8 aydan sonraki program

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve WRking tarafından 6 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. WRking

WRking Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar merhaba başlıkta da belirttiğim gibi 8 aydır bu sporu yapıyorum, belli bir gelişim elde ettim ancak şu an ileriye gidemiyorum. Programımı değiştirmek istiyorum şu an yaptığım program klasik brospllit göğüs+ön kol, sırt+arka kol, omuz+bacak haftada 4 gün gidiyorum( pazartesi, çarşamba, perşembe, cumartesi) belli bir günde belli bölgeleri çalışmıyorum hangileri denk gelirse sırayla gidiyorum. Soruma gelecek olursak daha fazla irileşmeye yönelik bir program arıyorum. Beslenme konusunda sıkıntım yok, beslenmem iyi.

2. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    İrileşmeye yönelik program ne oluyor

3. UNS

UNS Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Plato evresine gelmişsiniz. Burada daha az kapsamlı fakat daha yüklenme şiddeti yüksek bir program uygulamalısınız. Hareketleriniz biraz daha kompleks olmalı. Toparlanma-dinlenme sürecinizi de uzatmalısınız.

4. ArL

ArL Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Bir kas grubu çalıştıkdan 48 saat vücut sonra micro yırtıkları toplayıp eski haline getirebiliyor. Eğer gerekli supplementler ve besinlerle desteklenebilirse 48 saatde bir aynı kas grubu çalıştırılabilir. Buda herbir kas grubunun haftada 3 kere çalıştırılacağı anlamına gelir.Bunun faydası olcağını düşünüyorum ben yılda 1 2 kere uyguluyorum zor oluyor ama faydasını görürsünüz.

5. WRking

WRking Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Günleri değiştiremiyorum iş sebebiyle 4 gün gidebiliyorum. Şöyle bir şey literatürde var mı bilmiyorum ama deneyebilirim belki pazartesi göğüs-ön kol, çarşamba sırt-arka kol, perşembe omuz-bacak ve bir de cumartesi günü gidebiliyorum bu gün full body şeklinde her bölgeyi çalıştıracak birer hareket yaparsam böylelikle her bölge haftada 2 kere çalışmış olacak. Uygun olur mu?
    --- Mesaj birleştirildi, 6 Nisan 2016 ---
    Kompleks hareketler yapmaya çalışıyorum, zaten bu aşamalarda fazla ayrıntı ve küçük kas gruplarına yönelik hareketler yapmak pek mantıklı değil. Genellikle ilk set dışında 8 tekrar max ağırlık yaparım. Ancak daha çok parçalı bir kas oluşumu var, iri kas yapısı oluşturmak yani büyümek istiyorum bunun içinde bulk yapıyorum yağ oranım %14 e kadar çıktı belki de bunun bir etkisi var kas görünümüyle ilgili bilemiyorum.

Son düzenleme: 6 Nisan 2016
  6. Bedziee

Bedziee Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Resim yüklersen daha yardımcı olabiliriz

7. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;
    - Daha önce benzer bir konu açılmıştır.
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.
    Link : https://www.bodyforumtr.com/threads/hacim-kazanmak-için-önerdiğim-idman-programım.25483/

Arama Kelimeleri :

Yukarıdaki arama kelimelerini arama bölümündeki "sadece başlıklarda ara" sekmesini tıklayarak aratınız. Çıkan arama sonuçlarından sorunuza en uygun bulduğunuz başlığı inceleyiniz.Aradığınız cevabı bulamadığınızı düşünüyorsanız dahi sorunuzu o başlıkta sorunuz.Çok özel bir durum olmadıkça yeni başlık açmayınız.Aksi takdirde başlık kirliliğine neden olursunuz.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş