8 haftalık lean-mass supplement kürüm hk.

Konusu 'Supplement Günlüğü' forumundadır ve JASON tarafından 14 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. JASON

JASON Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selam,

Yeni yıla supplement kürüyle gireceğim :)
    Kafamda oluşturduğum kür ile ilgili görüş ve önerilerinizi bekliyorum..

Whey Protein
    Amino
    Creatine
    L-carnitine
    Tribestan
    ZMA
    Arginine
    CLA
    Multi-Vitamin

(Tribestan kullanımına 2.hafta başlayacak, diğerlerine ilk hafta başlanacak)
    ( L-carnitine,tribestan ve arginine hariç diğer ürünler Optimum Nutrition. )

Dikkat edeceğim hususlar :

1- Günde 4-5 lt su içilecek
    2- Min 4 öğün yemek yenecek
    3- Günlük protein tüketimi 150-200 gr arası olacak.
    4- Kürün bitimine doğru, pro-liver tarzı bir ürünle karaciğer desteklenecek.
    5- Amino hapları sadece idman öncesi ve sonrası kullanılacak (8-10 gr önce, 8-10 gr sonra)
    6- Noxplode,plasmajet gibi NO-pumperlar ile HMB,Beta-Alanine gibi yan ürünler 2. ve 3.küre saklanacak.
    7- ilk 2 hafta içinde, haftada 3 gün workout yapılacak. Bu sayı 3. haftadan itibaren 4'e çıkarılacak.

Sormak istediğim noktalar :

1- Kullanacağım supplement'lerden birbirinin etkisini nötralize edecek ürünler var mı?
    2- Gözümden kaçan ve listeme eklememin bana büyük fayda sağlayacağı bir ürün var mı ( NO, hmb, beta-alanine dışında)
    3- Gideceğim spor kompleksinde yüzme havuzu da mevcut. Haftada 1-2 kere ağırlık idmanı sonrası yüzmenin kas hacmi gelişimine ve tonusuna olumsuz etkisi olur mu (bu öğrenmek istediğim en önemli konu, zira herkes farklı birşey söylüyor)
    4- Whey ve amino'dan geleceklerle de birlikte, günlük 6-7 gr arginine kullanımı yeterli midir ?
    5- Whey ve amino kullanımından günlük 15 gr glutamine ve 10 gr bcaa almış olacağım. Bu miktarlar yeterli midir yoksa takviye yapmalı mıyım?

Yardım ve görüşleriniz için teşekkürler..

Son düzenleme: 14 Aralık 2008
  2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    sağlıklı yorumlar için birkaç bilinmesi gereken var kanımca..
    yaşınız ve yağ oranınız nedir? nezamandır vg yapıyorsunuz?

3. JASON

JASON Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yaş 23,5
    boy 184
    kilo 83
    yağ oranını henüz ölçtürmedim
    aradaki kesintileri çıkarırsak net 2,5 yıldır vg yapıyorum

4. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Neden kombinasyonun 1. safhasında creatine çıkarıp yerine beta-alanine koymuyorsun merak ettim.

Elindeki creatini bitirmek istiyorsun sanırım :)

5. firebird

firebird Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    0
    Ben hayatımda böyle bir kombinasyon ne gördüm ne duydum

Whey hariç hepsini sil listeden ve paralarını cebine koy
    sonra 1 kutu noxplode al yanına bide cell mass al üstüne bide universal animal stak koydunmu bitti gitti

CLA Lcarnitin tribestan ZMA gibi ürünler ile 2.5 senedir vücut yapan birinin işi olmaz

supplement piyasası artık çok değişti ve gelişti şahane ürünler var ve bunları denedikçe tespitlerimizi görüşlerimizi paylaşıyoruz , yağ yakıcaksan hydroxycut lipo6x hotrox animal cuts dren athropex gibi kalitesi belli ürünleri kullan

aminomu kullancaksın al weider universal kullan

Son düzenleme: 15 Aralık 2008
  6. Malebolgia

Malebolgia Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Çok klasik bir kombinasyon olmuş, nesine şaşırılıyor anlamadım.

Whey
    Amino
    Creatine
    Multivitamin

Zaten bu dörtlü old-school denen, en bilindik stacklardan. Bence Amino yerine BCAA ve Glutamin kullanılabilir.
    Creatin Monohidrat bazı vücütlarda su tutabiliyor, yeni nesil creatinler tarcih edilebilir.

CLA
    L-Carnitine

Carnitine Wheyde de Aminoda da bi miktar bulunur ama yinede antreman öncesi tercih edilebilir. Ben hiç bir yararını görmediğimden fos bir ürün olarak görüyorum ama tercih meselesi.
    Kilo içinse, CLA'ya bu dönemde ara verilebilir ama kimileri CLA uzun vadede işe yarıyor diyor o yüzden kesmek istemeyebilirsin. CLA aynı zamanda iyi bir yağ asidi ama onun yerine Balık Yağı (Omega 3) tercih edilebilir.

Son düzenleme: 15 Aralık 2008
  7. JASON

JASON Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Firebird amacım minimum yağ ile hacim almak, bu amaç için de :
    CLA (bel ve göbekteki yağların azalımındaki etkisi birçok deney ve araştırma ile ispatlanmıştır)

L-Carnitine (metabolik enerji sağlamak için, yağların enerji olarak kullanımını hızlandırır, bu da birçok deney ve testle kanıtlanmıştır)

Tribestan (yabancı forumlarda çok yoğun biçimde tavsiye edilen ve doğu bloğu halterci ve bodycilerinin yıllardır kullandığı bir test artırıcı)

ZMA ( etkisini ispatlayan kesin bir araştırma olmamakla birlikte bu ürünle de ilgili çok fazla sayıda tavsiye ve olumlu geribildirim mevcut)

Bu saydığım ürünleri 2-3 yıllık bir bodyci kullanmaz diye birşey ilk kez duyuyorum, çünkü bahsettiğim özellikleri sadece yeni sporcularda etkili değil, aksine tecrübeli sporcular bu ürünlerden daha verimli faydalanabilir.

Böyle bir stack görmedim demişin ama Andre hocamızın "öncelik supplement kürü olsun" adlı makalesini okumamış mıydın? Bu makalesindeki kombineler de benimkiyle nerdeyse tıpatıp aynı.

https://www.bodyforumtr.com/plugins/p2_news/printarticle.php?p2_articleid=65

Bu makalede hocamızın önerilen stacklere bakalım:

4-6 Hafta Whey Protein-Weight Gainer-Creatine-Glutamine-Arginin kürü
    4-6 Hafta Whey Protein-Amino Asit-Creatine-Glutamine-Arginin-Ornitin-Tribulus kürü

Malebolgia arkadaşımızın da dediği gibi, Whey-Amino-Creatin-Multivitamin-Tribulus-Arginin gibi ürünler kürlerin temelini oluşturur. Whey hariç kalanları kullanma dersen, bu makalenin doğruluğunu inkar etmiş olursun ki eminim bu makale bu sitedeki en sağlam ve faydalı makalelerden biridir.

sleepyNeden kombinasyonun 1. safhasında creatine çıkarıp yerine beta-alanine koymuyorsun merak ettim.

Elindeki creatini bitirmek istiyorsun sanırım :)

Creatine'i kürden çıkart demişsin, yanlış mı anladım? Creatine proteinden sonra en çok kullanılan ve tavsiye edilen 2.ürün. Böyle bir tavsiye hayatımda ilk kez duyuyorum.

Arkadaşlar sizlerden ricam, özellikle sorduğum sorularla ilgili olarak bana yardımcı olmanız ama malesef konu başka yerlere sapmış..

İlgilenen herkese teşekkürler..

8. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Creatin, proteinden sonra en çok tercih edilen ürün!

Önce yeni creatin çeşitleri denendi. Şimdi ABD ve supplement a ulaşması kolay ülkelerde beta-alanine fırtınası esiyor. Beta-Alanine/Histidin ikilisinden her yerde bahsediliyor. bb.com' a girip okuyabilirsin.

Birçok kombine ürünün içerisinde var zaten.

Böyle bir ürün dururken creatin monohydrat, bana göre ancak elindeki creatini bitirmek için kullanılır.

Ki bakıyorum 2. kür için beta-alanine düşünüyorsun. O yüzden yazdım acaba elinde kalan creatin var da bitirmek mi istiyosun diye.

Bir başlık açıp yorum isteyip yorumlar geldikten sonra her yoruma "bunda kıl bunda tüy var" diyip ondan sonra sonuçta olayı sizin dediğinize getirmek gibi bir amaç varsa bundan sonra ben buraya mesaj yazmam.

Gayet düzgün bir şekilde fikir belirttim. Neden beta-alanine değil de creatin tercih ettin sorusunu sordum, ki o soruya da bir cevap vermemişsiniz.

İyi çalışmalar size.

9. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    yaşını sormamın sebebi testo artımına ihtiyacın olup olmadığını görebilmekti..
    zma ve tribulus içerikli ürünler bile etiketlerine yazarlar 25 yaş üzerinde en iyi sonuç alınabilir diye..

firebird'e animal stack dışında katılıyorum..

amino asit yerine düşük karb.lı whey alman yeterli bence..nitrotech.te 28.5gr.da 2gr şeker var ve çok değil..

nitrotech - celltech - animalpak (yada orangetriad,multi-v tarzı daha basit bir multi)
    gayet lean mass tabir edilen yağsız kas gelişimi için uygundur..

arginine dolayısı ile N.O. için güncel markalardan birisi olabilir..(nanovapor,sp250,noxplode,nanox9 vs..)

http://www.bodybuilding.com/store/proteinfinder.htm bu linkten karb oranlarına göre aratabilirsin proteinleri..

ayrıca yine firebird'ün dediği gibi yeni nesil termojenik yağ yakıcı-enerji sağlayıcı ürünler daha mantıklı bu dönemde..

başarılar diliyorum..

firebird bunu beğendi.
  10. firebird

firebird Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    0
    Jason minimum yağ ile hacim almak diye birşey yok , bulk dönemi ve definasyon dönemi var , hacimi vücuda verirsin sonra definasyona girersin ve bu definasyon döneminde CLA L carnitin ile birleşip yarım kutu hydroxycut hardcore veya animal cuts etmez etseydi 1 tanesi 8 diğeri 32 dolar olmazdı

11. JASON

JASON Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    beta-alanine'in methini birçok yerde gördüm lakin creatine'i bırakıp beta-alanine'e geçmek pek mantıklı değil ancak ikisinin kombinesi yapılabilir ki 2. ve 3. kürlerimde bunu yapacağım.
    Amacım haklı çkmak veya kürüme yapılan eleştirileri çürütmeye çalışmak değil ancak anlamadığım nokta, özellikle öğrenmek istediğim 5 soruya neden kimsenin cevap vermediği?

Sormak istediğim noktalar :

1- Kullanacağım supplement'lerden birbirinin etkisini nötralize edecek ürünler var mı?
    2- Gözümden kaçan ve listeme eklememin bana büyük fayda sağlayacağı bir ürün var mı ( NO, hmb, beta-alanine dışında)
    3- Gideceğim spor kompleksinde yüzme havuzu da mevcut. Haftada 1-2 kere ağırlık idmanı sonrası yüzmenin kas hacmi gelişimine ve tonusuna olumsuz etkisi olur mu (bu öğrenmek istediğim en önemli konu, zira herkes farklı birşey söylüyor)
    4- Whey ve amino'dan geleceklerle de birlikte, günlük 6-7 gr arginine kullanımı yeterli midir ?
    5- Whey ve amino kullanımından günlük 15 gr glutamine ve 10 gr bcaa almış olacağım. Bu miktarlar yeterli midir yoksa takviye yapmalı mıyım?

Haklı haksız tartışması yapmaktansa bu sorular üzerine odaklanalım lütfen..

12. JASON

JASON Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    minimum yağ ile hacim almak diye birşey elbette ki vardır ki bunun en güzel örneği primobolan kürüdür veya temiz ve protein ağırlıklı bir diyetle birlikte cla-lcarnitine kullanmaktır, fakat bu profesyonel seviyede özen gerektirir. CLA'nın bu noktada faydası, tüketilen besinlerin yağ olarak depolanmasını kısmen engelleyip yağ oranını azaltmasıdır.

