1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

7 aylık düzenli çalışma+beslenme=13kg

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve prontobasso tarafından 14 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 168 üye.
  1. daldiy

daldiy Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    ağırlık

hocam zahmet olmassa net olarak ağırlıkları yazabilirmisin.

2. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Az önce bodybuilding yabancı forumundaydım bir de bizimkilere bakayım dedim beni utandırmadın. Çok iyi gelişim çok iyi vücut. Elbet daha iyisi her zaman olabilir ama sonuç olarak olağanüstü bir hırs ve disiplin. Seni tebrik ediyorum. Ben 103 kilodan 77'e kadar düştüm şimdi body'e başladım. Umarım 1-2 sene sonra böyle bir vücutla konu açarım.

Günlük aldığınız kaloriyi hesaplıyor musun? Kaç kalori alıyorsun. Kaç gr protein kaç gr yağ kaç gr karbonhidrat alıyorsun. Beslenme programını yazar mısın? Ayrıca yağ oranının arttığı zamanlar oldu mu? Cardio yapıyo musun? Yağ ölçümünü spor salonundaki tartılarla mı yapıyorsun yoksa hastanelerde mi?

3. zone

zone Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    karın bölgen çok iyi görünüyor özellikle obliqler tam benim hedefimdeki gibi duruyor bunun için hangi hareketleri yaptın yazabilirmisin prontobasso

4. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Öncelikle tebrikler....
    Bence omuz, trapez(biraz) ve kanat eksik. Tabii ki bu benim fikrim, yani bazılar çok daha hacim ister bazılar yeterli der ;) Ama bu hırs ve disiplin ile hiç sorun olmaz diye düşünüyorum. Başarılarının devamını diliyorum...

5. prontobasso

prontobasso Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Çok teşekkür ederim herkese sırayla cevaplamaya çalışayım;
    Birkere her sabah muhakkak yumurtayı aksatmadan yiyorum, ilk başladığım zamanlarda 5 yumurtanın sadece 2 tanesinin tam geriye kalan 3 tanesini sadece beyaz yiyordum, zaman geçtikçe ve biraz yumurta sarısının kolesterol ilişkisini araştırdıktan ve yeni yapılan testleri ve araştırmaları okuduktan sonra spor yapan kişiler üzerindeki kolesterol etkisinin çok büyük olmadığını öğrendim ve tam olarak 5 yumurtayı yiyorum, daha kolay olması açısından yarım domates ve 1 adet sivri biberi önceden pişirip menemek gibi yapıyorum içine 100gr beyaz peynir katıyorum, yağ ve tuz yok, çok katılaşmadan 1,2 dk çevirip ateşten alıyorum.
    Öğle yemeği saat 1 gibi yiyorum muhakkak kırmızı et, kırmızı eti gündüz tüketmek daha iyi, sindirim açısından, yanında yiyebildiğim kadar pilav (minimum yağ, tuz yine yok)
    Saat 5 gibi 2 kutu ton balığını birhayli fazla bulgurla karıştırıp yiyorum, bulguru pişmeden önce 10 dk kadar tavada kavuruyorum daha sonra üzerine su ekleyip haşlıyorum, yağ ve tuz yine yok, kavurmak güzel bi tad veriyor ve ton balığıyla inanılmaz yakışıyor.
    Saat 7 gibi antrenmana gidiyorum 1 saat civarında sürüyor antrenman ve geri geldiğimde kurt gibi acıkmış oluyorum.
    saat 8.5 gibi bir öğün daha yiyorum bu öğünde tavuk yemeye özen gösteriyorum genelde piliç çevirme alıp tüm göğüs bölgesini tüketiyorum yanında pilav ve haşlanmış patates.
    gece saat 12:30 1 gibi uyuyorum ama uyumaya doğru tekrar karnım acıkıyor, bu esnada ise kahvaltılık protein yönünden güçlü şeyler almaya çalışıyorum kaşar peyniri jambon süt vs.
    Gece yatmadan önce protein rezervlerini iyice doldurmak gerekiyor katabolizma devreye girmesin uykudayken diye.
    Supplement kullanımım şu şekilde oluyor, sabah kahvaltıda animal pack, gün içinde 2 sefer fırsat buldukça pretein tozu yada weight gainer antemandan 45 dk önce animal stack 30dk önce animal pump, antreman sonrasında hemen animal nitro.

