduğu da unutulmamalıdır.

Saygılarımla,

HEKTOR17 ve lakers44 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş