8 GyM Yağ Yakımı Günlüğü

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve 8 GyM tarafından 24 Aralık 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 43 üye.
  1. Zizxy

Zizxy Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Mobilya Makina Operatoru
    Yer:
    istanbul
    Makro ihtiyaclarimi % 45-50 karb % 15-20 yag %25-30 arasi protein olarak aliyorum. Kalori hesabimi da yapiyorum hocam sadece kafama takilan saat konusu. Kalori ve makrolarimi tam anlamiyla aldiktan sonra saatin bir onemi varmidir ? Yatmadan 1 saat once yemek yaglanmaya sebebiyet verir mi acaba?
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Aralık 2016 ---
    Kalori ve makrolarda problem yok. Yaptigim sekilde devam ediyorum korkmustum soru isaretleri kalkti tesekkur ederim.
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Aralık 2016 ---
    Tesekkur ederim dostum bilgi ve vakit ayirdigin icin. Soru isaretleri tek tek kafamdan kaldi.
    Saglikli gunler sana dostum.

2. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Leptin hormonu maalesef öyle kolay kullanılamıyor. Mesela plastik şişelerden su içtiğinde bile MHS eksikliğine neden oluyor(Beyinde Leptin tarafından üretilen,salgılanan bir hormon)Bunun eksikliği mutluluk ve uykuyu da etkiliyor.Leptin üretimi de etkilenmiş oluyor.
    Stresli isen, leptin hormonu ciddi olumsuz etkileniyor. Egzersiz yapmazsan etkileniyor, egzersizi uzatırsan bu sefer de etkileniyor.
    Yani, akşam aç uyu yağ yakılsın değil sadece. Bir bütün olarak bakmak lazım.
    Leptin hormonun asıl amacı, vücut kitle indeksini olması gereken değerde tutmak.Yağ fazla ise leptin de artış, vücutta yağ azaldığnda da leptin hormonunda azalış meydana geliyor. Amacı sağlıklı vücut yağ-kas dengesi aslında.
    Ama dediğim gibi, leptini etkileyen diğer faktörlere dikkat edilirse faydalı olarak vücut yararına kullanılabilir.

8 GyM arkadaşa da başarılar dilerim bu süreçte.

3. 8 GyM

8 GyM Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    53
    Bugün 1 Ocak 2017
    Yeni yılın ilk saatleri.Bu yıl kilolarımdan kurtulma yılı olsun.Dar gömleklere sığma yılı olsun.
    Öz güvenimin geri geldiği bir yıl olsun.Annemin artık benim yüzümden ağlamadığı bir yıl olsun.
    Bir kızı sevdiğim,o kızın da beni sevdiği bir yıl olsun.Artık yalnız olmak istemiyorum,yalnızlığımın bittiği bir yıl olsun.
    Tüm bodyforumtr takipçilerinin yeni yılı kutlu olsun.MUTLU YILLAR...

Winches919 ve Dvrmchrky bunu beğendi.
  4. 8 GyM

8 GyM Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    53
    KİLO:121.5
    121.5 kiloya yükseldim.
    Yılbaşı gecesi teyzemlere misafirdik.Akşam diyeti bozmak zorunda kaldım.Hem de sabaha kadar,ye babam ye.
    Kahvaltıda gözüm ne gördüyse artık börek,lavaş,pide,patates kızartması vb. sayamayacağım sağlıksız şeylerle beslendim.
    Zaten uzun süredir yanlış bir şekilde besleniyordum.Bunun sonucunda 121.5 kilo oldum.En kısa sürede toparlayacağım.

5. Zizxy

Zizxy Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Mobilya Makina Operatoru
    Yer:
    istanbul
    insallah.