Akay, mc_burax ve Hephaistos bunu beğendi.
  6. yvzmst

yvzmst Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    selamlar vücut gayet başarılı. steroid'e hiç mi hiç ihtiyacın yok tabi bu benim şahsi fikrim
    trapezler'i cok azda olsa çıkarabilirsin bence daha estetik duracağına eminim. seni kutlarım başarılar.

7. prontobasso

prontobasso Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Daldiy söylediğim gibi ağırlıklar kafanda birşey oluşmasını sağlamaz, çünkü kaldırabileceğim maksimum ağırlığı bir anda kaldırmıyorum, hafiften başlayarak setler ilerledikçe ağırlıkları artırıyorum buda son sete gelindiğinde yorulmuş olan kaslara yorgun hallerinin maksimumunu kaldırtıyor.
    Mesela bench de maksimum kaldırabildiğim kilo 95 ama ben 40 kiloyla başlıyorum

1.set 40 x 12
    2.set 50 x 10
    3.set 60 x 8
    4.set 70 x 6
    5.set 70 x 6
    6.set 60 x 4
    7.set 50 x 4
    8.set 40 x max

şeklinde yapıyorum
    diğer hareketler içinde bu böyle.

@jimraynor günlük aldığım kaloriyi bi dönem hesaplıyordum ama artık pek hesaplamıyorum açıkçası 5000-6000 civarında değişiyor weight gainer kullanımıma bağlı olarak (bu aralar kullanmıyorum mesela)
    Protein yaklaşık 150-200g arasında alıyorum günlük bunu mümkün olduğunca aksatmamaya çalışıyorum.
    Karbonhidrat tam olarak hesabetmedim ancak her öğünde muhakkak 1 tepeleme tabak pirinç yada bulgur tüketiyorum.
    Yağ oranım pek artmadı ilk sayfadaki en son fotoğraftaki en yağlı zamanım.
    genetik olarak zayıf biriyim yağ tutmuyo pek vücudum zaten yağlı yemiyorum hep gıdaların kendi yağları ekstra sıvı yağ kullanmıyorum mümkün olduğunca.
    Aburcubur alışkanlığım hiç yok olmadı çikolataydı cipsti, kola içmiyorum, tek zevkim kahve ve jazz thums:
    Yağ ölçümü evet salondaki cihazla yapıyorum ilk başladığımda onunla ölçtürdüm halende onunla ölçüyorum tek bir cihazla ölçüldüğü için sürekli kafamda bi resim oluştu nerem nası görünüyosa ne kadar yağ oranım var anlayabiliyorum ölçünce de yaklaşık tahmin ettiğim değerler çıkıyor.

@zone teşekkür ederim,
    oblique'ler için hiçbi hareket yapmadım, dediğim gibi genetik olarak zayıf bi adamım onlar hep zayıflıktan çıkıyo yani, bel kısmım kalındıda hareket yaparak o hale getirmedim hep zayıftı hala zayıf :eek:
    13 kilo aldım hala pantolonlarım aynı o kısma hiç almıyorum allaha şükür.
    zigbog teşekkür ederim zayıf yerleri (trapez hariç) geliştirmeye başlayacağım ama çalışınca benim gözüme oralar zayıf gibi gelmiyor (yani orantılı duruyolar yoksa daha çok zayıfım yani çok) omuz antremanından sonra bi foto çekmeye çalışıcam kolumu kaldırabilirsem :D

8. jeytan1905

jeytan1905 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    ilk resimle diğer resimler arasında ki en büyük fark hayat seni sinirlendirmiş yada psikopata bağlatmış.ilk resimde gayet mutlu ve güler yüzün varken sonraki resimlerde bu tam tersi bir durum almış :))

neyse geyik bir yana işin hakkını gerçekten vermişsin.çok nankör bir spor ,çok büyük bir sabır ve emek istiyor bunu başardığın için tebrik ediyorum seni arkadaşım.

