8 GyM Yağ Yakımı Günlüğü

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve 8 GyM tarafından 24 Aralık 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 43 üye.
  1. yusufincikli

yusufincikli Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Yanlis anlamazsan beslenme konusunda bu kadar bilgili oldugunu iddia ediyorsan nasil bu kadar kilo aldin.. Yani bi kaza hastalik falan mi gecirdin.. Ama insallah basarili olursun hedefine giden yolda

2. Berkay YAŞACAN

Berkay YAŞACAN Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rize
    İnsan başına bir şey gelmeden yeterince bilinçlenmiyor hocam büyük ihtimalle bu duruma geldikten sonra bu arkadaş başlamaya karar verdi ve araştırdı

yusufincikli bunu beğendi.
  3. 8 GyM

8 GyM Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    53
    Canım dostum;
    MESELE BİLMEK DEĞİL,BİLGE OLMAKTA GİZLİDİR.MESELE YAŞAMAKTA GİZLİDİR.
    Aslında sen bunu yazarken "bilgili olmak"diye bir şey yazdın.Aslında bu sözün o kadar derin ki.Bilgi ile bilgelik aynı şey değildir.Mesela kitap okumanın ne kadar önemli olduğunu bilirsin değil mi?Bu bir bilgidir.Fakat o kitabı okumak,bilgeliktir.İstersen 3 tane üniversite bitir ve bir dünya bilgi sahibi ol,onu hayata geçirmediğin sürece bilge olamazsın.Herkes kadına el kaldırmanın yanlış olduğunu bilir.Bu bir bilgidir.Adama sormuşlar karını hiç dövdün mü diye.Adamın cevabına bakar mısınız "ALLAH'IN BANA EMANET ETMİŞ OLDUĞU BİR VARLIĞA NASIL KÖTÜ MUAMELE EDEBİLİRİM".İşte benim gözümde bu adam bilgedir.Çağımızda insanlar "biliyorum ama yaşamıyorum" gibi bir durum içerisindeler.
    Ben artık bilgi sahibi olmak değil,bilge olmak istiyorum.YAŞAMAK İSTİYORUM...

Ftr_ve_fitness, Humbaracı, afka9 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  4. Steinner

Steinner Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Çok zorlu bir süreç geçireceğin kesin. Bende kilo vermeye çalışıyorum. İnşallah başarırsın. İns bu uzun süreçte motivasyonun ilk günkü kadar yüksek olur. Takipteyim.

5. Mr.Shoulders

Mr.Shoulders Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Konya
    Takipteyim Abi İnşallah Hedeflerine Ulaşırsın..

6. Darkmoon53

Darkmoon53 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Koni takip.

HTC One mini 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. CCK

CCK Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Bro takipteyim inşallah başarırsın. Bilgini ve motivasyonunu yüksek gördüm benim de yağ yakım günlüğüm var karşılıklı yardım - eleştiri vs. olursa sevinirim.
    Kolay gelsin.:)

Winches919 bunu beğendi.
  8. yusufincikli

yusufincikli Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Dostum son olarak bir sey soracam.. Leptin hormonunu 4 5 saat birsey yemezsek devreye girer demissin nerden arastirdin bunu? Normalde yag yakilirken ortaya cikar bu hormon ve esik ustu antrenmanlarda ortaya cikar genelde uzun kosularda veya dayaniklilik antrenmaninda... Muhtemelen 4 5 saay acliktan sonra karbonhidrat bitecek ve yag yakimina baslayacak o sebeple leptin hormonu salgilancak diye mi dusundun? Yani bende arastirdim ama o sekilde bir artis olmaz yaziyor kaynaklarda aciklarsan sevinirim cunku onemli bir yerden ele almissin konuyu

9. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    inşallah hedeflerine kısa zamanda kavuşursun, beslenme şeklinizden fayda görecekseniz tabikide o şekilde devam edebilirsiniz.Ben sadece bilidiğim yöntemi söyledim, başarılar;)

10. RALTUNDA

RALTUNDA Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Hocam selamaleykum. Öncelikle ALLAH yardımcın olsun. Zorlu ve başarılı bi süreçtesin!!

Şimdi bak ben 122 kilodan 81 kiloya düştüm. Boy 173.

Ve toplam 8 ay oldu. Nisan da başladım ve aralıktayız. Hala da devam ediyorum. Beslenme ve sporuma.

Şimdi benim tecrübelerime göre 40 kilodan fazla vermiş biri olarak. Yaptığın diyet türü bana göre yanlış.

Besleyeceksinki vücut gelişsin. Besleyeceksinki vücut zayıflasın.

3 yumurta, 10-15 zeytin, salata, 2 dilim çavdar ekmeği. bunları bende yiyordum. Ama akşama kadar değil. O zaten 4-5 saat sonra gidiyor. E sonra neyle besleyeceksin vücudunu??

Gel kendine güzel bir beslenme programı yap. Madem bu kadar bilgi var. Madem bu kadar hırs ve azim var.

