800 Gr tavuk haşlandıktan sonra 400 gr oluyor .. yardım..

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ccanberk tarafından 25 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. ccanberk

ccanberk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle ben 7 aydır yediğim tavuğu haşladıktan sonra gramaj olarak hesaba katıyorum yani günde 600 gr tavuk yiyorum buda pişmemiş nerden baksanız 1 kiloya falan denk geliyor bunu yeni öğrendim .s . ama şöyle birşey var benim kilom 65 ve istediğim vücut şeklini yanlış bir şekildede olsa sonuç aldım . yanlız merak ettiğin bir şey var . benim kilom 65 yaşımda 20 günlük çiğ olarak 1 kilo tavuk fazla mı acaba ? 7 aydır bir zararını görmedim ama öğünlee bölerek yemekde zorlanmıyorum değil . bugün 800 gram pişmemiş tavuk aldım ve haşladım kaç gram geldiğini merak ettim tarttım ve tam 400 gr geldi yani tavuk piştikten sonra 400 gram kaybediyorr . sizcee ben tavuğumu haşlanmamış 800 grammı yemeliyim yoksa haşlandıktan sonra 600 gramamı denk getirmeliyim hangisi sağlıklı olucaktır ? .

2. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    Sevgili ccanberk ;

Tavuğu hesap eder iken pişmemiş gramajı baz alman gerek ,

Günlük kilo başı 2 gr alıyor isen proteini 130 gr sana kafi demektir buda yaklaşık pişmemiş 600 gr tavuğa denk geliyor ...

Saygılarımla , Danny Boy ...

S3R0XaT, dishiwelet, Akay ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. gordonfreeman

gordonfreeman Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    800 gr tavugu tek seferde yemde ne yaparsan yap :) zaten max yaklaışık 30 gr protein sindireblilrisin tek seferde

letsev bunu beğendi.
  4. ccanberk

ccanberk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle gordonfreeman evet tek seferde yemiyorum tabiki 3 saat aralıklarılar yiyorum yemeğimi . ama asıl merak ettiğim Danny Boy güzel anlatmış ben 65 kilo olduğuma göre 2 gramdan 130 gram yapar 600 gram pişmemiş tavuğa denk geliyor evet . amaa ben 7 aydır nerden baksanız pişmemiş 800 900 gram tavuk yiyorum ve istediğm şekle girdim diyebilirim. ben bu yanlışlığa göre fazladan protein alıyorum ama vücudumda her hangi bir problem olmadıı fazla protein almamam rağmen. şimdi bugünden sonra pişmemiş 600 gr tavuk haşlicam piştikten sonrada 300 grama falan düşüyor tavuk. bu da benim gözüme şu anda küçük geldi :D . ben pişmemiş 600 gr tavuk yemeye başlasam bende bu 7 aydan sonra ne gibi bir eksilme olurr ? .

5. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Hiçbir şey olmaz.Tavuk pişince içindeki suyu kaybettiğinden ağırlıkça azalıyor ancak protein suya geçemediğinden değeri değişmiyor.Önceden yediğin fazla miktartaki tavukta bulunan proteinin 1/3 ü sentezlenemediğinden vücut tsrafından kullanılmadan çöpe atılmış.Danny boy un dediklerini uygula ancak bana sorarsan sana 100 gram protein yeter proteini de çeşitlendir sadece tavuk etinden alma.Başarılar!

psyzeer, S3R0XaT ve letsev bunu beğendi.
  6. ccanberk

ccanberk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    boşu boşuna o kadar fazla tavuğu yedim bu zamana kadar desenize :D zaten gün içinde o kadar tavuğu yemek zor geliyordu .s şimdi bugn dişimin kovuğuna gitmedi :D zaten protein olarak sadece tavuk değil balık eti kırmızı et yumurta bunlarla gün içinde değişmeli olarak yiyorum . teşekkür ederim yardımlarınız için . son olarak o zaman pirinç de pişmemiş kuru haldemi hesaplanması gerekiyor ?

7. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Sevgili mr_dblue ;

Aslında kişisel fikrim asla 2 gr alınmaması eğer anabolik yok ise , doğal sporcular için benim tavsiyem 0.8-1.2 gr arası yeterlidir ...

Ama tabi bunu her yere yazsam olay oluyor bende napim artık 2gr falan yazıyorum en azından tartışma çıkmıyor :D

Yoksa kişisel olarak anabolik dahi alsam maks 1.5 gr alıyorum ...

Forumda da bu konuda çok mesajım ve bir çok konum var :)

TheBlack_D-D_, eludem, mehmetanil ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  8. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Size tamamen katılıyorum.

