8 Ayda %25'ten %15 yağ oranına giden yol. (RESİMLİ)

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve memirercan tarafından 15 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. memirercan

memirercan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle bu konuyu açmayı istememin tek sebebi benim gibi çok zorlanmış arkadaşların birazda olsa yükünü hafifletmek ve kendimin bir başarısı olarak gördüğüm sonuçlarımı sizlerle paylaşmaktır.
    Öncelikle bodyforumtr ailesine, değerli hocalarıma ve forumdaki emeği olan tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. Sayenizde burada pekçok şey öğrendim ve uyguladım yeri geldi dayanamadım açtım konu ve sordum yeri geldi karıştırıp buldum aradığım doğruyu.

Bundan yaklaşık 9ay önce şişman, göbekli, geceleri şekeri düşen, tansiyonu fırlayan 20 yaşında bir delikanlıydım. Kendime aynadan baktım YETER artık dedim. Çünkü risklerim vardı. Daha doğrusu her şişmanda var bu risk. Ailemde diyabet ve tansiyonun sıkça görülmesi beni bir hayli korkutmuştu. Ve spor-diyet serüvenime başladım.

Hiçbir araştırma olmadan, bir bilene danışmadan günlerce sadece kardiyo yaptım. Elime dumbbell bile almadım. Neticede güzel kilo veriyordum fakat yaklaşık 2.5 aylık aklımın başına gelme periyodunda 2.5-3kg civarı kas kaybı yaşadım. Canım sağolsun dedim, işi kitabına uygun yapmaya başladım. Tekrardan kilo veriyordum fakat daha yavaş, daha sağlıklı beslenerek ve ağırlık antremanlarına girerek veriyordum. Bir yandan da şişen kollar motivasyonumu arttırıyordu.

Motive olması açısından arkadaşlara söyleyeyim; diyetine sadık bir adam olmadım hiçbir zaman. Olamadım daha doğrusu. Disiplinsiz birisiyim bu konularda ağzımı tutamıyorum. Fast food ta yedim, gece yarısı yemekleride. Ama her yedikten sonra kendime ceza verdim ve o haftanın programını çok ağır yaptım. Sizlerede tavsiyem bu ceza sistemini uygulamanız.
    Pes etmeyin zorlandığınız yerde başarıya yaklaşacaksınız arkadaşlar.

Lafı fazla uzatmadan spor öncesi ve sonrası ölçümlerimi vereyim. Altında da TANITA yağ ölçüm sonuçları var. Umarım beğenirsiniz.

26.01.2014 15.03.2015 (1 sene gözükmesinin sebebi 3-4ay diyeti bayağı bozmam)

Omuz: 120 Omuz: 128
    Göğüs:112 Göğüs: 120
    Kol: 33 Kol: 39,5
    bel:101 Bel: 84
    Göbek(simit) : 109 Göbek(Simit): 92
    alt Bacak: 55 Alt Bacak:38
    Üst bacak: 64 Üst bacak: 54

Bunlarda Tanita ölçüm sonuçlarım Before-After olmak üzere:

Umarım beğenirsiniz yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen. Ben başardım sağlıklı yaşama ulaştım. Sizlerde ulaşabilirsiniz. Yeterki vazgeçmeyin.

Durmak yok, DEVAM! Saygılarımla..

Hıfzullah ve Ali_Kemal_Eyvaz bunu beğendi.
  2. Ali_Kemal_Eyvaz

Ali_Kemal_Eyvaz Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Birde nasil yaptın bu işin sırrı nedir hangi programları uyguladin onuda yazarsan bizde faydalanabiliriz diye düşünüyorum. Azminden dolayı seseni tebrik ederim.

3. Ömer Faruk Topal

Ömer Faruk Topal Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Yağ oranını azaltırken nasıl 40 cm kol yaptın anlamadım

Sayfayı Paylaş