8 GyM Yağ Yakımı Günlüğü

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve 8 GyM tarafından 24 Aralık 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 43 üye.
  1. 8 GyM

8 GyM Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    53
    KİLO:120.6
    Ölçüler:
    Boyun:42 cm
    Göğüs:118 cm
    Bel:130 cm
    Kalça:123 cm
    Bacak:80 cm
    Baldır:48 cm
    Kol:43 cm
    Ön Kol:33 cm
    El Bileği:20 cm
    Ayak bileği:28 cm
    120.6 kilo ile diyete başlamış bulunmaktayım.Hedefim 68 kiloya düşene kadar devam etmek.Öncelikle bu yolda sizinle beraber olmak gurur verici.Bu yol sadece benim için değil,diğer başarmak isteyen insanlara da örnek olacağı için asla pes etmemem gerekiyor.Çünkü uygulayacağım beslenme şeklini diğer insanlara da empoze ederek zayıflamanın imkansız olmadığını,önemli olanın irade ve inanç olduğunu kanıtlamak istiyorum.İnsanların bize ne kadar inanacaklarını belirleyen,bizim kendimize ne kadar inandığımızdır.
    Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 öğün besleneceğim.İbn-i Sina'nın "Günde 2 öğün önemlidir,3. öğün hastalıktır"dediğini,Hz. Muhammed'in de günde 2 öğün yemek yediğini belirtmek istiyorum.Ayrıca uzun ve sağlıklı yaşamanın en önemli besinlerinden biri olan YOĞURT,çok önem verdiğim besinlerden birisidir.Akşam 10:00 da 1 kase yoğurt yiyerek günü kapatacağım.
    Hipokrat'ın "Uzun yol yürüyen,uzun yaşar" sözünü siz değerli dostlarımla paylaşmak istiyorum.Bu söze değinerek ve kilomun da fazla olması sebebiyle spor olarak günlük 20 dakika yürüyüşle spor hayatına başlama kararı almış bulunmaktayım.Taşı delen suyun gücü değil,damlaların sürekliliğidir.
    Son olarak bodyforumtr ailesine katıldığım için çok mutluyum.Umarım bu yolculukta desteğinizi benden esirgemezsiniz.BAŞARILAR...

IMG_2541.jpg IMG_2545.jpg IMG_2547.jpg IMG_2549.jpg

zRedDragon ve Winches919 bunu beğendi.
  2. Zizxy

Zizxy Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Mobilya Makina Operatoru
    Yer:
    istanbul
    Yazin beni motive etti bunu soylemeliyim. insanoglunun isteyipte basaramayacagi hic bisey yoktur. Sabir ve diyet senin icin burada cok onemli.
    Saglikli sporlar dostum. Hosgeldin aramiza.

3. yusufincikli

yusufincikli Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Baldirlarin nasil 48 degisik bir yapin var o kiloda daha fazla olmaliydi aslinda benim baldir 60 belim 80 :)

4. 8 GyM

8 GyM Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    53
    Baldır bölgesinin diğer adı kalf bölgesidir.Bacağın alt kısmıdır.Genellikle bacağın üst bölgesiyle karıştırılmaktadır.Büyük ihtimalle bacağın üst kısmıyla karıştırdınız.

yusufincikli bunu beğendi.
  5. berkque

berkque Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Hocam oncelikle bol basari ve sabir diliyorum. Ancak rotani 1000 yil once yasamis Ibn-i Sina'dan ziyade 2016'nin bilimsel gerceklerine gore duzenlersen hem sagligin hemde kilo verme surecin icin daha faydali olur. 2 ogun yiyerek bu kiloyu cok zor verirsin ve inanilmaz saglik problemleri ile karsilasirsin.

RALTUNDA ve hedo84 bunu beğendi.
  6. 8 GyM

8 GyM Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    53
    Ben artık sizleri bu yolda yürürken birer dostum olarak kabul ediyorum.Diğer bodyforumtr üyeleri de benim için artık öyledir.Sizin dostluğunuz benim için daha önemli.Teşekkür ederim.

memogoren bunu beğendi.
  7. berkque

berkque Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Sabah kahvaltisi ve aksam sadece yogurt yiyerek 2 ayda hastanelik olursun, bunu yapma bence kendine.

Zizxy bunu beğendi.
  8. 8 GyM

8 GyM Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    53
    Beyefendi siz beni gerçekten çok yanlış anlamışsınız.Ben öyle bir şey demek istemedim.2 öğünüm dışında akşamları 10:00 gibi yoğurt yiyeceğimi söyledim.2 öğünümde gerekli karbonhidratlar,proteinler ve yağlar olacaktır.Beni düşündüğünüz için teşekkür ederim.

9. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba,
    Öncelikle diyet 2 öğün ile olmaz , bunun yerine öğünlerini 4 - 5 küçük öğüne bölerek protein ağırlıklı olarak ve ikici sırada sağlıklı yağ ( zeytin yağı, badem, fıstık,ceviz yağı vs. ) ekleme yapmalısın ayrıca glisemik indeksi düşük karbonhidratlardan da bir miktar eklemelisin. Unutma yağ yakımı olması için vücudun enerjiye ihtiyacı vardır.Metabolizmanızı aktif tutmakı ve kalori açığı vererek gün boyu yağ yakımı sağlayabilirsiniz.Tabi antrenmanları da eksik etmeyin kas kaybetmemek adına.
    Başarılar..