Bu iş 2 öğünle olacak iş değil. Bende yaşadım. Bende o zamalardan geçtim!!

Güzel bi beslenme programı ile ve ilk 1.5 2 ay kardiyo ve karın hareketleri ile. Belli bi noktaya gelir. Sonra spor salona gidip. Vücut olarak yavaştan başlarsın ( ben yürüyüş ve bisiklet olarak 2 ay evde kendimi toparlayıp sonra salona geçtim)

Darkmoon53 ve Zizxy bunu beğendi.
  11. 8 GyM

8 GyM Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    53
    Can Dostum RALTUNDA;
    Öncelikle seni tebrik ederim.Eğer müsaitsen,bu kadar kiloyu verirken yaşadıkların,çektiğin zorluklar,motivasyonun ve bu kadar kiloyu hangi yöntemle verdiğin hakkında beni ve değerli bodyforumtr takipçilerini bilgilendirirsen gerçekten çok mutlu olurum.Şimdiden TEŞEKKÜRLER...

12. RALTUNDA

RALTUNDA Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Benim verdiğim şekli kısaca anlatayım.
    Nisan 11 de hikaye başladı. Sadece bir yürüyüş bandı ile. Ve bir tane piknik tüpü ve yemeklerimi koymak için plastik kaplar.
    Sabah iş yerine geldiğimde 2 dilim çavdar ekmek. 10-15 zeytin. 3 yumurta. Peynir. Ve salata tabağı şeklinde idi.

Öğle yemeklerim sürekli tavuk ve kırmızı etti. Balık sadece hafta sonları tüketiyordum.

Akşam yemeği ilk 1.5 ay yoktu. ZATEN EN BÜYÜK YANLIŞ BURDA İDİ. Akşam 7 den sonra katiyen birşey yemiyordum. Sadece gece yatmadan. Bir kase light yoğurt. İçine acı biber ve limon ekleyerek tüketiyordum. Yağ yakması amacıyla. Ama ne derece faydası vardı. Onu tam göremedim.

Motivasyon sadece ve sadece kafada bitirmekti. En büyük motivasyonum yaz tatilimdi. BEN BU YAZ TATİLİNE AZDA OLSA ÇOKDA OLSA FİT OLARAK GİRECEĞİM DİYE. KENDİMİ MOTİVE EDİYORDUM. VE BAŞARDIM ELHAMDÜLİLLAH.

Zayıflamaya başlayınca vücudum bana diyorki. Kardeşim sabah yediğin yumurta azzzzz. Yediğin tavuk az. ( sadece 220 gram tüketiyordum) Bulgur yemiyorsun. Ben bunları istiyorum diyordu. Yani kısacası vücudumu doğru beslemediğimi anladım. Ve diyetimi değiştirdim.

Öğünlerimi çoğaltıp metabolizmamı hızlandırdım.

Zorluklara gelince ilk 1.5 ay benim için çok zordu. Yatakta açlıktan kıvranmak nedir öğrendim. İşte o bir buçuk ay keşke akşamları az da olsa tavuk göğsü veya biraz sebze yemeği tüketseydim. Ama işte. ESKİ DİYETİSYEN ALIŞKANLIKARI!!!!!!!!!!!

Kardeşim olayın özü şu yiceksin yiceksin ki vücut da senin istediğine cevap versin. Zayıflamak çok kolay iş. Tartıda rakamı az görmekle iş bitmiyor inanki. Devamı var. Yaşıyorsun sonuçta. Nefes alan bi canlısın. Düzenli ve dengeli beslendikten sonra inan kilo almazsın.

Şimdi önümüz yaz. Bunu düşünerek kendini motive edebilirsin. Ve AZİM AZİM AZİM. Disiplin çok önemli. Ben günde yeşil çayımı içmesem. Strese giriyorum. Neden çünkü bu iş disiplin kararlılık istiyor.

Şimdi top sende hocam. Beslenmeni burda çok saygıdeğer arkadaşlar var. Onların yardımı ve bende yardım ederim. Güzel bir beslenme listesi ile. Çok şey değişir. Ve unutma iş sadece zayıflamakla bitmiyor. İŞİN SIRRI ZAYIF KALMAKTA. BUNU BECEREBİLİRSEN NE MUTLU SANA!!!!!

Bussraa ve Zizxy bunu beğendi.
  13. 8 GyM

8 GyM Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    53
    KİLO:119.8

Bilgi size güç verir;ancak saygıyı bilgeliğinizle kazanırsınız.

CCK bunu beğendi.
  14. yusufincikli

yusufincikli Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Benim soruya cevap vermedin gormedin heralde..

15. 8 GyM

8 GyM Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    53
    Kardeşim,ben Canan Karatay'dan öğrenmiştim Leptin Hormonunu.Bu hormon yemek yedikten 4 saat sonra ve gece 02.00 ile 05.00 arasında salgılanan bir hormon.
    1994 yılında ayılarda keşfedildi.Ayılar kış uykusuna yatarken müthiş yağlıdır.Ayıların metabolizması çok enteresan,hamileliklerini kış uykusunda geçirir,doğum yapar,bebeklerini emzirirler.Nisan'da karlar eriyip inlerinden çıktıklarında bir deri bir kemik kalmışlardır.Bilim adamları bunu araştırmış.Leptin hormonunun tüm hormonları idare ettiğini ortaya çıkarmışlar.Daha sonra yapılan araştırmalarda insanlarda da Leptin tespit edilmiş.Leptin,yağların metabolik olarak yanmasını sağlıyor,yani yağları ara öğün olarak kullanıyor.Bu hormonun salgılanmasına izin verirsek sağlığımıza kavuşuruz ve kilolar gider.
    Eğer günde 3-4 öğün yemek yenilse bile akşam 20.00'den sonra yemek yememeye özen gösterilmelidir.BEN DE GÜNDE 3-4 ÖĞÜN BESLENMEYE VE 20.00'DEN SONRA YEMEK YEMEMEYE,AKŞAM 22.00 CİVARI 1 KASE YOĞURT YİYEREK GÜNÜ KAPATMA KARARI ALDIM.BU KARARI ALMAMDA BANA FİKİR VEREN BODYFORUMTR AİLESİNE TEŞEKKÜR EDERİM...
    Yakın zamanda yediğim yemekleri yazarak diğer arkadaşları da bilgilendirmeye çalışacağım.

CCK bunu beğendi.
  16. Zizxy

Zizxy Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Mobilya Makina Operatoru
    Yer:
    istanbul
    Hocam aksam 8den sonra yemek yememeye ozen gostermek lazim diyosun.
    BODY ile ugrasiyorum 3 aydir. Antreman aksam 8.30 gibi basliyor 9.30 gibi bitiyor yemek yemem 10u buluyor. Ben nasil yapicam peki ? 10dan sonra yedigim yemek komple yaga mi donusturulecek ? yoksa kaslarin ihtiyaci karsilanacakmi?
    Sonucta kilo almak istiyorum BULK donemindeyim.

17. CCK

CCK Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Bu hormon konusunda bilgim yok.
    Üç dört yıldır kendi çapımda uğraşan biriyim bence yediklerinin yağ olması konusunun saat kaçta yenildiğinden çok kaloriyle alakalı. Günlük kalori ihtiyacından fazla aldığın kalori proteinden de olsa yağlanmaya sebebiyet verebilir.
    İşin özü günlük kalori ve makro takibi yapman, bilmiyorsan öğrenmen senin için daha faydalı olacaktır.

18. RALTUNDA

RALTUNDA Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Ben 3 ay boyunca akşam saat 8 antreman. 10 bitiş. Ve yemek yemem 10.30 buluyordu.

Ve bu 3 ayda ben 20 kiloya yakın verdim. Ben zararını görmedim. Ama şöyle birşeyde var. Yedikten 4 saat sonra uyudum!!!

19. 8 GyM

8 GyM Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    53
    Zizxy Kardeşim,Hem senin hem de diğer üyeler için bu konu hakkında bilgi vereceğim.Fakat yazımın son cümlelerini dikkatle oku.
    Doğru yapılmış bir antrenmandan sonra kaslarda travmalar oluşuyor.Mikroskobik yırtıklardır;yani mikroskopla görülebilecek yırtıklar oluşur.İşte aslında antrenmandaki en birincil hedefimiz,mikroskobik yırtıklar meydana getirebilmemiz için DOĞRU AĞIRLIK VE SON TEKRARLARDAKİ ACI EŞİĞİNİ AŞMAYA ÇALIŞMAK;yani acıya rağmen devam edebilmek gerekiyor.Seni diğerlerinden ayıracak şey tam olarak budur.Vücudun yanacak ve acıyacak.Zihnin yeter diyecek;ama devam edeceksin.Travmayı yaratacak olan şey budur.Spordan sonra enerji depolarında da boşalma olacak.

Bu olaylardan sonra saat kaç olursa olsun,onarımın başlaması için ve enerji depolarına takviye için yemek yemek zorundasın.Kilo alıp vermemizi saat kaçta yediğimiz değil,aslında NEYDEN NE KADAR MİKTARDA YEDİĞİNİZ BELİRLER.

Ben kilo vermeye destek olması açısından Leptin Hormonunu aktif hale getirmeye çalıştığım için,amacı yağ yakmak olan arkadaşlara saat 20.00'den sonra yemek yemeyi önermiyorum ki;gece Leptin Hormonundan en iyi şekilde faydalansınlar.Kalori kısıtlaması yaparak da kilo verirsiniz;ama Leptin Hormonundan faydalanmak kilo vermek isteyenler için bir nimettir.
    Umarım faydalı olmuştur.

Zizxy ve Onurozby bunu beğendi.
  20. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    Meal timing broscience.gece 12de pilav tvuk yiyip yarışmaya kupkuru katılan var.kalorine bakar

Sayfayı Paylaş