6. 8 GyM

8 GyM Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    53
    KİLO:119.2
    Zaman zaman diyet konusunda zor günler geçirsem de,yavaş yavaş diyete alışıyorum.İlk günler çok fazla yemek krizleri geliyor.
    Eğer o krizlere karşı koyabilirsen,bir müddet sonra daha güçlü bir hale geliyorsun.Aklıma hemen sevdiğim bir söz geliyor;
    Bazı yenilgilerin nedeni,insanların işi yarıda bıraktıklarında,başarıya ne kadar yakın olduklarını bilememeleridir.

7. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Tebrik ederim.
    Sağlıklı zayıflama biraz da bütçe işi. Yani, bütçen olunca, alternatifleri çoğaltabiliyorsun. Ben zayıflamak istediğimde tatlı krizini protein barlarla telafi etmek isterdim ve her gün 3-5 tane alırdım. Tatlıya dayanamıyorum.
    Diğer şeyleri de katarsak(kuruyemiş, light yoğurt,salata vs..) düzenli bir bütçen olmalı.
    Sağlıklı zayıflamayı kastediyorum tabi.Yoksa sağlıksız zayıflamak için paraya gerek yok.

Zizxy bunu beğendi.
  8. 8 GyM

8 GyM Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    53
    KİLO:118.9
    Gerçekten istediğiniz bir şeyden asla vazgeçmeyin.Beklemek zordur;fakat pişman olmak çok daha zordur.

9. 8 GyM

8 GyM Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    53
    KİLO:118.7
    Devam...

10. 8 GyM

8 GyM Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    53
    KİLO:118.4
    Deneyimlerim;
    Her gün tartılmak insanın psikolojisini çok kötü etkiliyor.Zamanı resmen yavaşlatıyor.Haftada iki gün tartılmayı,kendime alışkanlık haline getirmeye çalışacağım.Pazartesi ve Cuma günleri tartılacağım.

Zizxy bunu beğendi.
  11. RALTUNDA

RALTUNDA Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Haftada bir gün tartılmak en mantıklısı ve ideali!!

Ya cuma olur yada pazartesi. Ben her pazartesi tartılma taraftarı oldum

12. Kardanadam88

Kardanadam88 Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yönetici
    Yer:
    Istanbul
    Kardeşim benden sana tavsiye bu diyete alışma , kendini de alıştırmaya çalışma çünkü sürdürülebilir bir diyet değil. Biraz egzersiz yaparak , basit karbonhidrat ve şeker almadan porsiyonlarını azaltırsan otomatikman 2-3 aya iki haneli rakamlara inersin. Bu diyet seni çoğu kez krizlere sokacak ve diyeti bozarak psikolojini de bozacaksın. Diyet yapma , beslenme tarzını değiştir sağlıklı şeyler tercih et , çok rahat kilo verirsin. Sonra dan zaten sıkı bir diyete ihtiyacın olacak , o zaman yaparsın. Baştan bu kadar sıkarsan yorulur bırakırsın benden söylemesi. Ben 45 kilo verdim ve seninle aynı durumdaydım.

Tartıya da çıkma boşver , 15 günde 1 yada ayda 1 yeterlidir. Ama sana esas durumunu gösterecek şey giydiklerin olacaktır.

13. 8 GyM

8 GyM Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    53
    Kardeşim gerek RALTUNDA olsun,gerek sizler gibi değerli üyeler olsun,sayenizde beslenme alışkanlığımı değiştirdim zaten.Günde 3-4 öğüne çıkardım.Yalnız akşam 20.00'den sonra hiçbir şey yemiyorum.
    SİZ NASIL ZAYIFLADINIZ?
    Nasıl zayıfladığınızı,neler yaptığınızı anlatan bir yazı yazarsanız,gerçekten çok memnun olurum.Şimdiden TEŞEKKÜRLER...

14. Kardanadam88

Kardanadam88 Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yönetici
    Yer:
    Istanbul
    Yazıcam bende işten güçten fırsat bulamıyorum ki :) Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ben yaptıysam herkes yapar ya. Önemli olan kafada bittirmek zor birşey yok aslında.