Danny Boy bunu beğendi.
  9. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    konu ne kadar ciddi olsada başlığa gülümsedim 800 gram tavuk 400 gram oluyor yardım :D.. herneyse. konuda sevgili Danny Boy doğru bir şey söylemiş. normal spor yapmayan bir insan için kilgram başı1 gram protein gerekli deniyor. siz dikkat edin hayvansal veya bitkisel kaç insan günde kilosu/gram protein alıyor? ee bu adamlar kassız sarkık sarkık deri ve yağlarlamı dolaşıyorlar. hayır makul düzeyde kas küteleleri hepsinde var. o yzüden 1 gram ve 2 gram olayı çok esnek bir olay. direk günde 2 gram protein almalısınd enince sen o kişinin ayağına pranga takmış oluyorsun neyin ne olduğundan habersiz olarak malesef.

Danny Boy ve mr_dblue bunu beğendi.
  10. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    Bir oturuşta vücudun absorbe ettiği maksimum protein miktarı üzerine kesin sonuca varılan bilimsel bir kanıt yok. Tekrar ediyorum, kesin bir protein miktarı söyleyemezsiniz. Uzun dönem ve kısa dönem araştırmalar ortaya farklı görüntüler sunuyor.

İnsanlara baktığımızda miktarlar genelde 20 gr. ile 60 gr. arasında kişiden kişiye değişme gösteriyor. Şunu da eklemek gerekir : Özellikle ilk atalarımıza ve beslenme şekillerine baktığımızda şunu söyleyebiliriz. Eğer protein sınırlaması olsaydı, insan türleri hızlı bir şekilde tükenirdi. Çünkü avlanmak zorunda olan ilk türlerin günde en fazla 1-2 defa beslenme imkanı bulacağını tahmin edebiliriz. İnsan vücudu sandığımızdan daha verimli.

letsev bunu beğendi.
  11. RabbitHole

RabbitHole Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    bende aynı şeyleri düşündüm geçen gün... doğrayınca tavaya sığmıyor. pişince kaseye sığıyor. içindeki suyunu salsında bu kadarmı su olur arkadaş. sanki tavuğun hepsi sudan oluşmuş.

sanırım suni yemle şişirilen tavuklar böyle. köy tavuğuna bakmak lazım... napıyolar tavuklara creatinmi veriyolar anlamadım ki :D

12. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    haklısın danny ama klasık turk mantıgı yaa 1 ıse 2 al :D supplementlerde böle yapıolar 1 servıs amıno alın yazıyor kutuda misal adam 2 koyuyor abı :))

Danny Boy bunu beğendi.
  13. ccanberk

ccanberk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Demek istediklerimi çok iyi anlatmışsın :) herşey anlaşıldı artık .

ilginç bir başlık yazmak zorundaydım çünkü cevap almalıydım :D

14. denizgnr97

denizgnr97 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Powerline Sport Center
    Babam değer kaybı olmaması için su kaynadıktan sonra tavukları atmamı söylerdi bu arada babam aşçıdır

letsev bunu beğendi.
  15. kabus2213

kabus2213 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Ben denedim bunu 1.5 gr aldığım zamanla 2 gr aldığım değişik zaman dilimleri oldu 2 gr alınca daha hızlı geliştiğimi gözlemledim bu benim fikrim tabi.2 gr varken supplementte kullanıyordum ve kasları çok yoruyordum.

16. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Danny boy şöylemi düşünmeliyiz; yediğimiz tavuğun %25 imi protein olarak vücuda giriyor?
    birde anabolik olayını 2 cümleyle özetlermisin nedir?

17. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Sevgili thekinger ;

Yani bunu tam oranlamak tabii mümkün değil ama 100 gr tavuk göğüsü ortalama 20-22 gr protein içeriyor ,

A eğer merak edilen aldığımız proteinin kaç gr ı vücutt aklıyor ise günde 4 gr kalıyor ise çok şanslısınız diyebilirim ...

Anabolik = ilaç = doping ...

dishiwelet ve thekinger bunu beğendi.
  18. psyzeer

psyzeer Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    18
    2500 kalori alan biriyle 4000 kalori alan biri aynı protein miktarını alamazki.. ben mesela 4bin kalori civarı alıyorum 1.2 gram alsam eksik kalıcak aldıgım kaloriye göre.. bitkisel proteinle beraber 0.3 - 0.5 gramlık bi fazlalık oluyo genede ama 1.2 gram yada 1.5 gram az olacaktır kanaatindeyim.. yediklerimizin %55i karbon %15i protein %30u yag olmak zorunda degilmi? kendimi örnek vermem gerekirse kiloma aktiviteme göre 4bin kalori civarına düşen protein miktarı 150 gram yapıyor buda kilomun 2 katından 17-18 gram kadar fazla bi oran
    bence önce alacagınız kalori hesaplanıp ona göre miktar belirlenmeli karbon yada protein yag farketmez
    kişiden kişiye alım miktarı mutlaka değişecektir herkesin aldıgı kalori bir degil

Son düzenleme: 7 Kasım 2014

Sayfayı Paylaş