10. 8 GyM

8 GyM Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    53
    stefan35 eğer resimdeki sizin karın kaslarınız ise Allah bana da öyle karın kasları nasip etsin.Simetri olarak çok güzel karın kaslarınız var.Ben leptin hormonu hakkında çok araştırma yaptım.Size de bu hormonun nasıl devreye girdiğini anlatmak istiyorum.
    Yemek yedikten sonra kan şekerimiz ve insülinimiz yükseliyor. Kan şekeri 2-2,5 saat sonra düşmeye başlıyor. (Kan şekeri insülinin etkisiyle günlük işlerimizi yapmamızı sağlar.)Eğer öğünümüzü çok fazla yediysek, vücudumuz kan şekerinin tamamını yakamıyor ve devreye insülinin ikinci görevi giriyor. İnsülinin ikinci önemli görevi artan kan şekerini trigliseride (depo yağlarına) dönüştürerek vücudumuzda yağ olarak depolanmasıdır.
    Yemekten 2-2,5 saat sonra pankreasımızda glukogan adında bir hormon salgılanıyor. Bu hormon vücucudumuza enerji sağlıyor. Glukagon hormonu karaciğerdeki depolanmış yedek şekerin kullanılmasını sağlayarak bizim 4-5 saat tok kalmamızı sağlıyor.
    4-5 saat hiçbir şey yemezsek LEPTİN HORMONU devreye giriyor. Leptin vücudumuzun farklı bölgelerinde depolanmış yağları yıkıyor ve bize enerji sağlıyor. Biz de Leptin hormonu sayesinde kilo veriyoruz. Vücut 4-5 saat aç kalmadığı sürece, Leptin hormonu ortaya çıkmıyor.Bu yüzden 6 öğüne karşı olduğumu söylemek istiyorum.Amacım Leptin hormonunu devreye sokarak kilo vermek.

Mr.Shoulders ve Xavius bunu beğendi.
  11. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Bilgi olarak yeterlisin hocam 2 ogun sistemine devam etmeni oneririm. Kalorini aldiktan sonra hic bir sikinti olmaz, basarilar diliyorun

Xavius ve sergen turaman bunu beğendi.
  12. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    6öğün yiyerek kardeşim 10kg verdi kalorisini sayarak.takipdeyim...

13. 8 GyM

8 GyM Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    53
    Beni takip etmeniz,beni daha çok motive edecektir.Ayrıca kardeşini tebrik ederim :)

sergen turaman bunu beğendi.
  14. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    Başarılar.teşekkürler

15. hedo84

hedo84 Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    Takipte kalıcam bende başarılarını görürüz umarım :)

16. Berkay YAŞACAN

Berkay YAŞACAN Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rize
    Senle yaklaşık aynı durumda başlamıştım bu spora sabır ve azim ile başarabilirsin merak etme :)
    2 öğünle olmaz diye bir şey yok ben 2 öğünle bulk yaptım ve gayet başarılıydı.
    Definasyonlarımda hep 2 öğün olur sana önerim kahvaltını biraz geç saatlerde yapman yani kalktıktan 1-2 saat sonra aç kal growth hormonu aktif kalsın ben definasyonlarımda sabah kahvaltısı etmem kalktıktan sonra 2-2,5 saat sonra bi whey protein içer geçerim.
    Bir sorunun falan olursa özelden bana ulaşabilirsin.
    Takipteyim.

17. 8 GyM

8 GyM Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    53
    Can Dostum Berkay YAŞACAN;ŞEKER EN TATLI ZEHİRDİR.Sabah kahvaltıda 3 adet haşlama yumurta,15 adet zeytin,el ayası büyüklüğünde beyaz peynir,domates,salatalık ve biber yerse bir insan,çayını da şekersiz içerse akşama kadar hiç bir şekilde acıkmaz.Fakat ekmek yersen,çayını şekerli içersen,reçel ve pekmez gibi aşırı şekerli ürünler tüketirsen kahvaltıda,2-3 saat sonra acıkırsın.Saf şekerin Glisemik İndeksi 100'dür.Bundan daha büyük bir oran yoktur.Her türlü ekmek (beyaz ekmek,kepekli,çavdar,tam tahıllı vb.) ağıza girer girmez vücut onu şeker diye algılar.Bunu unutmamak gerekir.Fakat istenilen vücuda ulaşıldığında 1-2 dilim tam tahıllı ekmek kahvaltıda tüketilebilir.Eğer bir sorunum olursa hemen sana ulaşmaya çalışacağım.TEŞEKKÜRLER...

18. Zizxy

Zizxy Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Mobilya Makina Operatoru
    Yer:
    istanbul
    Youtube kanalında FİTYEMEK olan kanalı takip ediyorum ve orada çok güzel bir bilgi aldım.
    Örnek veriyorum almamız gereken kalori günlük 3000 bunu ister 1 öğünde alırız ister 2 ister 3-4-5.
    Sonuçta bu vücudumuzda bekleyip ihtiyacı olduğu zaman kullanacaktır. Fakat vücüda 3000 kaloriyi birdek yüklemek organlarımızı yoracaktır ve zor sindirilecektir. Böyle birşeye bence hiç gerek yok. 3000 gereken kaloriyi 3 öğüne bölerek 1000x3 kaloriyi rahatca alırız ve sindiririz.

19. 8 GyM

8 GyM Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    53
    KİLO:120.3
    120.3 kiloya düştüm.Yarın 120 küsürlü kilolara büyük ihtimalle veda edeceğim.

20. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    Her karbonhidratı vucüt şeker olarak parçalıyor zaten. Bi monosakkaritide polisakkaritide kalori açığı oldugu sürece yağ yakarsın ancak evet açlık baya bi belli ediyor.

Sayfayı Paylaş