13. JASON

JASON Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tribestan ve zma'nın testo seviyesine olan etkisini, kür öncesi kür ortası ve kür sonu olmak üzere üç kan testi yaptırarak plazmadaki testo seviyesine bakarak tespit edeceğim. ZMA fos çıkabilir ama tribestan'ın etkisinden şüphem yok :)

14. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    minimum yağ ile hacim neden yok?
    normal supplementlar ve doğru beslenme ile gayet kolay..

burda minimum yağlanmadan kastın yarışma öncesi yağ oranlarında kendini tutabilmek değil yaz sezonuna göre biraz fazla yağlanarak kas yapmaktır diye düşünüyorum..

bulka çok yağlı girmek bir tercihtir kaçınılmaz değildir..
    kan şekerinin çok yükselmemesinde ve öğünleri artırmada bitiyor iş..

Jason senin diğer sorularına gelince forumda çoğu uzun uzun tartışıldı..
    benim yada birilerinin inceleyip sana cevap yazması yerine senin incelemen çok daha verimli olur..
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/y-zme-ve-bodybuilding-bir-t1109.html?t=1109&highlight=y%FCzme
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/y-zme-ve-fitness-t14060.html?t=14060&highlight=y%FCzme
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/glutamine-nedir-t2629.html (şahsen 15gr.a kadar 3x5gr kullanıyorum)
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/tags/arginine/

bonatschi ve firebird bunu beğendi.
  15. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    - Ağırlık antrenmanından sonra yüzeceksen bunu sadece rahatlamak için yap. Çünkü yüzmede vücudun birçok kasını kullanıyorsun.
    Bir yüzme antrenmanı şeklinde yüzersen kas kaybına uğrarsın.

Bu hatayı 1 sene önce ben yaptım. Antrenmandan sonra 4*400 m yüzüyordum. Hocam kendisine bahsettiğimde nedenleriyle birlikte yapmamam gerektiğini söylemişti bana.

- Arginine karışık bir konu. Öncelikle ne için kullandığın önemli.

Antrenmandan önce alınan arginine antrenman sırasında salgılanan GH' yi azaltıyor. Buna karşılık pump etkisini artırıyor.

Gece yatmadan önce büyüme hormonu salgısını artırmak için kullanılacak miktar ise sanırım 5-10 gram arasında değişiyor.

Sorunda asıl üzerinde durulması gereken nokta arginine' in GH salınımını artırabilmesi için 5 gr'lık minimum miktarı tek dozda mı yoksa birkaç dozda mı almak gerekiyor?

Bunu ben de bilmiyorum; ama tüm araştırmalarda arginine kullanımı 5 gr'dan başlıyor. Sanırım GH üzerindeki etkisi 5 gr'dan sonra görülüyor.

- Aldığın bcaa ve glutamin miktarının ise yeterli olduğunu düşünüyorum.

İyi çalışmalar dilerim.

Son düzenleme: 16 Aralık 2008
  16. bodypower34

bodypower34 Yeni Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    benim anlamadıgım neden bukadar abartıldıgı konunun bir whey,bir bcaa,gulutamin,birde hydcut al tamamdır az hacim almaksa kastın zaten beslenmene dikkat etmezsen kutuyla yutsanda sana bir fayda getirmeyecektir unutma bunu

17. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    sorı sorarsın cevap yerine akıl verirler

-benim bldiğim çakışmayapan tek ürün ikilisi nitro ile glutamin başka varsa ben bilmiyorum
    -sanmam bu kürde bile karaciğer tedavisini akıl etmişiniz neyaptığınızı biliyosunuz yani kim daha fazla yüklen diyeblir ki
    -yüzme dinlenme sürecini yaşamayı önler antrenman sonrası gerilimi atmak için max 500m olabilir ama kasları üşütmemek ekstra gerilim yaratmamak şertıyla :d
    -karaciğer mükemmel bir sentezleyicidir 6-7 gram bana göre yeter size göresini bilmem
    -iyidir iyidir

Sayfayı Paylaş