8 ayda 106 kg dan 60 kg a düşme hikayem

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve chocolatecolic tarafından 19 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. chocolatecolic

chocolatecolic Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkese merhabalar forumda paylaşımda bulunan tüm arkadaşlara ,forum yönetimine teşekkür ediyorum spor ve sağlık alanında bilinçlenmek adına çok güzel paylaşımlarda bulunuyorlar ve kilo verme aşamama ilerlememe bana ciddi anlamda kılavuz olmuştur.
    25 yaşında kendi halinde 8 saat çalışan sıradan bir insanım.Spor geçmişim formda kalmak adına vardı ama son 1.5sene içerisinde hayatımda yaşamış olduğum sıkıntı ve stres yüzünden 106 kg a kadar çıktım bunun beraberinde sağlık problemleri ve bedenim büyüyünce giydiğim hiç birşey yakışmaz olmuştu.Kendime bir profil belirledim ,aynaya baktığım zaman nasıl bir insan görmek istiyorsun diye sorguladım kendimi ve 14 eylül 12 tarihini çerçevelettim ve duvara astım.Sıkı bir diyetle ve kardiyo ile 60 kg a kadar düştüm.

Öncelikle kendi metabolizmamı tanımaya çalıştım reaksiyonlarımı doğru yada yanlış bilmimiyorum ama deneme yanılma yöntemi ile çözdüm akşam 7 den sonra ana öğün diye birşey yoktu yatmadan birsaat öncesine kadar süt yada meyve .protein ağırlıklı besleniyordum ekmek şeker tuz yoktu ve itiraf etmeliyim 8 aydır burger k.ng ,patates kızartması ,lahmacun ve kebap yemedim.

BİR ŞEYİ SİNDİREBİLMEK ÇOK ÖNEMLİ ... İKİSİNDEN BİRİNİ TERCİH ETMELİ DEFİNE OLUP ÇOK TEKRAR VE KARDİYO YAPMAYI YADA AZ TEKRAR MAXİMAL KİLOLARLA ÇALIŞMAYI.İKİSİ BİR ARADA OLMUYOR .

Diyet ve antreman günlüğümü burada forum kuralları gereği paylaşamıyorum ama bende buradaki hocaların yazılarından ve arkadaşların paylaşımları ile oluşturmuştum.Şimdiki amacım kas yapımı biraz daha hacimlendirmek yağlanmadan nasıl kilo alıcam orasıda bir muamma ama umarım HERKES AYNADA KENDİSİNİ NASIL GÖRMEK İSTİYORSA ÖYLE OLUR. Herkese iyi çalışmalar...
    Boy:1,75
    Kg:60
    Bel:72
    Biceps:40

Ekli Dosyalar:

• 01.jpg
      01.jpg
      Dosya Boyutu:
      61 KB
      Görüntüleme:
      350
    • 02.jpg
      02.jpg
      Dosya Boyutu:
      54,5 KB
      Görüntüleme:
      333
    • 03.jpg
      03.jpg
      Dosya Boyutu:
      67,1 KB
      Görüntüleme:
      350
    • 04.jpg
      04.jpg
      Dosya Boyutu:
      93,2 KB
      Görüntüleme:
      367
    • 05.jpg
      05.jpg
      Dosya Boyutu:
      79,5 KB
      Görüntüleme:
      331
    Son düzenleme: 19 Nisan 2013
    Sigmσ ve Erzincanl1 bunu beğendi.
  2. drmalibu

drmalibu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam

selam dostum ben diş hekimiyim ve aşırı kilo sorunum var özellikle evlendikten sonra 20 25 kilo aldım 5 yıl önce 65 70 kilo arasındayken şimdi 96 kiloyum boyum 170 cm ne yapsam veremiyorum ve sizin gibi arkadaşları görunce hevesleniyorum bana yol gösterirseniz çok sevinirim...
    günlük olarak çok yemek yemem ama aburcubur alıskanlığım var öğrencilikten kalma onun dısında günde 5 km ye yakın yürürüm bundan sonra ne yapmalıyım sizce ...(aburcuburu kesecem tabi ki )
    ilginiz için çok teşekkürler...