asrin78 ve ofi bunu beğendi.
  9. prontobasso

prontobasso Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    ahahaha koptum haklısın arkadaşım, bende onu farkettim, antremanda yorulup canım yandıkça hırslanıyorum daha çok üzerine gidiyorum, bi kere leg press esnasında bayıldım arkadaşım olmasaydı başımda eziliyodum öyle diyim, e tabi biraz hırs sinir yapıyo, salondan çıkıp eve gidince kuzu gibi oluyorum ama :D

Aslında hocama kalırsa çok daha iyisi olurdu da savsaklıyorum ona göre biraz.
    gerçektende bakıyorum tek işi bu olanlara onların çalışma şekillerine beslenme şekillerine benim yaptığım beslenme de antrenman da yanlarında çocuk oyuncağı gibi kalıyo.
    Biraz ben uğraşıyorum biraz genetiğim yardımcı oluyor bişeyler yapmaya çalışıyorum işte.

Teşekkürler tekrar thums:

10. prontobasso

prontobasso Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Gelişimle ilgili birkaç şey eklemek istedim,
    Kullandığım supplement kombinasyonunu gözönünde bulundurmak lazım.
    Öncelikle Supplementlerimi yurtdışından getirttiğimi söylemek isterim buradakinin yaklaşık 3 te 1 i fiyatına maloluyor kargosuyla beraber.
    İlk siparişim esnasında hediye olarak bana bir log book gönderdiler, gün gün ne kadar yediğini ne kullandığını ve nasıl antrenman yaptığını yazıyorsun,
    kitabın arkasında kombinasyon listeleri vardı, amacıma uygun olan kısa zamanda büyük kütle kombinasyonunu seçtim ve sipariş ettim.
    Daha sonra teker teker araştırmaya başladım bu supplementleri.
    Animal pack: vitamin ve mineral desteği veriyor ki bu sporda olmazsa olmaz klasikleşmiş bir destektir kendisi muhakkak alınmalı.
    Animal stac: bu arkadaş vücuttaki kullanılabilir doğal testosteronu artırmaktan sorumlu, genetik olarak salgıladığımız doğal testosteron'un sadece %3 ünü güç için kullandığımızı biliyormuydunuz, bu ürün bu oranı %90 lar seviyesine çıkartıyor. Kullanılabilir testosteron arttığı zaman hem güç artışı hem protein sentezi artıyor.
    protein sentezi nedir: vücudumuza aldığımız günlük proteinin sadece bi kısmını kullanabiliyoruz yani vücut sadece bir bölümünü sentezleyebiliyor bu sizin vücudunuzun protein sentezi kapasitesiyle alakalı. Animal stak kullandığınızda artan kullanılabilir doğal testosteron seviyenizle beraber bu sentezleme olağanüstü seviyelere çıkıyor, yediğiniz proteinden çok daha fazla verim alıyorsunuz, bence yine olmazsa olmazlardan bir tanesi.
    Animal pump: bu bir güç verici pre-workout yani antrenman öncesi desteği.
    bu amcanın içinde de Nitric Oxide ve kreatin var.
    Nitric Oxide kan damarlarını genişleten bir madde yani çalışma esnasında daha fazla ve rahat kan akışı sağlayarak kaslarımız daha çok kan gitmesini ve oksijen ve kandaki besinler sayesinde daha çok beslenmesini sağlıyor.
    Kreatin kırmızı etin içinde bulunan bir aminoasit cinsi ve kaslara güç veriyor ve bu güç gerçekten gözle görülür ve hissedilebilir bi güç.
    Animal nitro: bunun içinde de yine vücut için dozajları çok iyi ayarlanmış aminoasit ve BCAA hapları var, bir poşetinde yaklaşık 7000mg aminoasit 6000mg BCAA barındırıyor ve oldukça memnun kaldığım bi ürün. antrenman sonrasında protein, amino ve BCAA muhakkak alınması gereken takviyeler çünkü vücut antrenmandan sonra direk kas yıkımına başlıyor. bu katabolik etkiyi abzorbe etmek için antrenmandan sonra muhakkak BCAA alınmalı protein tozlarının içinde bi miktar oluyor zaten.
    Velasıl, bu ürünleri kullanmaya başladıktan sonra asıl gelişme oldu diyebilirim,
    Yeni başlayan arkadaşların büyük hatalarından biri ya besleniyorlar ama supplement kullanmıyorlar ya parayı bastırıp supplementi alıyorlar herşeyi onlardan bekleyip beslenmelerine hiç dikkat etmiyorlar.
    Ama hepsinin bi bütün olduğunu unutmamak lazım, bu spor dünyanın en zor sporlarından birtanesi, başka spor dallarıylada ilgilendim lisanslı olarak ve hala ilgileniyorum ama hiçbiri istediğini almak için günün 24 saati dikkat ve uğraş gerektirmiyor.
    Body-building sporunda uyku düzeni beslenme sosyal hayat ve antranman bunların hepsi düzgün yapılan bi şekilde bir araya gelmezse etkiler çok yavaş oluyor. o nedenle de insanlar soğuyor olaydan.
    binlerce kişi vardır hayatının bi döneminde spor salonuna yazılan ama 1 bilemedin 2 ay gidip bırakan.
    Azim ve disiplin çok önemli hayatın her döneminde olduğu gibi.

