74 kg'dan 90 kg'ya

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve husos tarafından 15 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    neden bcaa kullaniyorsun? hem whey proteini kullaniyorsun, hem de beslenmene dikkat ediyorsun. ek olarka bcaa kullanmanin bir sebebi var mi?

2. viliver

viliver Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Pro bodybuilder ölçüsü. 40 kol yanında garip geldi biraz.

3. husos

husos Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Danimarka
    Okuldan dolayi iyi beslenme yapmadigim günler kullaniyorum genelde, kas kaybi olmasin diye veya cok bisiklet sürdügüm zaman yani cardio. Birde kaslarin kendilerini yenilemesi icin (recovery) agir idmandan sonra, sanki DOMS (kasdaki agrilar) daha hafif oluyor gibi. Sadece o yüzden kullaniyorum. Cut icin daha ideal bir ürün oldugunu düsünuyorum.

4. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Guzel dogru bir kullanim.

Beslenmenjn nizami oldugu durumlarda bcaa gereksiz biliyorsun. Proteince zengin beslenen birinin dogal besinlerden aldigi bcaa miktari cok fazladir.

Ayrica bisikler kardiyosundan kastimiz ya ac karna yapilirsa yada 1 saatin uzerinde sidderli kardiyo yapilirsa etkisi olur ekstra bcaanin. Profesyonel atletler kas kaybini minimizd.etmek icin kullaniyorlar bu supplementi. Dolayisiyla o duzeyde bir kardiyo yapiyor olmak lazim.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. husos

husos Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Danimarka
    Genetik olarak bacaklar iyi bende, birde futbol gecmisim var ve taekwondo arti bulk yapiyorum, gayet normal. Ama pro-bodybuilder ölcüsü degil tabi ki, mesela Kai Greene bacaklar 86 cm ve yag orani 4-5% falandir arti su atiyorlar vucuttan vs. Benim yag oranim dusuk degil parcalanmis görünmek icin, suan istedigim zaten hacim. Buyuk kol, buyuk gogus, iri omuzlar vs. daha sonra zaten diyet arti cut.

Bacaklarimi diger kas gruplari ile ayni sekilde calisiyorum "never miss leg day". Bicepslere daha fazla önem verdim suan, benim bicepsler kisa zaten, long-head'i calistiran hareketler yapiyorum. Allah izniyle bicepslerde büyüyecek ve istedigim peak elde etmis olacagim.
    --- Mesaj birleştirildi, 1 Eylül 2016 ---
    Evet haklisin. Aslinda fazla cardio yapmiyorum, en fazla yaptigim 24 km bisiklet oluyor disarida bir günde. Fakat okul ve ödevlerden bazen vakit olmuyor, kas kaybi olmasin diye (belkide psikolojik) kullaniyorum. Recovery icinde gayet iyi geldi bana, cok agri oluyor bazen ama psikolojik'de olabilir yani etkisi bcaa'nin bende, ama dogru söyledin

6. Barış Öztürk

Barış Öztürk Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18

Hocam hazır konu ortaya çıkmışken bir soru sormak istiyorum. Kreatininien doğru kullanım şekli nedir herkes bişryler söylüyor kafam karıştı iyice açıkcası. Yemi başlayan biri sadece antrenmandan önce 1 ölçek alması yeterli mi ? 1 ölçek 3 gr kreatinin var bu arada benim alıcağımda

Sent from my iPhone using Tapatalk

7. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Insan vucudu kreatin ihtiyacinin bir kismini kendi bir kismini da disardan etlerden alir. Arka arkaya 100gr lik bir yukleme yapilmasi vucuttaki kreatin miktarini fullemeye yeter.

Yani 20grx5gun veya 10grx10gun veya 5grx20gun veya 3grx30gun yapabilirsin. Sana kalmis.

Ne zaman ictiginin de onemi yok. Bazilari antremandan once veya hemen daha dusa girmeden iciyor. Bunlar gereksiz.

Fulleme yaptiktan sonra 3-5 grlik normal doza donerek kreatin deponu full tutabilirsin.

Ben bazen 5grlik dozda araya bosluklar koyuyorum icgudusel olarak. Haftada 1 bos geciyorum gibi.

Hicbir yukleme bosaltma yapmadan gunde herhangi bir zamanda 3gr alabilirsin yani onemli degil. Antremandan once almak psikolojik bir etki yaratiyor sadece.

8. Barış Öztürk

Barış Öztürk Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Peki hocam bazı ürünlerde 5 gr kreatinin var ben güvenilir olsun diye weider pure creatin alıcam 3 gr var onun içerisinde sizce başka markaya yönelmeli miyim

Sent from my iPhone using Tapatalk

9. Berkay YAŞACAN

Berkay YAŞACAN Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rize
    Ne kreatin tartışmasıymış arkadaş.
    Ben sırf su tutma vs. olaylarından dolayı kreatin kullanmıyorum kullanmayıda düşünmüyorum.

10. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Berkay YASACAN

Kreatinle ilgili birsey merak edildi ve biz de bildiklerimizi paylastik sadece.

Herhangi bir seyi tartismak icin size soracak degiliz. Kreatinle ilgili merak ettiginiz bir sey varsa baslik acar sorarsiniz. Bildiginiz bilgiler varsa arastirmalarin linkini verirsiniz bilgilerimizle karsilastiririz. Zira bu konuda yapilmis cok fazla bilimsel arastirma var.

Bu konuda otorite degilseniz afaki konusmayin lutfen.

Sayfayı Paylaş