3. chocolatecolic

chocolatecolic Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba hocam önce inanmak ve hedef gerekiyor benim hedefim aynada çizdiğim profildi .Sizin aynada çizdiğiniz profil nedir ve buna bağlı olarak çalışma programınız ne olacak bunun planını yapmanızda fayda var.Ben beslenme uzmanı veya antronör değilim ama bununla ilgili çok okudum
    .Her okuduğum doğru değildi başkasında etkili olan bende etkili olmadı bende etkili olan şeyde başkasında , öncelikle metabolizmanı tanımayla başla sınırlarını belirle ondan sonra diyet ve spor programını oluştur.
    Büyülü sözler gibi geliyor uzaktan daha öncede ben buradaki süper fit vucudları görünce olmaz yapamaz edemem diyordum ama isteyince oluyor =)yasak tatlı gelir zora gelmeden olmuyor .Başarılar ter dökmeden kazanılmıyor sanırım .Zorlayın sınırlarınızı...

Son düzenleme: 19 Nisan 2013
  4. rain

rain Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Çok temiz iş yapmışsın tebrik ederim eminim şimdi kendinle gurur duyuyorsundur ve kendine güvenin artmıştır..
    Diyetteyken düşük ağırlık çok tekrar mantığıyla hareket edilir ama yağ yakıp parçalama maxımum agırlıklar 3-4 set ile de yapılmaz mı var mı bir fikrin? Sonucta diyet yine var kardiyo yine var ve dolayısıyla yağ yakımı yine olacak vücudun hatlarının belli olması yağ oranının düşmesi ile alakalıysa maxımum agırlıklar ile çalısırkende yağ yakımı olup vücudun parcalanması soz konusu olabilir mi sorunu aklımı kurcalıyor:)

Diyeceksin parcalamak ve yağ yakımı için diyet yapıyorsun ugrasıyorsun neden dusuk agırlık cok tekrar calısmıyorsun o zaman ..Cevaplaym dusuk agırlık ile calısırken motivasyonum düşüyor ve antremandan hiç tad alamıyorm

chocolatecolic bunu beğendi.
  5. chocolatecolic

chocolatecolic Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    İşte bu aşamada sindirebilmek devreye gidiyor .Salonda çevremde hep iri iri insanlar kocaman kolları olan ağaç gövdesi gibi belleri olan insanlar kardiyoyu ve çok tekrarı sindiremediklerinden dolayı hep iriler .Ben çok tekrarı seçtim başka bir alternatifim yoktu hem diyet yapıp bulk dönemdeki ağırlığı giremezdim.

rain bunu beğendi.
  6. rain

rain Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Aslında benim söylemek istediğim düşük ağırlık ile çalışmayı sindirebilme olayı değil..

Diyetteyken düşük ağırlık çok tekrar mantığıyla hareket edilir ama yağ yakıp parçalama maxımum agırlıklar 3-4 set ile de yapılmaz mı var mı bir fikrin? Sonucta diyet yine var kardiyo yine var ve dolayısıyla yağ yakımı yine olacak vücudun hatlarının belli olması yağ oranının düşmesi ile alakalıysa maxımum agırlıklar ile çalısırkende yağ yakımı olup vücudun parcalanması soz konusu olabilir mi sorunu aklımı kurcalıyor

buraya odaklanalım :) konuyu okuyan diğer arkadaslar olursa onlarında fikrini alalım

7. AlmostDone

AlmostDone Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Söylenecek pek söz yok :) Çok iyisin seni tebrik ediyorum. Bravo!

8. matizz

matizz Yeni Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kocaeli
    Sizi gerçekten tebrik ediyorum süper fit bir vücut elde etmişsiniz geri kalan spor hayatınızda başarılar

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş