8 haftalik definisyon diyet programim

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve androm tarafından 8 Haziran 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Fikirlerine, yorumlarına ve yaptıklarına saygı duymakla beraber hala şu sorunun cevabını alamadığımı ve bahsettiğim çelişkinin devam ettiğini düşünüyorum:

idman sonrası aldığın whey'i sütle içiyorsun ve bunu kaliteli hayvansal protein olan sütten ve içerdiği minerallerden yararlanmak için yaptığını söylüyorsun..
    ancak süt ile tüketilen whey'in kana yavaş karıştığı gerçeğini reddetmiyorsun..
    bu durumda whey'in kana yavaş karışması senin için büyük sorun teşkil etmiyor anlaşılan.. bunu tam olarak aydınlatmamışsın..

Benim iddiam ise şu:
    whey proteini süt yerine basit şeker içeren başka bir içecekle alarak idman sonrası katabolik etkileri sonlandırmak ve en kısa sürede kaslarda toparlanmayı ve yenilenmeyi sağlamak, sütün bahsettiğin diğer artılarının yanında daha önceliklidir..

bu bahsettiğim önceliğin aksini iddia ediyorsan bu bir tercih meselesidir ve tercihlere her zaman saygım vardır..

2. bertan

bertan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Finance
    Yer:
    İstanbul
    Sevgili Bonatschi,

Ben günde 30 gr. L.Glutamine alıyorum.

Sabah kalkar kalkmaz bir çorba kaşığı su ile içiyorum 20 dk. bekliyorum bu esnada kahvaltımı hazırlıyor ardından 6 kilometre koşuyorum eve gelir gelmez seninde bildiğin ve söylediğin gibi basit şeker içeren başka bir içecekle ki ben üzüm suyunu yoksa elma suyunu tercih ediyorum alarak idman sonrası katabolik etkileri sonlandırmak ve en kısa sürede kaslarda toparlanmayı ve yenilenmeyi sağlamak için 300 ml üzüm suyuna bir çorba kaşığı L.Glutamine koyup içiyorum.

Sabah aldığım Toplam L.Glutamine miktarı dikkat ettiysen 20 gr. oldu.

Akşam antremandan sonra katabolik etkileri sonlandırmak için whey proteinimin içinde L.gulutamine olmasına gağmen ekstradan bir çorba kaşığı daha L.gulutamine koyuyorum böylece tüm katabolik etkileri engelliyorum.

Çok güzel bir noktaya değinmişsin aslında bu bir tercih meselesidir doğru su ile içilmesidir ben su ile içmek yanlış demedim ki sadece süt ile içmemin sebeplerini izahetmeye çalıştım. şimdi ilerleyen günlerde peyniri ve çok sevdiğim cola yı hayatımdan çıkarttığım gibi sütüde çıkartmak zorunda kalıcam bunun sebebi ise whey protein kana daha hızlı karışsın diye değil...

Ben 110 Kiloyum Günde 220 Gr. Protein alıyorum yarım saat geç karışsın 30 gr. L.Glutamine alıyorum merak ediyorum sabah kalkıp daha gözlerini açamadan kaç kişi 20 gr. L.Glutamine alıyor yada Antremandan sonra kaç kişi bir çorba kaşığı L.Glutamine alıyor..?

Benim yaptığımı vücudundaki yağ oranı fazla olan kişiler yapmamalı elbetteki su ile içmeli ama benim seviyemdeki bir sporcu için kendi tercihinin yanında bazı gereklilikleride vardır.

Kimisi İçine bir top Vanilyalı Dondurma koyar Arnold bunu en sık yapanlardandı ve adam hayvansal proteinlerle o hale geldi merak edenlere dondurmanın neden konduğunu anlatırım.

Benim Günlük Antreman sürem 110 dakikadır.

Sabah 10 dk. sahile kadar kalp ritmim 110 - 120 yürürüm 45 dk. kalp ritmim 140 koşarım sahilden evime 10 dk. 110 - 120 kalpritmim geri dönerim akşam 25 dk. da tek bölge Max. kilo Ağırlık Antremanımı bitiririm hemen üstüne 20 dk. inclene 15 speed 5 yürürüm...

Toplam Antreman sürem 110 dk. dır.

Yani yukarıda yazılan şekillerde kişiye yaptığı antremana dietine kim olduğuna nasıl olduğuna göre yediği içtiği değişir...

Benim Hocam Dünya şampiyonasına son hafta sıfır karbonhidrat alarak gitti.

Rakipleri 350 gr. Karbonhidrat alıyorlarmış günde.

Sebebini araştırmanızı tavsiye ederim.

Bertan

3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    androm kaç aydır/yıldır vg yapıyorsun..3 ayda çok fazla kilo almışsın ve büyük oranda yağlanmışsındır sanırım..(aldığın kasın daha düşük olduğunu farzediyorum) hernekadar diyet ile ilgili istekte bulunmuş olsanda eğer body yapalı çok olmadıysa ve yağlar çok rahatsız etmiyorsa ben bodye yeni başlayalara diyet-bulk döngüsünü tavsiye etmiyorum..daha yolun başında farzediyorum tabi..zira kas kaybını minimize etmek kolay iş değil..mevcut kilonu koruyarak bahsedilen basit şekeri ve yağı azaltırsan uzun vadede kilo vereceksin yada sabit kalacaksın..1 yıl boyunca hem sabit kalıp hemde kas çalışan birisi yağlarını azaltmış yerine kas kazanmış demektir..;)

Sayfayı Paylaş