1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

7 Aylık bb Yorumlar lütfen(diyetle)

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve ismosoylu tarafından 25 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. Ekrem17

Ekrem17 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    heheeh seni incici seni.nasıl yakaladım panpa ? :D son fotoda cin var beyler :d :d

2. ismosoylu

ismosoylu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Ne cini :D ahahaha :D Alemsin Ekrem17 :D sabah sabah yarıldım he :D

3. espoir

espoir Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Philip Morris
    Yer:
    İzmir,Hatay
    Güzel gelişim tebrikler.Eylül 20'de bir fotoğraf çektim hayırlısıyla birde mayıs 20 de bir fotoğraf çekicem bakalım tepkiler ne olacak :)

4. ismosoylu

ismosoylu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ilk yorumunu ben veririm inşallah :D Gelişimin güzeldir tahminen.

5. ismosoylu

ismosoylu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    naptın acaba

6. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Ha
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili arkadaşlar ve ismosoylu,

Herkes bir yılda ne kadar kas kütlesi inşa edebileceği hakkında bazı teoriler üretmekte ve netliği bir çok faktörle belirlenebilecek bir hususta kesin yargılar ifade etmekten çekinmemektedirler.

Biraz araştırma sonrası, akılda kalan soru işaretlerine açıklık getirmek istedim izninizle.

Öncelikle sevgili ismosoylu, 7 ayda sizin ifadenize sığınarak bir açıklama da bulunmak istiyorum. Hiç bir canlı yoktur ki, (özel ürünler kullanmadan bu kadar kısa sürede 10 kg'nun üstünde bir kas kazanımı yaşasın.) Takdir edersiniz...

Sizi düzeltmek, ya da rencide etmek maksatlı yazmadığımı da, bu zamana kadar forumda olan süreçsel yazışmalarımdan kontrol ederek öğrenebilirsiniz. Benim niyetim sadece doğru bilginin aktarılmasından başka bir şey değil. (Anlayışınıza olan inancım tamdır.)

Bir çok vücut tipinin olduğunu, bu sporu yapan herkes bilmektedir. Buraya ilişkin tekrara düşen bir yazı girişi yapmayacağım. Yalnız Ne kadar Kas Yapabiliriz sorusunun cevabı bu ve bunun gibi faktörlere bağlıdır.

Kriter I,

Spora yeni başlayan biri ile, sporda 3-4 sene geçmişi olan birisi 12 ayda aynı vücut tipinde ise, aynı disiplinle beslendiklerini, tüm faktörleri kontrol altına aldıklarını düşünerek deneye tabi tutsak. Eşit miktarda kas kazanırlar mı?

Cevap:

Bir noktadan sonra, yılda alınan kas kütlesi "azalan kazanım" adı altında düşmektedir.

Belirtilmiş seviyenin üzerindeki birey, kas kazanımı noktasında sürecin sınırlarını aşındırmakla meşgulken, sıfırdan başlayan birisi, sınırını çizmek için önündeki yolda daha fazla kilometre kat edecektir. Bunun en iyi örneğini size, uzayan sakallarınızı gösterebilirim. Herkes ilk 5 günün çok hızlı, sonraki 5 günün yavaşlayarak, geçen her ay da gözle görülür değişikliğin giderek yavaşladığında hem fikirdir. Bu görüşten yola çıkarsak, mevcut kasın ihtiyacı olan enerjiyi hem karşılayacak, hem de yenisi için yerine ek bir şeyler koymak isteyeceksiniz.

Kriter II,

En iyi ihtimaller göz önüne alınarak, "mükemmel beslenme, supplement, antrenman, dinlenme stratejileri" sporda kas kazanmak isteyen bir erkek birey,

ortalama haftada 0,25 pound ya da 0.5 pound arası kuru kas kazanabilir.(100 gram ile 220 gram) Bu değerler vücudumuzun bize sağlayabileceği maksimum değerlerdir.

Aylık olarak hesaplarsak da, yarım kilo veya 1 kilo gibi bir değer çıkar. Bu gelişim az gibi gözükebilir ama senelik kaz kazanımı hesaba katıldığında 5 kg ile 10 kg arasında bir değer ortaya çıkar. Yalnız "azalan kazanım" teorisini hesaba katmayı ihmal etmemek gerekir.

Cevap:

Kas kütlesini arttırmak, kaslardaki glikojen ve su depolarının artması demektir. Daha fazla kas daha fazla glikojen. Antrenmanlı birisi 100 gram kas başına 40 gram glikojen depolayabilir.

10 poundluk (4545 gr) yeni bir kas inşa ederseniz, ayrıca 4 poundluk (1.8kg) glikojeni de ilave olarak depolamış olursunuz. Böylece 10 poundluk bir kas gelişimi sağlarsanız, kilonuz 14 pounda kadar çıkabilir. (6.36kg).

D.N= Kas kazanımına ilişkin ilgili site http://www.t-nation.com/free_online_article/sports_body_training_performance/the_truth_about_bulking

Saygılarımla,

Son düzenleme: 25 Aralık 2011

Sayfayı Paylaş