15. RALTUNDA

RALTUNDA Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Abi sana az çok yazdım :)). Ama yinede yazarım. Sıkılmam. Yeterki başarasın.

Ama beslenme çok önemli abi!!!

16. 8 GyM

8 GyM Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    53
    Bu Kavga Benim Kavgam Değil
    Hayatımın en güzel yıllarını şişman olarak geçirdim.Hiçbir zaman istediğim kıyafetlerin içinde nefes alamadım.
    Hiçbir zaman bir kızın sıcaklığını hissedemedim,sarılıp koklayamadım,dokunamadım.
    Öz güven,öz saygı ve öz sevgi bakımından her zaman eksik yaşadım.Anladım ki herşey insanın özünde (kendisinde) bitiyor.
    EY BUNU OKUYAN KARDEŞİM.Bu kavga hepimizin kavgası.Pes etmek gibi bir seçeneğimiz artık kalmadı.
    Zaman savaşçı olma zamanı.Zaman hayalimizi gerçekleştirme zamanı.
    Zaman Kahraman olma zamanı...

RALTUNDA, Mr.Shoulders ve Zizxy bunu beğendi.
  17. RALTUNDA

RALTUNDA Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Selamaleykum kardeşim. Nedir son durum? Beslenmen nasıldır?

18. 8 GyM

8 GyM Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    53
    Ve Aleyküm Selam Kardeşim.Bazen,ortada hiçbir neden yokken,açlık krizleri geliyor.Evde ne kadar zararlı şeyler varsa (ekmek,makarna,gazlı içecekler vb.) bir anda hiç sorgulamadan saldırasım geliyor.Acaba bu yaşadığım krizler geçecek mi?Gerçekten çok zor bir durum.Durduk yere sinirleniyorum krizler geldiğinde.Yaklaşık otuz dakika bekledikten sonra azalıyor ve ekseriya (genellikle) akşamları baş gösteriyor bu durum.
    Ama yapamam,ne olursa olsun vazgeçemem.
    Bu savaş benim savaşım olmaktan çıktı artık.Beni takip eden üyeler ve ziyaretçiler var.Belki başkasına örnek olacağım ve bir insanın hayatını değiştireceğim.Benim pes etmem belki onların da pes etmesine neden olacak.
    Ben kilo konusunda çok sıkıntılar çektim.Koşmanın ne demek olduğunu unuttum.Hayal ettiğim kıyafetlerin sadece hayal olarak kalmasından artık sıkıldım.Ben hafif olmanın nasıl bir şey olduğunu unuttum.Pes etmeyeceğim.
    121.5 kilo ile başladım ve 71.5 kiloya inene kadar devam edeceğim.Hedefim 50 kilo vermek.
    Pes Etmek Yok...

RALTUNDA ve Zizxy bunu beğendi.
  19. RALTUNDA

RALTUNDA Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Canım kardeşim hepsi geçecek. Sen iradeni ortaya koy. Bilmiyorum ailen ilemi yaşıyorsun. Ama sana ayak uydurmaları gerek biraz.
    Evdeki sana uymayacak gıdaları belli bir süre almasınlar ve sende teşvik et.
    Kola,cips, hamur işi vb.

Yapıcaksın kardeşim yapacaksın başka yolu yok ( kızayım biraz :) )
    Bak yazı düşün şuan en güzel zamanda başladın daha önünde 4-5 ay var yaza. O zamana kadar 2 haneli rakamlara inersin rahat rahat!!!

Hadi kardeşim yediklerin için pişmanlık yaşama artık. AT ÜZERİNDEN ŞU ATEŞTEN GÖMLEĞİ!!!!!!

Zizxy bunu beğendi.
  20. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    dostum süper gidiyorsun:)
    --- Mesaj birleştirildi, 15 Ocak 2017 ---
    bana kalırsa kiloya değil yağ oranına ve yağ miktarına önem ver

byarif06 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş