84 kg >>> 70 kg

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Dugi tarafından 20 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Bu adam bu işi becerir :D

1. Bişey olmaz bu vucuttan :D

oy sayısı 4
    25,0%
  2. Yapar helali var :D

oy sayısı 11
    68,8%
  3. Sanmıyorum beceremez :D

oy sayısı 1
    6,3%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Dugi

Dugi Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    1.68 cm 70 kg yaş 20
    3 ayda 84 kg dan 70 kg düştüm.. 2 aydır haftada 4 gün antreman yapmaya özen gösteriyorum. Beslenmenin çok daha önemli oldugunu anlıyorsun bu sporu yapınca :)..
    Sabahları 6 yumurta beyazını omlet yaparak yiyorum ve 1 dilim tam bugday ekmegi bazen yanında domates ve light peynir ekliyorum.. 1-2 saat sonra yulaf ezmesi muz ve sütle karıştıyorum içine azda olsa protein tozu koyuyorum :D Öglenleri 150 gr tavuk gögsüy yada hindi veya tonbalıgı yiyorum sonra bir çeşit meyve yiyorum .. Akşamları ton balıgı
    üzerine tat vermesi için mısır tanesi biraz koyuyorum. Veya yine tavuk gögsü bazen yanına biraz brokoli... Yeşil çay günde 2-3 bardak içerim ve akşamları 4-5 gibi yogurtla pul biberi karıştırıp yerim.. 2 aydır bu şekilde besleniyorum. Ayda 1 kendime hak verdim canım tatlı veya yemek istedigim bi yemek varsa onu yiyorum.. Başladıgımda yağ oranım %25 dü en son önce yüzde %15 çıkmıştı bu ay sonunda ölçümlere yine giricem 55.100 gr kas kütlesi cıkmıstı.. Hedefim yağ oranını %9 a indirip 75 kg da sabitlenmek tabiki kas kütlesini attırarak.. 1 yıl süre verdim kendime. 1 yıl gelişmedigimi düşünsemde olmuyor olmıcak desemde bu şekilde yapmaya devam edicem.. Size tek tavsiyem asla pes etmeyin. Olmadıgını düşünsenizde sürünerek gidin antremana ve ögünlerinizi atlamayın.. Ben cok cabuk motivasyon kaybeden biriyim gögsümde ve göbegimde aşırı yağ tabakası vardı ama vazgeçmedim.. Vazgeçmicemde :).. Şuan yağ yakımını bırakıp kas kütlesi kazanmaya odaklandım. Yaza 1 ay yakımına başlıcam.. Hedefim paramparça bir vucut değil tom hardye bakarsanız o tarz bi hedefim var.. Umarım herkes istedigi vucuda ulaşır.. Puanlamayı unutmayınız :) olumsuz yorumları dinlemeyin arkadaşlar olmaması için hiç bir neden yok .. image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg

metinav ve alvel bunu beğendi.
  2. gazo0202

gazo0202 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Çok iyi :) tebrikler.

3. fbirfn

fbirfn Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    tebrikler baya başarılı olmuş artık kas kütlesi kazanmaya bakın

4. Dugi

Dugi Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Benimde amacım o yağlanmadan 5 kg kas kütlesi kazanıp 75 kg ya çıkmak.. :)

5. fbirfn

fbirfn Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    benimde fazla yağlarım var 73 kiloyum 175 boy. acaba kardiyo yaptınız mı yaptıysanız neler ?

6. Dugi

Dugi Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    İdmana başlamadan 20 dk koşu bandında koşuyordum. Ve mutlaka egimli koşarım koşu bandında

7. metinav

metinav Üye

Beğenileri:
    471
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Lojistik
    Yer:
    Kocaeli
    45-50 dakikadan az kardiyo yapmayın...Bol ter atın ve beslenmeyi protein ağırlıklı yapın..Ayrıca metabolizma hızınızı arttırın kafein aspirin veya 2-3 bardak yeşil çayla doğal olarak başarabilirsiniz...Tabi testo seviyelerini arttırmak için bacak squat çalışmayı ihmal etmeyin...

8. fbirfn

fbirfn Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    ben 15 yaşındayım squat yapma boy uzaman durur dediler bende boş barla yapıyorum siz kilo takmalımıyım

9. metinav

metinav Üye

Beğenileri:
    471
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Lojistik
    Yer:
    Kocaeli
    Sen yapmasan da olur çünkü testosteron seviyen gittikçe artıyor...Hafif ağırlıklarla daha çok esneme hareketleri yaparak büyümeni yavaşlatmadan spor yapabilirsin...Şu an senin kastan çok kemiklerin uzuyor ve bol kalsiyum protein ve vitamin mineral içeren beslenme yapman daha doğru olur...Benim oğlumda senin yaşında ben ona herhangi bir şey yaptırmıyorum daha...Belki şınav mekiğe bu yaz başlatabilirim...

10. Dugi

Dugi Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Eminimki senin tipin cok cok daha kötüdür :).. o tiple diye ifade kullanan, kas yapsan nolur diyen bi zihniyet.. Donla fotoraf koymuş diyosunda belki ben bacak hacmimin belli olmasını istedim 1 yıl sonra bu fotoraf ilk halimdi belli olması için koydum. Ki inan buraya bir bayan senin düşündügün şeyde bakıpta aynısını demiyordur :) zihniyetin kötüyse yapıcak bişey yok. Kimse kusura bakmasın ukala görünmek istemem ama konu buraya geldiyse anlıcagı dilden konuşucam. Memleket meselesi çoban falan inan ben senin gidemicegin yerlerde egitim gördüm görüyorumda hala. Bence sen rezil olmadan bu konudan uzaklaş :) bilmedigin tanımadıgın insana burdan yazmak kolay tabi :)) capın yetmez bana normalde bunları söylemeye. Ezik insanlar buralarda ego tatmini yapmasın..

11. Dugi

Dugi Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    image.jpg
    image.jpg
    Fotoraf günceldir bulka yöneldim :) yorumlarınızı bekliyorum umarım herkes istedigi vucuda kavuşur :) iyi forumlar

12. muhti77

muhti77 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Dostum çok iyi ama ilk foto gerçekten "bu ne laa" dedirtti.

13. Dugi

Dugi Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Haha bende şuan bakınca öyle diyorum yine şükür :) gerçi şuan hala kötü geliyorum kendime sanki ilerleme olmamış gibi bu işin hastalıgı demekki kollarım cubuk gibi ya şuna bak diyorum :D kendimi milletle kıyaslamaktan oluyor heralde :))

14. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Olucak bu is,kas kütlesi eklemeye bak,yag yakiyim derken kas kütlesindende kaybetmissin,ilk resim +18 olmus
    kolay gelsin.

Created By Loss bunu beğendi.
  15. Dugi

Dugi Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    image.jpg image.jpg image.jpg Bulka devam fotoraflar günceldir :) yorumlarınızı bekliyorum kıyaslama olması bakımından sürekli fotorafları bu konuya eklemeyi düşünüyorum. Biraz göbeklendim ama bulk oldugu için aşırı dikkat etmiyorum.. Üsten 2 baklavayı hissedebiliyorum ve biraz görünüyor..yorunlarınızı bekliyorum arkadaşlar eski fotoraflara kıyaslama yapmak acısından burda paylaşmak daha mantıklı iyi forumlar herkese :)

16. Dugi

Dugi Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar yorumuzu bekliyorum motive olmam açısından bu iyi geliyor :D

17. metinav

metinav Üye

Beğenileri:
    471
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Lojistik
    Yer:
    Kocaeli
    Bulk gerekiyor sana bu durumda...Omuzlara ve göğüse biraz ağırlık versen daha iyi bir görüntü olur...Karbonhidratı gi değeri düşük olanlardan tercih edersen ani yağlanmalar nisbeten azalır...Bol protein ve iki katı karbo bulk için ideal...Özellikle antrenmandan sonra metformin eşliğinde yüklü karbo alımı kasları doldurur...Çok fazla definisyon hareketleri yapma genelde ağırlık çalışması yüksek ağırlık az tekrar kasları geliştirici büyütücü yönde etki eder...Tabi dinlenme süresi de uzun olmalı...Hergün çalışmak bulkta doğru değil...

Bekci bunu beğendi.
  18. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Şu an yağlanmayı definasyonu v.s bir kennara bırakarak var gücünle @metinav ın dediği gibi vucudunun kas kütlesini artırmaya çalışman gerek.

19. Pham VU

Pham VU Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Dostum baya iyi gidiyorsun:) ben de 168 73 kiloyumç Konu açmıştım bakabilirsin. yakın vücutlarımız. ben de yaza doğru 65'e düşmek üstüne kas kütlesi eklemek istiyorum ama 65'e nasıl düşeceğim pek bir fikrim yok. biraz anlatsana :)

20. Dugi

Dugi Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    image.jpg
    L carnetine önceden kalma biraz kalmış içinde :)) gerisi suanki kombinasyonum tek eksigim suan glutamin ve amino 3001 onlarıda ekliyecegim kombinasyona :)... Umarım güzel sonuç alırım bu supplementlerle... Herkese iyi forumlar

Sayfayı Paylaş