1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

8,5 aydr yapıorum..

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve revenge tarafından 13 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

1. revenge

revenge Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    slm herkese..ben bu sporu 8,5 aydr yapıorum..ama sınavlardan dolayı ara ara cok ara verdım..yanı toplam bi 2,5 ayım gıtmıstr..benm boyum 1,85..basladgmda 65 kıloydum..yanı tam anlamıyla bi kürdan gıbı bıseydım..sımdı 77 kıloyum..basladgmda kollarım 30 cm di sımdı 35,5
    suan kı ölcülerim
    biceps:35,5
    gögüs:101
    omuz:112
    kılo:77

bide benm catı cok darr..omuzlar fılan kotu duruoo..buda sanırım en buyuk dezavantajım..ama umarım calısmayla onuda duzeltıcem..bu arada hocam ATAKAN FISTIK..
    EKSİKLERIM COK BILIOROM AMA BİDE SIZDEN TAVSİYELERI ALIRSAM COK SEVINIRIM[​IMG] BU RESİM 2 AN ONCEKI RESMIM

SON 3 RESIM YENI HALİM 11.08.2006 DA CEKİLDİM

2. lalaxi

lalaxi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    güzel bir vücut dostum çalıştığın belli oluyor ama biraz yağlı gibi geldi bana

3. StRoNgMaN

StRoNgMaN Yeni Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul

bu vücutmu yaglı arkadasım...

8.5 aya göre pek bi gelismis vücut yok fakat vücut catısı olusmaya baslamıs....
    sırttan cift biceps pozunda,arka omzun (posterior head) ayrılmıs...
    arkadan trapezus larda iyi görünüyor...
    gögüslerde belirginlesmeye baslamıs fakat kilo almalısın...(saglam beslenmelisin,ve yeterli dinlenmelisin...(en az 8 enfazla 10 ortalamada 9 saat uyku uyumalısın ki...gelisebilesin...unutmaki sadece calısma ile olmaz...yanı sıra beslenme ve dinlenmede cok önemlidir...
    ayrıca kaslar calısırken degil,dinlenirken gelisir...

kolay gelsin basarilar...

4. revenge

revenge Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    eet haklısın 8,5 aylık bi vucut olarak cok eksik yanlarım var..ama benm bu spora basladgmda cok sanssızlıgım oldu ..salonda kı hocamız akademıdendı ve body hakkında pek bıse bılmıodu..daha sonra gecen sene turkıye bırıncısı bı hoca geldı salona..sanırım 75 yada 70 kıloda 1. olmus..o geldıkten sonra daha ıı verım almaya basladım...ama dedgm gıbı ben sureklı 6 ay gıdebıldım bu spora...toplamda 12 kılo aldım..eet vucudum bıraz yaglı..şuan kı amacım kışın 85 kılo olmak..bıde ben bıse sorcam catımı nası genişletebılırım..bu konuda yardımcı olursanız cok sevıncem cunku en buyuk sorunum bu :(

5. little_huge

little_huge Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    gebze
    bence biraz daha kanatlara yüklenilmeli ama yinede güzel başarılar...

6. dıgıt

dıgıt Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    sorun olarak çatımı nasıl genişletebilirim demişsin.çatı derken göğüs kafesinimi kastediyorsun acaba anlayamadım.eğer göğüs
    kastediyorsan.bench press.benc yana açış.pullower.bunlara devam et derim.

7. revenge

revenge Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    eet gögüs kafesim dar..bide dolayısıyla omuzlar cok dar...mesela her gören sey dıo vucuduna gore kolların cok buyuk kalmıs.sen sadece kol mu calısıosun dıolar..ama genelde bunlar pek bı bb bılgısı olmayan ınsanlar dıo..bide benm hocam sey demıstı bı ara bench press de uzun barda yap tutabıldgn kadr genıs tut dıodu ama bu sefer de agırlıgı basamıorum..acaba DUMBBELL FLYING in catı genısletmede ek bi yararı olabılır mı???

8. emrah

emrah Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    istanbul
    arkadasım olurda her sey zamanla olcak sen calsımalarına decam et ve ılerlemeyı gor

9. extensor

extensor Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Strongmen Aralıklarla yapılmış 8,5 ayda 12 kilo almış revenge kol ölçüsü 5.5 cm artmış(bu arada bana 35;5 muşgibi gelmedi) daha ne olsun gayaet doğru yolda çalışıyor bir arkadaşta vücudun yağlı yazmış boyu 1,85 77 kiloluk bir bodyciyeki kendiside belirtmiş zayıf olduğu sen yağlısın demek çk saçma geldi bana onun şimdi yağı mağı unutum kilo alma zamanıdır hele bir 95 100 ü bulsun sonra yağları yakar o iş kolay ama şu çatıyı açsın öncelikle onunda en iyi yolu çk ağır idman yapmaktır özellikle omuz ve gögüste
    benden bu kadar saygılar

10. revenge

revenge Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    cok agır ıdman derken ne demek ıstedın..gogus ve omuzda cok cesıstlı hareketler mı yapıyım..yoksa gırdgm agırlıkları maksimuma mı cıkartıyım.simdiden tesekkurler 8)

11. spawns

spawns Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    vücudun fena değil ama karına önem vermen lazım.8.5 ayda baklaların cıkması lazımdı demekki karın ekzersizlerinden kacıyosun:)

12. StRoNgMaN

StRoNgMaN Yeni Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul

hareketin yapılısını,düzenini bozmadan calıstıgın kg leri maximum a cıkarmak..
    ama dedigim gibi..
    kilo yu maximum a cıkarıp ta hareketi bozarsan hic biseye yaramaz...

örnek barbell curl da
    30 kg de sadece kolunun dirsekten asagısını hareket ettiren insan
    40 kg de her barbel curl yapan,fakat her yerini sallayan kol da dahil her yeri hareket eden yerinde durmayan sporcudan daha iyi gelisir...

mesela 10 kg barbell curl yapıyorsan
    bunu 15 e cıkar (denemek ve sasırtmak icin)
    baktın ki 15 kg de düzenli olmuyor...
    hareket bozuluyor..
    15 kg yi 12 ye indir...

cok kg ile düzensiz,yalan yanlıs calısmaktansa
    az kg ile dogru düzgün calısmak daha iyidir...

kolay gelsin..
    basarilar.

13. extensor

extensor Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Strongmen kafa karıştırıyorsun söylediğin örnek biceps küçük kas grubu küçük kas grubunda çalışırken kaytarabilirsin ve diğer bölgelerden yardım alabilirsin ama arkadaş vücudu açmak istiyor çk ağır kilolarla iyi gögüs ve omuz idmanı yap diyorum tabiki hareketleri doğru yapacaksın ama zaten gögüs ve bacak hareketleri kaytarılmayacak hareketler bench press yaparken iyice değdir dumpbell press yaparken iyice indir yana açış yaparken gögüsünün yandığını hisset fazla dinlenme ve harbi çalış bilirsin işte idman bitince vücuttaki enerji santralının çalıştığın bölgelere yeterince enerji depolayamamasından dolayı titreme olur ellerde onları yaşa gögüs idmanından sonra gögüsünün içi yansın ağzına girecek gibi şişsinler hareketler arasında 30sn den fazla dinlenme

Başarılar Revenge

14. extensor

extensor Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Ama öncelikli bölgen herzaman omuz olsun şimdilik çk darlar en çk onda zorla kendini ve buraya herönüne gelen mesaj atıyor 8,5 ayda miğden çıkması gerekirdi diyor biri ilk 2-3 sene miğdeyi unut önce genişle unutma sen bodycisin baleci değil
    karın kası gösterişten başka bir işe yaramaz diğer bölgeler ise güçtür ha illakide istiyorum diyorsan 2-3 seneden sonra yaparsın şimdi genişleme ve kilo alma zamanı

He şunuda unutma güçlü erkeklerin beli ince olmaz (Güreşçilerin hepsine bakabilirsin)

15. revenge

revenge Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    arkadslar gercekten cok tesekkur edıorm sıze...(strongman ve extensor)yok zaten ben bazı seylerın farkındayım mıde calısmayı bıraktım 3 aydr fılan..ama harbı şuan bu body ısını ınada bındrdım eskıden sadece hırs vardı ıcımde ama sımdı ınat da var..ole yada bole ben bu vucudu ıstedgm kıvama getrcem...ama ıste en sınırlendgm konu omuzlar..zaten kol ve goguslerım sımdlık fena sayılmaz ..onlardan bı sorunum yok..ama catım cok buyuk bı dezavantajım..
    bide ben multi press ı cok agır gıremırom hatta en zorlandgm hareket o..
    dambıl press ve fly ı ıyı basabılıorm..bu ıkısıne sıdı max agırlıklarla gırıcem onlardan da bı sorunum yok..
    ama bana guzel bı omuz programı soylersenız sevınırım..bide sızın dedklerınızı denıyım....
    sımdıden cok tesekkurler..bu ısı bılen ve bılınclı ınsanların yardım etmesı hosuma gıdıo=))

16. overmars

overmars Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    İSTANBUL
    bence az bir gelişme var.sanırım biraz tembellik yapılmış :)

17. revenge

revenge Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    eet az gelısme oldugu dogrudr..ama bunun sebebi kesınlıkle tembellık deıl yanlış calısma ve beslenme;)

18. extensor

extensor Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler son cümlen için en büyük avantajın hırsın insan istedikten sonra herşeyi başarabilir bunu unutma senin hocan vardır o sana program veriri ancak omuz harektlerinde makina pek kullanma halter enseye ve öne yaparken kendini çk zorla ayrıca arnold press yapabilirsin neyse hadi kolay gelsin
    başarılar

19. StRoNgMaN

StRoNgMaN Yeni Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul

nasıl kafa karıstırıyorum...
    söyledigin örnek biceps kücük kas grubu demissin..

ben zaten onu örnek olarak verdim...
    diger hareketde de kaytarabilir ama en cok kaytarma bicepste oldugu icin ben onu örnek verdim..

neyse,kolay gelsin...Revenge

20. extensor

extensor Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Alınmasana oğlum :) görüşüne saygısızlık etmek istemedim amacım omuz ve gögüs hareketlerinde istesende kolay kolay kaytaramazsın onun için ağır gir demekti tamam

Kusura bakma strongmen :cry:

Sayfayı Paylaş