70 Yaşındaki antrenörümün verdiği program

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Rıfat31 tarafından 25 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Rıfat31

Rıfat31 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Selam arkadaslar. Benim yaşım 18 6-7 ay kadar yaptım bu sporu sınav nedeniyle bırakıp sadece araştırma yaptım bir o kadar süre. Anladım ki bu iş gerçekten bir profesyonel birinin yönlendirmesiyle olur diye düşünerek antrenör belgeli bir eğitmen aradım ve buldum. yıllardır orda dış görünüşünde bir değişiklik yko içerisinde soyunma odası yok aletleri eski fazla makine yok zaten gerekli olanlar var sadece. 15-20 dk ısındıktan sonra mekik ile basladık bir set 30 tekrar. sonra sırt için ters mekik yaptım 1 set 30 tekrar bunu 3 kere tekrarladım bir ön bir arka. Adam zıt kasları çalıstıyor art arda. Bu şekilde büyüme nasıl gerçekleşir çok mantıksız geldi bana 20 tekrar için ağırlığı çok düşürmem gerekiyor. Sizin yorumlarınız nelerdir böyle bir program uygulayan var mıdır?

2. tolga93

tolga93 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Bizim mahalledede var aynı dediğin tarzda dediğin yaşlarda hoca salondaki aletler yetersiz ve eski düşünki bacak için sadece leg press var okadar. Hocanın verdiği programı falan buraya yazarsan belki daha faydalı bilgi ulaşabilir sana

3. Rıfat31

Rıfat31 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    2. antrenmanı yaptık aklıma olduğu kadar söyleyeyim. Mekik ile başlıyoruz 30 tekrar mekik sonra ters mekik sırt için 30 tekrar bu şekilde 3 set. Latpulldown yapıyoruz 20 tekrar ondan sonra kablo ile triceps çalısyoruz 20 tekrar bunu da bu şekilde 3 set yapıyoruz.Leg curl yapıyoruz 20 tekrar ardından leg extension 3 set bu şekilde. sonra cable row 20 tekrar chest press 20 tekrar bunu da 3 set yapıyoruz. en sonda omuz için makinede itiş ve fly yapıyoruz 20 tekrar bu şekilde. Haftada 3 gün. Hiç mantıklı gelmiyor bu kadar uzatınca tekrarı ağırlıklar da düşüyor. yorumunuz nedir

4. tolga93

tolga93 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Tekrarları kısa tutmaya çalışabilirsin ağırlık arttırarak. Şunlarada bir bak istersen fikrin olur. https://www.bodyforumtr.com/threads...layanlar-İçin-1-2-program-yapılış-şekli.8672/
    https://www.bodyforumtr.com/threads/body-buildinge-yeni-başlayanlar-İçin-program.4738/

Rıfat31 bunu beğendi.
  5. M.B

M.B Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Tekrarlar fazla. Bu şekilde kas büyümesi biraz zaman alabilir. Yeni başladığın için her gün bir kaç bölge çalıştırıyor sanırım 2-3 hafta sonra bölgesel programa geçersin diye düşünüyorum.

6. Rıfat31

Rıfat31 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Eği,tmenim bölgesel programları 20 yıl önce çöpe attığını söyledi şimdi adapte etmeye çalısıyoruz kasları sonrasında benim de napacağıma dair fikrim yok bekleyeceğim artık
    --- Mesaj birleştirildi, 27 Mart 2016 ---
    Bu mantıkla ilerliyoruz bizde bakalım ne oolacak. Teşekkürler

7. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Zit tekrarlar iyidir,program degistirmek isteyenler sirt gogus ayni gune koyabilir

Utku Can ve Rıfat31 bunu beğendi.
  8. Utku Can

Utku Can Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    moruk güzel çalıştırıyor seni. kaslar 2 şekilde büyür ya kaldırdığın ağırlıktan fazla kaldıracaksın kaslarını zorlayacaksın yada fazla tekrar + hafif kilo ile çalışacaksın

Sayfayı Paylaş