1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

7 aylık düzenli çalışma+beslenme=13kg

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve prontobasso tarafından 14 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 168 üye.
  1. prontobasso

prontobasso Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Devam edersen onların kalıcı olacağını göreceksindir, ben de senin gibi 2002 senesinde 5 ay kadar girmiştim 68 kiloya kadar yükseldim bu 5 ayda, sonra bıraktım 3 4 ay içerisinde yine 62-63 lere düşmüştüm.
    dediğim gibi süreklilik istiyo kalıcı kilolar kaslar elde etmek için.

2. kovalski

kovalski Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    tebrikler yarattığın vücudun için prontobasso,insanlar için çok güzel,iyi bir örnek olduğuna şüphen olmasın :) fakat yaptığın programdan dolayı,bu spor'a 3 ayımı vermiş bir insana,yani bana,biraz garip geldi.
    programda her bölge için gördüğüm kadar ile her hareketini 7 set ve max yaparak kullanıyorsun.her hareketin setini daha az yaparak,daha büyük bir kütleye ulaşmaz mısın?
    ayrıca kaslarını çok çalıştırdığındandır belki çok düşük yağ oranına sahip bir vucüda sahipsin..düşük yağ oranın sebebi vücud geliştirmekten çok,kasların yenilenmesi ve korunmasına harcıyan,ultra bir antreman yaptığın için;olabileceğine düşünüyorum...

3. prontobasso

prontobasso Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Valla bu programı son 2 3 aydır uyguluyorum, şimdilerde değişecek.
    Ben de tam emin değilim hangisinin daha çok hacim kazandırdığına ama bu programın bana güç ve kondüsyon artışı sağladığı kesin.
    Hacim kilo aldıkça bir şekilde oluyor, yani hangi antrenman programını uygularsan uygula biri diğerine oranla 3 ayda yarım santim bile üstünlük yaratmaz kasların üstünde.
    Ama bu program ağırlık artırma konusunda oldukça yardımcı oldu bana çünkü kası ne kadar zorlarsan bir sonraki hafta daha fazlasını kaldırabilir hale geliyor.
    12-10-8-6 tekrar şeklinde yaptığım bench-press hareketinde son 6 tekrara 25'er kilo takarak giriyordum ilk bu programa başladığımda şimdilerde 35-35 takıyorum. yani 2.5 ay gibi bir sürede 20 kilo arttı bench-press'im.

4. kovalski

kovalski Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    bende bu body olayını kavramak için her türlü kaynağı araştırmaya çalışıyorum,yeni sayıldığımdan ..

sizin yaptığınız program ile,şu sıradan 4 setli,kilo artırılarak yapılan sistemden farkı ekstra dayanılılık sağlayan bir sistem olduğunu düşünüyorum.hacim kazanmaktan çok,kasların dayanıklılığını,çevikliğini ve bundan ötürü gücünün artırıldığı bir sisteme benziyor..

dediğiniz gibi klasik pramit 4 set yaparak 2.5 ayı,bu şekilde beslenerek harcasaydınız,belki de gene 25 kg fazla kaldırabilirdiniz..

benim düşünceme göre siz,kaslarınızın dayanıklılığını artırarak sıkılaştırmaya girmişsiniz.definasyon ile piramitin karışımı birşey diyebilirim buna :) yani her ikisini bir arada götürüyorsunuz diye düşünüyorum.

tabi her vucudun,genetikten kaynaklanan özel bir çalışma sistemi olabilir,buna birşey diyemem.fakat belki de bu sistemden dolayı gelişebileceğiniz en üst seviyeye gelememiş olabilirsiniz..dikkat edin ve iyi bir hocaya danışın :)

5. prontobasso

prontobasso Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Valla bilemiyorum ki olabilir, yani hocam kendiside müsabık ve cidden bilgisine güvendiğim biri, yetiştirdiği son dönem sporcular Türkiye şampiyonalarında dereceler de aldılar bir tanesi çok yakın çocukluk arkadaşım. o yüzden güvenim tam kendisine ve ne derse araştırıyorum doğru olduğunu görüp onu uyguluyorum gerek beslenmede gerek supplement takviyesinde gerek antrenmanda.
    Arada isteklerim oluyo, aynı zamanda dağcılıkta yaptığımdan büyümenin yanında güç ve kondüşyonda çok önemli benim için, herbirini ortak biyerde toplamaya çalışıyoruz oturup beraber isteklerime göre çıkartıyoruz programları.
    Dediklerini uyguladığımda istediğim neticeyi alıyorum bana yetiyor şimdilik.
    Farklı antrenman şekillerini denemek istiyorum açıkçası artık, hit ve gvt yi merak ediyorum onların araştırmasındayım şu aralar bulduğumu okuyorum.

6. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Sanırım baya da para harcamışsınızdır...yanlış hatırlamıyorsam aylık 500lira civarı söylemiştiniz=)Nerdeyse bir işçinin aylığına yakın para harcamışsınız..Sizi çok iyi anlayabiliyorum öncedende söylediğim gibi kilo almak zayıf bi insan için paha biçilemez.Yani o çelimsiz vücuttan kurtulmayı herkes ister.Ama tabiki çoğu kişinin böyle fırsatı olmuyor kimileri salona gidicek parayı bile bulamıyor -ki- supplement alsınlar.Peki Heray 500lira civarı para vererek devammı ediceksin?

7. prontobasso

prontobasso Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Tamda üstüne sordun, başka bir başlıkta şu aşağıdakileri yazdım.

2.5 kg protein tozu: 160 tl
    animal pack: 120 tl
    animal stac: 138 tl
    animal pump: 138 tl
    animal nitro: 110 tl
    666 tl Türkiye fiyatı (Yurtdışından getirtiyorum o ayrı)

Bunun beslenmesi var 3 öğün eti hergün 10 yumurtası var
    kırmızı etin kilosu 24 lira 3 günde 1 kg gidiyo muhakkak 240 lira aylık.
    ton balığı hergün 2 kutu 180 tl.
    tavuk 100 lira desen
    520 de bunlar.
    e bulguru pirinci salatası meyvası 100 lirada ona de

aylık ortalama 1300 lira.

100 lirada salona versek 1400 lira

1 senelik body building macerası tam anlamıyla kitabına uygun uygulandığında bize 17 milyar civarına geliyor.

yani bu iş böyle, bunları yapmazsan bu kadar masraf etmezsen olmaz demiyorum ama işi kitabına göre yapacaksan -ki ben öyle yapmaya çalışıyorum elimden geldiğince çıkan fatura bu şekilde oluyor malesef.
    Hedeflediğim nokta 85-87 kilo civarında %10-12 yağ oranı olan bir vücut, o aşamaya gelene kadar devam edicem tabiiki.

Son düzenleme: 5 Şubat 2010
  8. ysn1981

ysn1981 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul kadıköy
    dostum azmine hırsına disiplinine hayran kaldım. hedeflerine ulaşmayı sonuna kadar hak ediosun. darısı başımıza allaha emanet ol.

9. SemiProBody

SemiProBody Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Prontobasso şuanki kol ölçüm 32-33 4 ayda düzenli çalışma ve beslenme ile kaç cme ulaştırabilirim. Hocam omuzlara ağırlık vererek kilo almamıı öneriyor ön bölge iyi arkası zayıf diyor ama kollar çok önemli bence.

10. prontobasso

prontobasso Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    ysn1981, teşekkür ederim daha iyisi sizlere inşallah.
    SemiProBody, bu senin genetik yapına, vücudunun protein sentez kapasitesine, beslenmene, kullandığın supplementlere, dinlenmene, antrenmanına göre değişir.
    4 ay içince 3-4 cm katarsın kollara düzgün yaparsan herşeyi.
    ama herşey tek kas grubuyla olmuyor, mesela bacak çalışmazsan kolların daha geç gelişir, ne alaka diceksin ama bu böyle, araştırmalar deneyler bunu gösteriyor.
    Her kas birbirine bağlı omzun sırtın kuvvetsizse kollarında kuvvetsiz kalır, gelişim bi yerden sonra durur. o yüzden her yer dengeli çalıştırılmalıdır bence.

SemiProBody bunu beğendi.
  11. SemiProBody

SemiProBody Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    evet bu konuda bende biraz bilgi edinmeye başladım tüm vücudu genelliklede çalışmayan kısımlara 2.ayki programımda ağırlık vericem belki ondan sonra düzenli bir gelişme görülür.Fakat iyi beslenmeme rağmen bi halsizlik var üstümde antremanı yapmaya gücüm var ama o halsizliği atamıyorum nasıl anlatsam bilemedim.

12. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Konu dışı olucak biraz ama mesleğini merak ettim açıkçası :) Ayda 1300tl civarı çok ciddi bi masraf(tabiki parası az olana göre)...

Ayrıca haklısın karbonhidrat ve protein tozlarının artı değeri göz ardı edilemez...Kendine hedef koymuşsun umarım sakatlık falan yaşamadan devam ettirirsin..

13. prontobasso

prontobasso Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Valla kilo vermek ve yağ yakmak konusunda hiç tecrübem olmadı açıkçası oguzhan_039.
    Hiç uygulamadığım için araştırmadım da detaylı olarak.
    Benim antrenman şeklimi yazdım önceki sayfalarda ama o hacim ve kilo kazanmak için uyguladığım yöntemler,
    Kilo vermek ve yağ yakmak konusunda daha deneyimli arkadaşların başlıkları altında ararsan cevabı daha sağlıklı olur senin için.
    @RaPPeRuA teşekkür ederim.

Son düzenleme: 7 Şubat 2010
  14. prontobasso

prontobasso Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Beslenme ve Supplement Programım.

Şu günlerde supplement desteğini azalttım, stak ve pump'ı çıkarttım programdan,
    yine hacim kazanmak adına çalışıyorum, haftada 4 gün idman yapıyorum 1 kas grubunu haftada 1 kere çalıştırıyorum.
    Aşağıda kendim için hazırladığım, beslenme ve supplementlerin yazılı olduğu bir kontrol listesi var.
    Çalışma masamın önündeki panoda asılı ve üzerinde yazanları yiyip içtikçe tik koyuyorum üzerine, böylelikle hesap ettiğimden ne az ne de fazla birşey girmemiş oluyor vücuduma.
    Hacim kazanmak ve kilo almak adına araştırma yapanlara tavsiye ederim bu programı, isterseniz çıktısını alıp sizde bu kontrol listesini uygulayabilirsiniz. Eklemeler çıkartmalar yapmak size kalmış.

220 gr civarı protein içeriyor, 70kg ağırlığındaki bir sporcu için kilogram başına 3,14gr protein demek (pi sayısı gibi oldu) thums:

Yardımcı olur umarım..

Ekli Dosyalar:

Kasva ve SemiProBody bunu beğendi.
  15. body builder

body builder Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    eksikler zamanla giderilir...çalışmalrının karşılığını almışsın tebrikler

16. Mugen

Mugen Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    Özellikle karın kasların muhteşe. Tebrikler.

17. helof

helof Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    -dayak hocası
    Yer:
    çocuk dayak kurumu
    prontobasso vücut gayet iyi ama sanırım bulk döneminden sora definasyon yapıcaksın ? daha da iyi olacaktır 58 kg dan 70 kg ye çıkman çok büyük başarı sadece sorum şu: supplementsiz de 58 den 70'e çıkabilirmiydin?(tabi ona göre bir program yaparak yoksa işin kolayına mı kaçmak istedin)? saygılar... :)

18. mcirpan81

mcirpan81 Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Prontobasso öncelikle bu kadar kısa surede cok iyi bi vücut yapmıssın..bende bazı arkadaşlar gibi sırtına bıraz daha onem vermen gerektıgını dusunuyorum...

Sanırım sen bulk-definasyon dönemi gecirmeden yaglanmadan kilo almaya çalışıyosun ki benimde baslarda denedıım (bb gecmişim senın kadar) ama basaramadıım bi konu..bunun ıcın ayrıca tebrık edıyorum senı..

antreman sıstemın le ılgılı bı sey sorucam...bu 8 setlık antremanda ölçü almaya devam ettın mı..sence bunda supplementlerın mı etkısı buyuk yada beslenmenın mı? (aman ıkısıde etkılı deme :) eminim ooledırde hangısı daha etkılı)

Son olarak; cok disiplinlisin bu hırsla gidersen önundeki hedeflere rahat ulasırsın...

19. prontobasso

prontobasso Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Helof, amacım mevcut yağ oranını koruyarak kilo almak, bu en zoru. Yani Bulk dönem diye bir döneme girmek istemiyorum bilinen anlamda. şimdiye kadar aldığım 13 kiloyu bu şekilde aldım, yani fazla yağlanmadan. bundan sonrada aynı şekilde devam edicem.

Supplementsiz olurmu, olur olmasına ama bu kadar kısa zamanda olmaz sanırım. yine çıkarsın tabi 70 kiloya 58 den ama bunu %10 yağ oranını koruyarak yapmak herhalde 1.5 seneni falan alır supplement olmadan.

Ayrıca, evet 8 setlik antrenmanlarda ölçü alımı sürdü, hatta artarak sürdü,
    supplementmi beslenmemi en çok etkileyen dersen beslenme derim çünkü beslenme olmadan dünya supplement kullansanda bir işine yaramaz, vücudumuzu bi inşaata benzetirsek supplementler kürek besinler ise kum ve çimentodur, kum ve çimentoyu elinle de biyerden biyere atarsın ama uzun sürer, ama onlarsız olmaz inşaat.

Teşekkür ederim yorumlarınız için...

Son düzenleme: 11 Şubat 2010
    helof bunu beğendi.
  20. mcirpan81

mcirpan81 Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Prontobasso ıdman seklını degıstırdın mı..degıstıyse degısmıs seklıyle yazarmısın...platoya gırdım cunku..(cıldırmak uzereyım 1 mm oynamıyo olculerım) farklı ıdman sekıllerı arıyorum bu gunlerde..paylasırsan sevınırım..

Sayfayı Paylaş