Aurora, krewman, pastnova ve diğer 22 kişi bunu beğendi.
  11. daldiy

daldiy Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    hocam sen olaya ciddi uzman seviyesinde yaklaşmıssın. benim bulundum yerde spor salonu veya benzeri bişi malesef yok. benim amacım 5- 6 kilo daha verip evde en azından hımmıl görüntüden kurtulmak. bi tshirt alıyosun 2 gün sonra ustunde çuvala donuyor. karın düzlessin biraz kaslı yapı olsun şimdilik kafi. belki gaza gelir devam ederim tabi gene evde.

12. osman30

osman30 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    disiplin ve azimle kısa zamanda güzel yol kat etmişsin tebrikler. çalıştığın bu süre içinde bacak çalışmasına ne kadar önem verdiğini merak ettim. bilindiği gibi bacak çalışanlar çalışmayanlara göre daha çok büyüme hormonu salgılar.

13. prontobasso

prontobasso Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Canım kardeşim birşeyi başarmak istiyosak hangi dal hangi meslek hangi spor olursa olsun uzman gibi öğrenmek ve öyle uygulamak zorundayız.
    Bizlerin yanlışı her işte ne yazık ki ya ölede olur bölede olur şöle olsun yeter diyerek işe girişmemiz. Hedefi ne kadar büyük tutarsan o kadar yaklaşırsın o hedefe.
    Benim felsefem bir işi tam yapmıycaksan hiç yapma olmuştur herzaman. ve uğraştığım heves ettiğim her işte çok iyi olmayı hedeflemişimdir hep.
    Forumda evde yapılabilecek hareketler var
    https://www.bodyforumtr.com/evde_vucut_gelistirme/evde-dumbell-ile-calisma-programi-a164.html
    bu hareketleri uygula istersen güzel beslen istediğin olucaktır.

14. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    bu sporu gerçekten bilinçli olarak yapıyosun takdir ettim sonuçlarınıda almışsın güzel yağsız bir vücut
    kanat eksiğin var gibi görünüyo

15. prontobasso

prontobasso Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Osman haftanın 4 günü spora gidiyorum 2 gününde muhakkak bacak yapıyorum ki öyle böyle değil bayılıncaya kadar (bu gerçek)
    bacak çalışmadan vücut gelişmez vücudumuzdaki kasların 3 te biri bacaklarımız ve bu çalışmanın anabolik etkisi gerçekten çok yüksek.

16. osman30

osman30 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    animal serisini ne zaman kullanmaya başladın animal serisinden baya memnunsun sanırım

17. prontobasso

prontobasso Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    4 ay kadar önce kullanmaya başladım animal serisini, bu saydığım kombinasyondan gayet memnunum evet.

18. prontobasso

prontobasso Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Teşekkür ederim cadocx
    evet bende farkettim söylendikten sonra sırt antrenmanına daha önem vermem lazım.

19. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    supplementlerini sipariş ettiğin siteyi belirtir misin? Ayrıca belirttiğin beslenme ve antreman programına ve hedefine göre supplementleri karşına çıkarıyor demişsin. O siteden türkiyeye sipariş verebiliyor muyuz? Sen türkiyede misin

20. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    ayrıca kilo başına günlük 2gr protein demişsin bunun içerisinde supple. var mı yoksa 2grprotein x kilo + supplementler mi?

Sayfayı Paylaş