8 set göğüs için yeterli midir ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve barfiksPro tarafından 8 Eylül 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    arkadaşlar 4 set bech press 4 set dumbell fly haftada 2 gün olmak üzere 1 haftada toplamda 16 set hareket göğüs için sizce yeterli midir ? hareket sayısı 10-8-6 veya 6-6-6 şeklinde genelde değişiyor.

2. S4V4S

S4V4S Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Bu sorunun cevabı sende bitiyor salondan çıkarken gerçekten o kası çalıştığını hissediyorsan o kası yıktığını hissede biliyorsan yeterli. Lakin ben kendime göre yanıtlayacak olsam muhtemelen 8 set ile anca ısınırım :(

3. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    senin mevcut durumuna ve nasıl çalıştığına bağlı. Yeterli olması muhtemeldir.

4. Jacques Reverdi

Jacques Reverdi Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    o tekrarları nasıl yaptığına göre de değişir. :) benim içinde yetersiz ama.

5. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Ifbb pro olmadigin icin fazlasi "ekstra" olur, yani gereksiz. 2-3 set isinmanin ustune bam bam bam 8 set yaparsan kiz gibi yarim yamalak 100 set yapmana gerek kalmaz zaten

6. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    8 set ile anca ısınıyorsan şöyle bi 20 set falan yapıyorsundur. setleri hakkıyla yapan doğal birinin 20 sete çıkabilieceğini zannetmiyorum ben
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Eylül 2016 ---
    evet 8 setden fazlasının gereksiz olduğuyla ilgili bir video var nette ağırsağlamın ne kadar doğru bilmiyorum. şu ana kadar gördüğüm bütün programlar 12-16-20 set arası

7. S4V4S

S4V4S Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Benim ortalama gögüs antremanım 8 hareket ortalama ise 60 ile 70 set arasında bitiyor.
    Setleri hakkında yapma olayına gelince istersen bir gün beraber idman yapalım bakalım hakkı ile nasıl yapıyorsun anlarız mall of istanbul macfit yakınsan bir gün bacak idmanına beklerim :D veya sırt

8. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Star gym'e git şampiyon, kaliteli ilaç da bulursun ;)

9. S4V4S

S4V4S Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    yusuf hoca ile idman yapan bir çok hocam ile idman yaptım yakın olsa emin ol zaten orada idman yapıyor olurdum da çok uzak kalıyor bana ama emin ol orada yapılan idmanlara yakın idmanları eldeki imkanlar ile yapıyoruz lakin star gym'de ki olanaklar malesef macfit'te yok :(
    bu arada set konusuna dönecek olursak sarkoplazmik hipertrofi yapmak istiyorsanız 8 set ile idman bitirmek bana göre saçma siz 8 set ile 80 tekrar ile idman bitirip 20 dk da çıkıp gidiyorsanız ve sarkoplazmik hipertrofi yapıyorsanız helal olsun ne diyeyim.

10. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    8 hareket ve 60-70 set sanırım yanlış yazdın yoksa böyle birşey mümkün değil

11. S4V4S

S4V4S Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    8 hareket her hareket minimum 6 7 set max 10 set buda 60 ile 70 arası bir ortalama yapıyor tekrar olarak ise 6 ile 20 arası oluyor genelde ortalama 10 tekrar desen 65x10 = 650 Tekrar ile gögüs idmanım bitiyor benim için böyle ben böyle çalışıyorum böyle büyüyorum.
    dipnot : günde 10 öğün yemek yiyorum yani 2 yumurta ile besleniyorsanız tabi ben gibi çalışmak pek mantıklı değil size.

12. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    önemli olan süresi değil yoğunluğu yalnız. sen 1 saat idman yaparsın hiç yorulmazsın başkası başka bir programla 20 dakika yapar direk pert olur

13. S4V4S

S4V4S Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Yukarıda kendimden örnek verdim diye belirttim zaten ama 20 dakikada pert olacak kadar büyük kas gruplarını yıkabiliyorsanız ne diyeyim helal olsun. Lakin benim kası çalışmaktan kastım lateral çalışıyor isem o kolum kalkmayacak dereceye kadar çalışırım bacak çalışıyor isem salondan yürürken sallanarak çıkacak kadar çalışırım 1 set daha boş squat yapmayacak kadar yıkarım genelde...

14. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    öyle çalışarak tabikide büyürsün ama en fazla 8 set çalışarakta büyüyeceğini iddia edenler ve büyüyenler var ayrıca tekrarlıyorum setleri hakkıyla yapan birinin o kadar seti kaldırması bence mümkün değil steroid kullananlar bile o kadar yoğun çalışmayı kaldıramaz

15. S4V4S

S4V4S Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Dostum açıkçası gidip max amele kilo girmenin bir manası yok ben lateral çalışırken 6 kg ile çalışıyorum.

16. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    peki bu şekilde hiç overtraining olmadın mı ? ayrıca 10 öğün beslenme biraz gereksiz değil mi 3 öğün insana hertürlü yetiyor. 3 öğünde alman gereken protein karbonhidrat ve kalori miktarını hertürlü alırsın eğer doğal çalışıyor isen. o şekilde benim bildiğim steroid kullanan vücut geliştirmeciler besleniyor

17. S4V4S

S4V4S Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Dostum steroidlerden anlamadığın bariz belli steroidler sindirimini falan arttırmaz.
    Ayrıca ben minimum 4000 kalori alıyorum günlük ortalama minimum 1 kg prinç pişiriyorum bu 3 kg yapıyor kahvaltı hariç 2 öğünde bunu yemeye kalksan tek öğünde 1.5 KG prinç yemek yapar günde minimum 700 gr tavuk yiyorum 2 ye bölsen 350 350 yapar 350 gr tavuğu sindiremezsin bu yüzden biz bunu bölüp ufak öğünler halinde tüketiyoruz ki anca sindirelim 2000 3000 kalori ile BB yapmanın manası yok 5000 6000 kalorileri görmeniz gerekiyor büyümek istiyorsanız bunu yapmanız lazım.
    Bu arada overtraining olayına takılmayın tek bölge idman yapıyor iseniz sorun olmaz. Kas kaybı olayı vs.. zaten yok bunları biraz araştırırsanız görürsünüz millet bir tutturmuş kas kaybı kas kaybı diye hayır kas falan kaybetmezsiniz kastan su ve karb atan adam kas kaybettim diye ortada dolanıyor ondan böyle bir yargı var.

18. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    hayır mesele steroidin sindirimi arttırdığı falan değil mesele steroid kullanan sporcuların çok ağır kaldırıp ağır idmanlar yapması ve günlük kalori ihtiyaçlarının çok fazla olması bu yüzden 3 öğünde bu kalori ihtiyacını karşılayamadıkları için günde 3 öğünden fazla yemeleri yani ben o anlamda demedim tabiki steroid sindirimi falan arttırmaz mesele kalori ihtiyacı ve antreman. ve ayrıca bana göre 1 kas kaybetmek dediğin gibi o kadar kolay değil 2 de gelişim için o kadar fazla kaloriye ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum sonuçta ağırlık kaldırırken ne kadar kalori yakıyorsun ki bu kadar fazla alıyorsun günlük ihtiyacın olan kaloriden hadi en fazla 1000 kalori fazla alsan 3000 kalori falan yapar ve fazlasıyla yeterli bana göre

19. S4V4S

S4V4S Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Tabi yeter dostum niye yetmesin haklısın iyi geceler.

20. rasiel

rasiel Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Beyler yeterince steroid almiyosaniz arkadas gibi çalişmak hiç mantikli olmaz haberiniz olsun

LG-H818 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş