7 haftada 5-7 cm uzayın

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve TasteofMuscles tarafından 21 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. TasteofMuscles

TasteofMuscles Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    eskişehir
    arkadaşlar konuyu nereye açacağımı bilemedim yanlış yerdeyse lütfen konuyu taşıyın.şimdi gelelim konumuza; piyasadaki boy uzatıcı haplar ilaçlar vs hepsi yalan dolan siz de farkındasınızdır sanırım ancak bu egzersizler kasları esneterek büyüme kıkırdağının yükünü azaltıyor.böylece kemikleriniz daha rahat bir şekilde uzuyor.yalnız bu büyüme çağındakiler için daha çok işe yarar diye düşünüyorum arkadaşım gerçekten 5 cm uzadı bu programla.tabi beslenme de önemli.umarım faydası dokunur ben de bugün itibariyle başladım bu egzersizlere.ne kadar yapılacağı, tekrarı,setleri size kalmış ama maksimum fayda görmek için sabah kalktığınızda ve yatmadan yapmanızı öneririm.ayrıca şunu da son olarak ekleyeyim büyüme çağı illaki ergenlikte olacak diye birşey de yok istisnalar olabiliyor babam askerde 10 cm uzamış.evet tamı tamına 10 cm askerden önce ve sonra fotografları da var.yani uzayabilip uzayamayacağınızı bir ortopediste danışıp öğrenebilirsiniz.röntgende büyüme kıkırdaklarınızın kapanıp kapanmadığını söyler size

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 21 Temmuz 2012
  2. M0ssento

M0ssento Yeni Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    5-7 cm abartılı geldi bana ama denemek lazım.

3. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    bırakın 5-7 cm yi 1 cm bile çok çok büyük bir rakam.. Rakamların gerçek olabileceğine pek ihtimal vermesem de güzel jimnastik hareketleri :)

Son düzenleme: 21 Temmuz 2012
  4. eludem

eludem Üye

Beğenileri:
    134
    Ödül Puanları:
    0
    bunlar bildiğin normal esneme hareketleri çoğunu yıllardır yapıyorum :)

5. TasteofMuscles

TasteofMuscles Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    eskişehir
    arkadaşımın yalancısıyım bu hareketlerle uzadım dedi.tabi o 16 yaşında yani ergenliğin de etkisi olabilir.tabi uzatmasa da esnetme iyidir sonuçta:)

6. M£RT

M£RT Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    Boyunun uzamasını isteyenler yapabilir fazla uzayamasalarda kaybettikleri birşey olmaz en azından esnemiş olurlar :)

7. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    ağırlıkla yaparsanız kolunuzda 5 haftada 5-7 cm gelişir

GencGrafiker bunu beğendi.
  8. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    7 Haftada 5-7 cm yalandır. 1.5 ayı 1 hafta geçip de 5-7 cm boy atma diye bir şey imkansız. Hani hormonsal dengesi bozuk olsa diyeceğim yine de inandırıcı değil. Ki boyu etkileyen faktörler var.

9. EMN

EMN Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Bence bu uzama beldeki eğriliklerin düzelmesiyle oluyor yoksa 7 haftada 5 cm imkansız gibi.

10. enter33

enter33 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    bunlar dediğiniz gibi esnetici, omurgayı dikleştiren hareketler. Yani o kadar kısa bir sürede 2-3 cm lik kesin değişimler olabilir tabiki. Tıpkı barfiksdeki gibi. çünkü omurgaların arası açılıyor ve omurga dikleşiyor. yani kesinlikle denemenizde fayda var

11. brhmcr

brhmcr Guest

Bu hareketler Omurlarda problemleri olanlar için uygulanan rehabilite hareketleri, fıtık baslangıcı, disk arası daralma vs problemlerı olanlara önerilir.Son dönemde büyük fitnesslarda ''sağlıklı omurda'' ''Healthy spine'' Zdrowy kregoslup'' adı altında fitness sınıflarında fitness instruktorlerince yaptırılmaktadır. Var olan omurga aralıgı uzatılamayacagı ıcın daralması önelnmeye çalışılır.Gayet yararlıdır.

PS: Nerden biliyorum? S5 L1 omurgasında daralma olan birisiyim :)

12. caga

caga Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Capua
    Ben 40 45 gündür uyguluorum bunu.3.fotodaki sehpalıları yapmıyorum sadece. boyumu yaklasık 1 yıldır 172 ölçüyordum şu anda 173 ölçüyorum. Uzamasını bilmem ama ben kanbur duruyordum berbat biçimde.Ailemde farketti artık daha düzgün duruyorum bu egzersizlerin katkısı oldu bence.Dün randevu aldım ortopediste film cektircem bakalım daha uzayacakmıyım :(

Sayfayı Paylaş